Blackberry Sim Kilit MEP Kodu Sorgulama

Turkcell, AVEA, Vodafone özel kampanyasıyla satın aldığımız “Blackberry” cep telefonlarını başka bir hat ile kullanmak isteyince “mep kodu girme“, “simlock unlock“, “sim kilidi açma” gibi ihtiyaçlarla karşılaşıyoruz. Cep telefonu satan veya teknik servis hizmeti veren yerlere gittiğimiz de “mep kodunu girmek” veya “sim kilidini kırmak” için 20 lira ile 50 lira arasında bir ücret karşılığında, hatta bazı internet sitelerinden mep kodunu ücret karşılığında satan kişiler bulunmaktadır. Herhangi bir ek kabloya, programa ihtiyaç duymadan, programsız ve kablosuz olarak blackberry telefonlarının sim kilit kodunu nasıl açabileceğinizi sizler için araştırdım. Kısacası ücretsiz olarak yani bedava “nasıl simlock kırarım“, “sim kilidi açarım” merak ettim. “Blackberry sim kilidi ücretsiz nasıl kırılır”, “Blackberry sim kilit sorgulama”, “Blackberry sim kilit açma”, “Blackberry sim kilit sıfırlama”, “Blackberry mep kodu sorgulama” gibi bir çok soru aklımızı kurcalar. Sim kilidi açma kodu nedir? Sim kilidini açmak için program gerekli midir? Sim kilidi açmak için sadece mep kodu, unlock kodu, kilidi açma kodunu bilmeniz gerekir. Bu kod, telefonunuzun imei numarası ve gsm operatörünüzün dünya çapındaki kimlik kodu kullanılarak sadece size özel olarak üretilen bir koddur. Bu kodu bulmanız aslında o kadar zor değildir.

“Blackberry sim kart açma kodu” yani “MEP kodu” için kullanmakta olduğunuz operatörünüzün müşteri hizmetleri bölümünü arayıp blackberry telefonunuzda başka sim kart kullanmak istediğinizi söylemeniz durumunda ilgili departmana aktarılacaksınız veya internet üzerinden KVK resmi sitesinden de MEP kodunu alabilirsiniz. İnternetten ücretsiz MEP kodunuzu öğrenmek için buraya tıklayınız.

Aktarıldığınız departmanda blackberry telefonunuza ait imei numarasını verecek ve unlock kodunuzu yani sim kilidi kırma kodunuzu alacaksınız. Ayrıca MEP kodunu girerek sim kilidi açma işlemini nasıl yapacağınızı sorarsanız size yardımcı olacaklardır. Kabaca anlatmak gerekirse unlock (MEP) kodunu aldıktan sonra şu işlemleri yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Doruk Net ADSL Müşteri Hizmetleri, Çağrı Merkezi Telefon Numarası www.doruk.net.tr

1. Herhangi bir simkart takılır
2. Bütün wireless bağlantılar kapatılır
3. Seçenekler
4. Gelişmiş Seçenekler
5. Sim Kart
6. Menü tuşuna basılarak klavyeyi göster tuşlanır
7. MEPD tuşlanır (klavye ile MEPD yazıyoruz)
8. MEP2 tuşlanır (klavye ile MEP2 yazıyoruz)
9. Müşteri hizmetlerinden aldığımı Unlock Kodu girilerek tamam a basılır

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Articles