Adalet Bakanlığı UYAP Portalı Kurum Giriş Sayfası turkiye.gov.tr

E-Devlet Adalet Bakanlığı Uyap kurum portal sayfası hangi amaçlar için kullanılabilir ve nasıl giriş yapılabilir ? E-Devlet Adalet Bakanlığı UYAP Kurum Portal Bilgi Sistemi Türkiye genelinde, tüm adli ve idari mahkemeler ile icra dairelerinde özel şirketlerin veya kamu kurumlarının tarafı oldukları dava dosyalarını internet üzerinden takip edebilmeleri için Adalet Bakanlığı tarafından sunulan bir hizmettir.

E-Devlet Adalet Bakanlığı UYAP Kurum Portal Bilgi Sistemi adliyelere giderek dava bilgileri hakkında bilgi almak için harcanan zaman, emek ve mesai masrafı ortadan kaldırarak, daha etkin yollardan yargıya erişim sağlamakta; yasal sürelerin kolayca ve doğru bir şekilde tespit edilmesi, yargılamanın daha kısa sürede sonuçlandırılması, mahkeme işlerinin düzen ve denetim altında tutulması sağlanarak bu konuda yaşanması muhtemel hak kayıplarının ve yersiz mağduriyetlerin yaşanmasını engelleyecektir.

reklamlar

E-Devlet Adalet Bakanlığı UYAP Kurum Portalına Nasıl Abone Olunur? Kamu Kurumları için; Kurumun tarafı olduğu davaları takip edebilmek için için isim, soy isim ve T.C. kimlik numaraları belirtilen kişilere UYAP Kurum Portal Bilgi Sistemi giriş yetkisi verilmesi talepli bir dilekçe yazarak Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığına gönderilmesi gerekmektedir.

Özel Şirketler için; Gerekli Belgeler

1- Şirketin tarafı olduğu davaları takip edebilmek için isim, soy isim ve T.C. kimlik numaraları belirtilen kişilere UYAP Kurum Portal Bilgi Sistemi giriş yetkisi verilmesi talepli dilekçe.
2- İmza sirküleri
3- Kuruluş Gazetesi (Varsa ünvan değişikliği gazetesi)
4- Faaliyet Belgesi
5- Protokol örneği (Protokol örneği için tıklayınız.)

Belgeler tamamlandıktan sonra Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığına (Ergazi Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Bul. No: 448/B PK: 06370 Yenimahalle/ANKARA) gönderilmesi gerekmektedir. Tüm prosedürler tamamlanıp E-Devlet Adalet Bakanlığı UYAP Kurum Portal Bilgi Sistemi kullanımınıza açıldıktan sonra, elektronik veya mobil imza ile sisteme giriş yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  ASBIS Online Araç Tescil ve Sürücü Belgesi İşlemleri

E-Devlet Adalet Bakanlığı UYAP Portalı Kurum giriş sayfasına ulaşmak için buraya tıklayınız.

Related Articles

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Articles