AKBANK Bankacılık İşlemleri Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Bankacılık Online işlemler mobil onay kodu veya Kredi kartı şifresi kısa mesaj (sms) olarak cep telefonuma gelmiyor veya sim kartınız bloke edilmiştir gibi bir uyarı ile karşılaşıyorsanız muhtemelen cep telefonunuzun  4.5 G uyumlu olması için sim kart değişikliği yaptınız veya başka bir operatöre geçiş yaptınız yani hattınızı başka bir gsm operatörüne taşıdınız.

Bu konuda istenmeyen durum ise sizden habersiz bir şekilde birilerinin sizin cep telefonu numaranızı başka bir sim karta kopyalamak suretiyle sizin banka hesaplarınıza ulaşmaya çalışıyor olabilir.

Sim kartınızın bloke olmasının da temel sebebi bu tür olayların önüne geçebilmek adına Bilişim teknolojileri Kurumu (BTK) her ne gerekçe ile olursa olsun sim kart değişikliği yapıldığında bankalara sim kart değişikliği yapıldığına dair uyarı göndermekte ve bankalar bu uyarı doğrultusunda sim kartını bankacılık işlemleri için otomatik olarak kısıtlamakta, bloke etmektedir.

Bütün Bankalar, bankacılık işlem güvenliğinizi sağlamak adına sim kartınızı blokeli hale getirdiği için size mobil onay kodu veya bankacılık şifrelerinizi kısa mesaj ile göndermeyip internet bankacılığına veya mobil bankacılığa giriş yapmaya çalıştığınızda size sim kartınız bloke edilmiştir. “Lütfen sim kart blokenizi kaldırınız” şeklinde bir uyarı vermektedir.

Akbank Müşteri hizmetleri 444 25 25 veya 0850 222 25 25 arayarak müşteri hizmetlerine bağlanıp tc kimlik numaranızı veya kart numaranızı tuşlayıp menüden 3 tuşlayarak kredi kartı ve banka şifre işlemleri menüsünden sim kart blokenizi kaldırabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetleri Telefon Numaraları Nelerdir?

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Articles