Dicle Edaş Elektrik Fatura Borç Sorgulama ve Online Ödeme Seçenekleri

Posta kutusunda kaybolan veya ödeme günü unutulan faturalar nedeniyle yaşanan problemler bilişim teknolojilerindeki gelişmelerle en za inmiş durumda. Elektrik faturası güncel ve ödeme tarihi geçmiş eski faturalarınızı Dicle Edaş web sitesi üzerinden görüntüleyebilir ve dilerseniz ödeme işlemini online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş (DEDAŞ) veya Dicle Elektrik Perakende Satış ve Pazarlama A.Ş (DEPSAŞ) Diyarbakır, Mardin, Siirt, Şanlıurfa, Batman ve Şırnak olmak üzere 6 il genelinde elektrik dağıtım ve abonelik işlemlerini yürütmektedir.

Yinde Dicle edaş internet sitesi aracılığı ile elektrik faturanıza itiraz edebilir veya planlı elektrik kesintileri bilgisine “www.dedas.com.tr/planlikesintiler” adresinden ulaşabilirsiniz.

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş (DEDAŞ) Faaliyet bölgeleri : 

  • Diyarbakır : Bağlar, Bismil, Çermik, Çınar, Çüngüş, Dicle, Eğil, Ergani, Hani, Hazro, Kayapınar, Kocaköy, Kulp, Lice, Silvan, Sur, Yenişehir
  • Mardin : Artuklu, Dargeçit, Derik, Ömerli, Kızıltepe, Mazıdağı, Midyat, Savur, Nusaybin, Yeşilli,
  • Siirt : Baykan, Eruh, Kurtalan, Pervari, Şirvan, Tillo,
  • Şanlıurfa : Akçakale, Birecik, Bozova, Ceylanpınar, Eyyübiye, Halfeti, Haliliye, Harran, Hilvan, Karaköprü, Siverek, Suruç, Viranşehir,
  • Batman : Beşiri, Gercüş, Hasankeyf, Kozluk, Sason,
  • Şırnak : Beytüşşebap, Cizre, Güçlükonak, İdil, Silopi, Uludere,

Dicle Edaş Elektrik Fatura Borcu Sorgulaması Nasıl Yapılıyor?  www.depsas.com.tr adresine girdiğinizde online işlemler menüsünden ister tesisat numarası sorgulama, isterseniz tesisat numaranız ile elektrik faturası borçlarınızı sorgulayabilirsiniz. Tesisat numaranızı eski bir elektrik faturanızın üst kısmında bulabilirsiniz. Giriş yaptığınızda karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

Dicle Epsaş Fatura Sorgulama

Elektrik fatura borcu sorgulamak için tıklayın.

Dicle EDAŞ/DEPSAŞ Elektrik Faturası Online Ödeme Seçenekleri nelerdir? İlk seçenek anlaşmalı bankalar veya ptt şubeleri veznelerinden veya internet bankacılğıı menüsü altından ödemek olacaktır.

Dicle Edaş Anlaşmalı Bankalar : Vakıf Bank, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Halk Bank, ING Bank, İş Bank, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, Şeker Bank, Türk Ekonomi Bankası, Finans Bank, Deniz Bank, Türkiye Finans Katılım Bankası, Albaraka Katılım Bankası, Anadolu Bank, Aktif Bank, HSBC Bank

Eğer internet bankacılığı şifresine sahip değilseniz : Şifresiz ve Banka müşterisi olmanıza gerek kalmadan Yapı kredi fatura ödeme  sistemi ile Dicle Edaş elektrik faturanızı ödeyebilirsiniz. “www.yapikredi.com.tr/odeme-merkezi/elektrik-odeme” Adresine giriş yaptığınızda aşağıdaki şekilde ekran karşınıza gelecek.

Dicle Epsaş Fatura ödme

Burada Hızlı Kurum Arama Kısmında DİCLE Yazdığınızda abonesi olduğunuz Diyarbakır, Mardin, Siirt, Şanlıurfa, Batman ve Şırnak illerinden birini seçip tesisat numaranızı girdiğinizde elektrik fatura borçlarınız listelenecek. Sonraki adımlarda ise kredi kartı ile ödemek istediğiniz borçları online olarak ödeyebileceksiniz.

DİCLE EDAŞ Borç Taksitlendirmesi Yapılabilir mi? Birikmiş fatura borçlarını taksitlendirme talepleri  bağlı bulundukları İşletme Müdürlüklerine dilekçe ile müracaat etmeleri halinde değerlendirilmektedir. Taksit talebi değerlendirilip uygun görülen abonelerin birikmiş fatura borçları taksitlendirilmektedir.

Puan Ver

Yorum yapın