Çoban Çantası Çayı Nasıl Yapılır? Çoban Çantası Çayı ile Zayıflamak Mümkün mü?

Çoban Çantası Çayı Nasıl Yapılır

İki Kahve kaşığı kurutulmuş Çobançantası otu veya 4 Kahve kaşığı taze Çobançantası otu demliğe konur ve üzerine 250-350 ml kaynar su ilave edilerek 5-10 dakika demlenmeye bırakıldıktan sonra süzülerek içilir.

Kullanılması
– Araştırmalara göre Çobançantası otu veya ekstresi, tentürü veya natürel ilacı her türlü kanamaya; burun kanaması, kan tükürme, bağırsak kanaması, Basur kanaması (Metorraji), uzun ve çok adet görme (Menorraji) ve mesane kanamasına karşı kullanılır.
– Komisyon E’nin 18/09/1986 tarih ve 173 nolu ve de 13/03/1990 tarih ve 50 nolu Monografi bildirisine göre Çobançantası otu veya drogları hafif rahim kanaması (Metorraji), uzun ve çok adet görme (Menorraji) ve burun kanamasına karşı kullanılır. Haricen ise derideki yaralanma sonucu oluşan kanamaya karşı kullanılır. – Homeopati’ye göre Çobançantası otu tentürü başta; Doğum Sonrası veya düşük sonrası kanamalar, rahim kanaması (Metorraji), adetin uzun sürmesi veya çok olması (Menorraji), burun kanaması, Basur kanaması, Myom ve idrar yolları rahatsızlıklarına karşı kullanılır.
– Halk arasında başta; her türlü kanama; burun kanaması, Basur kanaması, mesane kanaması, rahim kanaması, alçak tansiyon ve yüksek tansiyona karşı kullanılır. Dr. Jürgen’s kas eriesini önlediğini beyan etmiştir fakat bununla ilgili klinik araştırmalar yapılmamıştır.

reklamlar

Homeopati
Çoban çantası otu toplanır, yıkanır, ince kıyılır bir şişeye 20 gr doldurulur ve üzerine 80 ml %70’lik alkol doldurulur ve iki günde bir çalkalanır. Güneş ışınlarından uzakta 4-6 hafta muhafaza edildikten sonra süzülerek Homeopati’de<> ismi ile anılan tentür elde edilir. Bu tentürden günde 3-5 defa 10-15 damla 4-6 hafta süre ile alınır.

Hastalığın Belirtisi (Semptom)
– Aşırı kanama, koyu renkli ve pıhtılıysa
– Regl (adet hali)’in ikinci devresi, özellikle çoksa
– Hasta süt ayran gibi içecekler istiyorsa
– Damar Sertliği varsa

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Aşırı Terleme Nedir? Nasıl Önlenir? Neler Yapmalıyız?

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Articles