Araç Tramer, Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

2. El araç alacak kişilerin mutlak suretle Araç Hasar Kaydı Sorgulaması yapması gerekiyor. Araba daha önce kaza yapmış mı, nasıl yapmış, kaç liralık hasarı var, bu araba bana yarar mı gibi soruları kafasından geçiren her yeni ve ikinci araç alıcısı kişinin bu sorgulamayı yapması ve bilmesi gerekiyor.

2. El araç alırken dikkat edilmesi gereken en önemli maddelerin başında satın almak istediğiniz aracın daha önceden herhangi bir hasar kaydının olup olmadığının öğrenilmesidir. Çoğu zaman aracını satmak isteyen kişiler araçlarının kaza yapmadığı bilgisini vermektedirler, her ne kadar satışı yapmak isteyen kişiler doğru bilgiler verse de arada yanlış bilgi veren satıcılar da çıkmaktadır.

Bu nedenle aracın daha önceden herhangi bir kaza yapıp yapmadığını satıcıdan aldığımız bilgiye göre emin olamayız ve kesin bir bilgi kaydı öğrenmek isteriz. Hasar kaydı sorgulama bu durumda önem kazanmaktadır.

SMS ile Araç Hasar Kaydı Tramer, Ekspe Raporu, Araç Detay Bilgisi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sadece Kısa Mesaj (SMS) ile Aracınızın geçmiş hasar raporlarını, geçmiş kazalarda oluşan hasarda değişen parça raporlarını, mevcut sigorta poliçenizin durumunu, kaza mağdur raporuna kolaylıkla erişebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken aşağıda size bahsettiğimiz yönergelerle cep telefonunuzdan sms göndermek ve ilgilendiğiniz raporun size sms olarak gelmesini beklemektir.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Akıllı Telefon IMEI ile Orjinal/Kopya/Çalıntı/Kaçak Durumu Sorgulama

Turkcell, Türk Telekom, Bimcell, Vodafone gsm operatörleri ile anlaşmalı bir şekilde  olarak devreye alınmış olan SMS projesi ile kişiler mesaj atarak arabalarının hasar geçmişlerini, araç detay bilgilerini, eksper raporuna göre değişen parçalarını, mağdur bilgilerini, trafik poliçelerinin olup olmadığını, eğer bir kazaya karıştılarsa kaza tespit tutanaklarının durumunu, vefat etmiş kişilere ait hayat sigortası bilgilerini ve trafik poliçesine ait vade hatırlatma bilgilerine Turkcell, Türk Telekom, Vodafone “5664”e mesaj atarak sorgulayabilirsiniz. Ücretlendirmeler tüm operatörler için sorgulama başına 5 TL’ dir.

hasar kaydı sorgulama

SMS (kısa mesaj) ile Hasar Kaydı Sorgulama

Plakadan Araç Hasar Kaydı Sorgulama Tramer Bilgisi Öğrenme Nasıl Yapılır?

Hasar kaydı sorgulamak istediğiniz aracın plakasını Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom hatlarından 5664 numarasına kısa mesaj yazmanız gerekmektedir.

Örnek: 34ABC34 plakasını başına ve sonuna bir şey eklemeden Türkcell, Türk Telekom ya da Vodafone a sms le gönderin. (araç hasar sorgulama sms numarası 5664) Aracın plakası değişmiş olsa bile, hasar geçmişi sms olarak cep telefonunuza gelir.

ERP (Eksper Raporu) Olan Araçlarda Değişen Parça Sorgulama

ERP (Eksper Raporu) olan kazalarda değişen parçaları öğrenmek için PARCA boşluk PLAKA boşluk HASAR TARIHI yazıp yine 5664 numarasına SMS göndererek araca ait eksper raporunda yer alan değişen parçaların sorgulamasını yapabilirsiniz.

Araç Detay Bilgisi Sorgulama Nedir? Araç Detay Sorgulama Nasıl Yapılır?

Araç Detay Bilgisi Sorgulama DETAY boşluk Plakayı yazın, TURKCELL, TÜRK TELEKOM, VODAFONE 5664’e gönderin. Aracın markası modeli, plaka değişimi olup olmadığı, hangi illerde tescil kaydının olduğu, araç türü değişimi olup olmadığı, son sahiplik süresi, yürürlükte kaskosunun olup olmadığı, trafiğe çıkış tarihi, toplam kaskolu olduğu süre ve toplam kaskosuz olduğu süre bilgilerini sorgulayabilir ve araca ait tüm bilgilerin cevabını alabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Türkiye Trafik Kazası Yoğunluk Haritası (Güncel Trafik Kazaları Listesi)

Kaza Tespit Tutanağı (KTT) Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Tutanak Bilgisi Sorgulama Trafik kazasına karışanların kendi aralarında tuttuğu Kaza Tespit Tutanağı (KTT) sorgusu için: KTT yazın, boşluk bırakın, plakayı yazın, TURKCELL, TÜRK TELEKOM, VODAFONE 5664’e gönderin. Kazaya karışanların kusur oranları cebinize gelsin. Bu servis ile kazaya karışanların kusur oranlarını da öğrenebilirsiniz.

Diğer Sorgulama Şekilleri: “TC Kimlik No” ile sorgulama: ” TRAMER İhbar No” ile sorgulama:

Araca Ait Trafik veya Kasko Poliçe Bilgisi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Poliçe Bilgisi Sorgulama Trafik ya da kasko poliçenizin yürürlükte olup olmadığını bu hizmet sayesinde öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda poliçenizin ne zaman sona ereceğini ve trafik poliçenize uygulanmış hasarsızlık indirim oranını sorgulamak için: TRAFIK ya da KASKO yazın, boşluk bırakın, plakayı yazın, TURKCELL, TÜRK TELEKOM, VODAFONE 5664’e gönderin. Araca ait poliçe bilgileri anında SMS olarak cep telefonunuza gelecektir.

Diğer Sorgulama Şekilleri: “Şirket Kodu, Acente No, Poliçe No, Yenileme No” ile sorgulama: “Şasi No” ile sorgulama:

Bu yöntemler ile aracınıza ait veya satın almak istediğiniz araç hakkında her bilgiye cep telefonunuzdan kolayca ulaşabilirsiniz.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Articles