Şifalı Bitkiler&Yağlar

Badem Yağı Nasıl Kullanılır?

Badem yağı nedir ve badem yağı nasıl üretilir, Badem yağı cilde nasıl fayda sağlar, Badem Yağının Faydaları nelerdir, Saç dökülmesine badem yağı faydalı mıdır, Badem Yağı Saç Uzatır mı, badem yağı saça nasıl uygulanır, badem yağının cilde faydaları nelerdir, badem yağının kirpiklere faydaları nelerdir, hamilelikte badem yağı cilde nasıl faydası vardır, badem yağının obezite ve şişmanlığa etkisi var mı, badem yağı ile tedavi yöntemleri nelerdir,

Badem yağı saçtan cilde bir çok kişisel bakımda kullanılan bir yağdır. Gerek piyasada bulunan sahte badem yağları gerekse yanlış uygulamalar yüzünden beklenilen faydalar sağlanamamaktadır. Bu yazımızda size uygun kullanım tekniklerini aktaracağız.

Badem Yağının Saçlara, Kirpiklere ve Cilt Bakımına Faydaları Nelerdir? Öğrenmek için badem yağının faydalarının anlatıldığı konuya bakınız.

Badem Yağı Nedir ve Badem Yağı Nasıl Yapılır? Öğrenmek için badem yağının nasıl yapıldığını detaylı bir şekilde anlatıldığı konuya bakınız.

Badem taze olarak yenebileceği gibi olgunlaştıktan sonra çekirdeği de yenebilir. Badem, yemeklere ve tatlılara ayrı bir lezzet katmanın yanında besin değerlerini de arttırır. Badem Yağı makyaj çıkarıcı, cilt temizleyici ve yumuşatıcı olarak kullanılabilir. Özellikle hamilelerin cilt çatlaklarının oluşumunu ve iz bırakmasını önlemek için kullanılır.

Badem Yağı Kullanımı
Badem yağı kullanırken dikkat edeceğiniz ilk husus, yağın orjinal olup olmadığıdır. Orjinal badem yağı açık sarı renktedir ve tadına baktığınızda ağzınızda hemen dağılması gerekir.
Badem yağını cilde ve saça olmak üzere ik farklı kullanımını aktaracağız.
Badem yağı cilde kullanım
Badem yağını cildinize kullanırken fazla kullanmamaya özen gösteriniz. Kullanım esnasında masaj yaparak uygulayınız. fazla yağ tüketmemeye özen gösteriniz, siz yağı fazla sürdünüz diye badem yağının faydası artmaz, aksine fayda yerine zarar görürsünüz.

Badem yağının hamilelerde kullanımı
Badem yağı hamilelik çatlakları için kullanılan popüler yağlardan birisidir. Bir çok hamile doğum sonrası çatlaklar oluşmaması için badem yağı kullanmaktadır. Badem yağını çatlakların oluşması muhtemel bölgelere masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Ayrıca kakao yağıyla karıştırarak kullanırsanız hamilelik çatlaklarında daha etkili sonuç verecektir.
Badem yağının kaş kirpikte kullanımı
Kaş ve kirpiklerinizin bakımında badem yağı kullanbilirsiniz. kaşlarınıza 1-2 damla olarak sürebilirsiniz, kirpiklerde ise boş bir rimel kutusuna koymanız daha kolay kullanım sunacaktır. Ayrıca kaş ve kirpik bakımında daha iy sonuç almak için hint yağı ile birlikte uygulayabilirsiniz.
Badem Yağı Saça Kullanımı
Badem yağı oldukça nitelikli bir saç bakım yağıdır. Gerek saç derisi gerekse saç bakımında kullanılabilir. Saç derisi bakımında kullanılırken fazla yağ kullanmamaya özen gösterilmelidir.
Badem yağı saç derisi kullanımı
Badem yağı saç derisine kullanılırken, bir tatlı kaşığı ölçüsünde kullanılır. bir tatlı kaşığı badem yağını saç derisine masaj yaparak uygulayınız ve saçınızda bekletme zamanına göre 30-40 cm uzaklıktan saç kurutma makinesiyle ısı uygulayabilirsiniz. ayrıca saç derisi bakımında hint yağıyla karıştırırsanız çok daha etkili sonuçlar alırsınız.
Badem yağı saç uçları kullanımı
Boyalı, röfleli ve yıpranmış saçlarınıza oldukça iyi bakım yapan badem yağını saç uçlarınıza uyguladığınızda minimum 2 saat bekletmelisiniz, badem yağını parmaklarınızla saç uçlarınıza nazikçe uygulayınız. Bu kullanım tekniğinde yağı azar azar bölgesel olarak uygulayınız, çok fazla sürmemeye özen gösteriniz, fazla yağ sürmeniz arıtmanızı zorlaştırır. Saçınıza yağ kullanımı yaptığınızda, saçınızı yıkamaya başlamadan evvel saç kremini saç uçlarınıza sürerseniz arıtmanız daha kolay olacaktır.

1 Yorum

Yorum Yapmak İçin Tıkla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  • 1 çay kaşığı Hint yağı ve 1 çay kaşığı tatlı badem yağını karıştırdıktan sonra, temiz bir pamuklu kulak çöpünü bu yağa batırın ve özellikle banyo sonrasında, kaşlarınıza ve daha sonra göz içine ve göz çevresi cildine değdirmeden kirpiklerinize uygulayın. Bir saat kalması yeterlidir, ardından gül suyu ile temizleyin. Gül suyu temizlerken nemlendiren ve onarıcı bakım yapan bir üründür.