BTK Cep Telefonu (GSM) Imei Sorgulama Sayfası

Aldığım cep telefonu orjinal mi? Cep telefonum çalıntı mı? Cep telefonum kaçak mı? veya garanti kapsamında mı? Sahip olduğunuz cep telefonunun İMEİ numarasının orjinal/kaçak (yurtdışı) olup olmadığı, daha önce başkası tarafından kopyalanmış olup olmadığı gibi konular hakkında sorgulama yapabilirsiniz. IMEI numaranız kopyalanmış ve bir başkası tarafından kullanılıyor olabileceği gibi satın aldığınız cep telefonunuzun imei numarası adına daha önce hakkında çalıntı/kayıp bildirimi yapılmış olabilir.

Aynı şekilde uluslararası ticaretin kolaylaştığı bu dönemde orjinal olarak satın aldığınız cep telefonu kaçak yollarla getirilmiş de olabilir. İşte bütün bu risklerin var olup olmadığını E-Devlet : BTK İmei Sorgulama Sayfasından gerçekleştireceğiniz sorgulama ile öğrenebilirsiniz.

Cep Telefonumun İMEİ (Seri) Numarasını Nasıl Öğrenebilirim?  IMEI numaranızı, cihazınızın numara çevirme ekranına *#06# yazarak öğrenebilirsiniz.

Cep telefonum orjinal mi? Online olarak Nasıl Kayıp/Çalıntı kontrolü yapabilirim?, sorgulayabilirim? Telefonum yasal olarak kayıtlı mı?   Bir Cep telefonu satın alırken dikkate  almamız gereken önemli bir konu İmei Sorgulama (Seri No) İşlemidir. İmei Sorgulayarak  “Aldığım cep telefonu orjinal mi? Cep telefonum çalıntı mı? Cep telefonum kaçak mı? veya garanti kapsamında mı?” Sorularına cevap bulmuş oluruz.

E-Devlet : Türkiye Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu sorgulama işlemleri sayfasından istediğiniz cep telefonunun imei numarasını girerek sorgulama yapabilirsiniz. Online olarak  cep telefonunuzun yasal yollar ile ithal edilip-edilmediğini ve kayıp/çalıntı olup-olmadığını sorgulamak için Tıklayınız..

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ücretsiz Telefon Numarasından Ad/Soyad Sorgulama. Numara Kime Ait?

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Articles