Aras Edaş Elektrik Fatura Sorgulama ve İnternetten Ödeme İşlemleri

ARAS Elektrik Dağıtım online sistem üzerinden elektrik faturanızı tesisat/abone numaranız ile sorgulayabilir ve internet bankacılığı seçenekleri ile kredi kartınızla hızlı elektrik faturası ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Aras Edaş Ağrı, Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Iğdır ve Bayburt şehirlerinde perakende elektrik satış ve abonelik işlemleri hizmetini sağlamaktadır.

Aras Edaş indirimli elektrik seçenekleri ve diğer sorularınız için 444 9 433 müşteri hizmetleri numarasını arayabilirsiniz.

Aras Elektrik (Edaş) Dağıtım Bölgeleri Aşağıdaki Şekildedir : 

  • Ağrı :Diyadin, Doğubayazıt, Eleşkirt, Hamur, Patnos, Taşlıçay, Tutak,
  • Erzincan: Çayırlı, İliç, Kemah, Kemaliye, Otlukbeli, Refahiye, Tercan, Üzümlü,
  • Erzurum : Aşkale, Aziziye, Çat, Hınıs, Horasan, İspir, Karaçoban, Karayazı, Köprüköy, Narman, Oltu, Olur, Palandöken, Pasinler, Pazaryolu, Şenkaya, Tekman, Tortum, Uzundere, Yakutiye,
  • Kars : Akyaka, Arpaçay, Digor, Kağızman, Sarıkamış, Selim, Susuz,
  • Ardahan : Çıldır, Damal, Göle, Hanak, Posof,
  • Iğdır : Aralık, Karakoyunlu, Tuzluca,
  • Bayburt : Aydıntepe, Demirözü,

Aras Edaş/Epaş Elektrik Faturası Sorgulama ve Online Ödeme Nasıl Yapılıyor? Aras Edaş resmi web sayfası üzerinden sadece borç sorgulaması yapabilmektesiniz. Borç sorgulama ekranına gitmek için Tıklayın. Bu ekranda

aras edaş borç sorgulama

Tesisat numaranızı girerek borcunuzu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Ancak Online Ödeme yapmak için sahip olduğunuz bir internet bankacılığı kanalını kullanmanız gerekmektedir.

Aras Edaş Alternatif Elektrik Faturası Ödeme Yolu (Şifresiz, Üyeliksiz)  : Aras Elektrik Dağıtım A.Ş’ne ait elektrik faturanızı herhangi bir internet bankacılığı hesabınız yoksa yapı kredi bankası şifresi ve üyeliksiz olarak çalışabilen online ödeme sistemi ile ödeyebilirsiniz. Online fatura ödeme sistemine gitmek için tıklayın.  Ödeme sisteminde gittiğinizde karşınıza aşağıdaki ekran gelecek:

aras edaş elektrik fatura ödeme

Burada hızlı işlem yapmak adına hızlı kurum arama kısmına aras elektrik yazdığınızda karşınıza ödeme yapabileceğiniz illerin listesi gelecek. Burada Aras EDAŞ abonesi olduğunuz (Ağrı, Erzincan, Erzurum, Ardahan, Bayburt, Iğdır, Kars) ili seçerek işleme devam etmeniz gerek.

Sonraki adımda bütün fatura borçlarınız listelenecek ve ödemek istediğiniz herhangi bir faturayı veya tümünü seçerek kredi kartı ile ödeme adımına geçebileceksiniz. Ödeme işlemi sonunda dekont alabiliyorsunuz.

Puan Ver

Yorum yapın