Başkent Edaş Elektrik Faturası Sorgulama ve İnternetten Ödeme Seçenekleri

Hayatı kolaylaştıran hizmetlerden biri olan online fatura sorgulama ve ödeme işlemlerinden biri de Başkent EDAŞ yani Enerjisa elektrik faturası sorgulama ve ödeme işlemidir. EnerjiSA bünyesinde faaliyet gösteren Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş, Başta Ankara olmak üzere, Çankırı, Kastamonu, Zonguldak, Kırıkkale, Bartın ve Karabük illerinde elektrik dağıtım, perakende satış ve abonelik hizmeti vermektedir.

Enerjisa online işlem seçenekleri ile fatura ödeme, borç sorgulama ve taksitlendirme, fatura itirazı ve planlı kesintiler gibi pek çok işlemi görüntüleyebilirsiniz.

BAŞKENT Elektrik Dağıtım A.Ş. Hizmet Kapsamı Aşağıdaki Şehirlerden Oluşmaktadır.

  • Ankara :Akyurt, Altındağ, Ayaş, Bala, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kalecik, Kazan, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Şereflikoçhisar, Yenimahalle,
  • Çankırı : Atkaracalar, Bayramören, Çerkeş, Eldivan, Ilgaz, Kızılırmak, Korgun, Kurşunlu, Orta, Şabanözü, Yapraklı,
  • Kastamonu : Abana, Ağlı, Araç, Azdavay, Bozkurt, Cide, Çatalzeytin, Daday, Devrekani, Doğanyurt, Hanönü, İhsangazi, İnebolu, Küre, Pınarbaşı, Seydiler, Şenpazar, Taşköprü, Tosya,
  • Zonguldak : Alaplı, Çaycuma, Devrek, Gökçebey, KaradenizEreğli, Kilimli, Kozlu,
  • Kırıkkale : Bahşılı, Balışeyh, Çelebi, Delice, Karakeçili, Keskin, Sulakyurt, Yahşihan,
  • Bartın : Amasra, Kurucaşile, Ulus,
  • Karabük : Eflani, Eskipazar, Ovacık, Safranbolu, Yenice,

Enerjisa Başkent Edaş Elektrik Faturası sorgulama ve Kredi Kartı ile ödeme sistemi Nasıl Çalışıyor?

baskent edas fatura sorgulamaİlk seçenek hemen bütün elektrik dağıtım firmalarında olduğu gibi bankaların internet bankacılığı menüsü altındaki fatura ödeme sekmesinden ödeme işleminizi vadesiz hesabınızdan nakit veya bağlı kredi kartınızdan gerçekleştirebilirsiniz.

online.enerjisa.com.tr” üzerinden elektrik fatura borcunuzu Müşteri numaranız veya T.C. Kimlik numaranız ile sorgulayabilirsiniz.

Müşteri Numaranızı soldaki resimde gördüğünüz üzere eski bir faturanız üzerindeki tüketici numaranız demektir.

Alternatif bir kredi kartı ile fatura yöntemi ise aşağıdaki resimde göreceğiniz üzere buradan yapı kredi şifresiz, üyeliksiz fatura sorgulama ve ödeme sisteminde girerek kurum arama kısmından Enerjisa Başkent aratarak tesisat numaranızla birlikte sistemde bütün elektrik faturası borcunuzu görüntüleyebilirsiniz.

enerjisa başkent elektrik faturası ödeme

İşleme devam etmek için aboneliğinize ait ili (Ankara, Çankırı, Kastamonu, Zonguldak, Kırıkkale, Bartın, Karabük )seçmeniz gerekmektedir. Seçimin ardından Devam ettiğinizde ise Burada kredi kartı bilgilerinizi girerek ve ödemek istediğiniz faturayı listeden seçerek ödeme işleminizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ödenmiş fatura bilgisi hızlı bir şekilde Enerjisa Başkent Edaş sistemine ulaşmaktadır.

Puan Ver

Yorum yapın