Asal Randevu Alma İşlemleri, Askerlik Şubesi İnternetten Randevu Alma

Askere alım dönemlerinde askerlik şubelerinin önündeki uzun kuyruklar eminim bir çoğunuzun başını ağrıtmıştır. Sıra da beklemek bir yana, kapıda güvenlik görevlileriyle atışmak ayrı bir dert. Askerlik şubeleri önünde oluşan bu kuyruklar görünen o ki birilerinin dikkatini daha çekmiş veya yapılan şikayetler üzerine artık askerlik şubesine gitmeden sıra alabilmek ve size verilen saatte askerlik şubesine gitmenizi sağlayacak “E-Devlet” sistemi üzerinden “ASAL Randevu Alma” sistemi geliştirilmiştir.

Askerlik şubesine gitmeden E-Devlet sistemi üzerinden randevu alabilmek için E-Devlet şifrenizle sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Sisteme giriş yaptıktan sonra Milli Savunma Bakanlığı Sorgulamalarından “ASAL Randevu Alma” linkine tıklıyoruz. Karşımıza gelen sayfadaki bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurarark randevu almak istediğimiz tarihi seçiyoruz ve devam tuşuna basıyoruz. Açılan ikinci sayfada belirtmiş olduğunuz tarihteki randevu saatlerini göreceksiniz. Bu saatlerden size en uygun olanını seçerek “Askerlik Şubesi Randevu Alma” işlemini başarıyla tamamlıyoruz. Bu sayede seçmiş olduğunuz tarih ve saatte askerlik şubesine giderek askerlik işlemlerinizi uzun kuyruklarda sabahtan akşama kadar beklemek zorunda kalmadan tamamlayabiliyorsunuz.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından e-Devlet Kapısı üzerinde sunulan “Asal Randevu Başvuru” hizmeti sayesinde askerlik şubelerinin önündeki uzun kuyruklar tarihe karışıyor. Askerliğe ilişkin işlemleriniz için e-Devlet Kapısı üzerinden size en uygun saati seçerek randevu alabilir, sıra beklemeden, işlemlerinizi daha hızlı gerçekleştirebilmek için buraya tıklayınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa Şikayet Formu

Related Articles

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Articles