Sıkı ve Dik Memeler İçin Bitkisel Yöntemler, Egzersizler

Sarkık olmayan, Sıkı ve Dik memelere nasıl sahip olunur? Sarkmış memeler için egzersizler, doğal ve bitkisel yöntemler nelerdir? Göğüslerimi nasıl dikleştirebilirim?

Büyük memeler bazı kadınlarda hoşa giden, istenilen bir durum olmasına karşın kimi kadınlarda sürekli büyük memeleri saklamaya çalışmak, büyük olmasından şikayetçi olmak, özgüven eksikliği gibi durumlar oluşturabiliyor.

Memeler Neden Sarkar?

Memeleriniz zaman içerisinde yaşantınızda ve vücudunuzdaki değişimlerle birlikte deformasyona uğrayabilir, görüntüsü bozulabilir.

  • Aşırı kilo alma ve göğüslerin büyümesiyle birlikte tekrar zayıfladığınızda göğüslerin sarkması
  • Gebelik ve Doğum sonrası emzirme durumlarından sonra göğüslerde irileşme ve sarkma
  • Doğuştan büyük memelere sahip olabilir ve zaman içerisinde sarkma yaşayabilirsiniz.
  • Günlük aktivitelerin şekli, yaşlanma, yer çekimi, hormon içerikli ilaçlar sarkmaya sebep olabilmektedir.

Bu yazımızda memelerin sarkma nedenlerinden ziyade nasıl daha sıkı ve dik memelere sahip olunur konusundan bahsedeceğiz.

Sıkı ve dik memelere sahip olmak tıbbi müdahalelerle, ameliyatla mümkündür ancak gerek estetik tedavilerin fiyatları, ekonomik durum etkileri gerekse çevre tarafından hoş karşılanmaması ihtimaliyle bir uzmana danışmaktan çekinen insanlar olabilmektedir.  

İnsan vücudunu genel olarak diri tutan etken jimnastik ve spor yapmaktır. Göğüsler için de memelerin dik ve diri bir görünüm sergilemesinin yolu düzenli egzersiz yapmaktan geçmektedir.  Bunun yanı sıra göğüsleri dik tutmak için kozmetik yöntemler ve sütyenler de mevcuttur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Meme Ucu Büyüklük, Küçüklük Sorunları ve Çözümleri

Sıkı ve Dik Memeler İçin Kozmetik Yöntemler Nelerdir?

Göğüslerinizin dik durmasına ve dolgun görünmesine etki edebilecek en iyi kozmetik yöntem cildi sıkılaştırmaya yardımcı olan bakım ürünleri kullanmaktır. bunlar meme çevresine uygulandığında memelerde sıkılaştırıcı etki yapacak ve zamanla dik ve diri bir göğüs görünümüne sahip olabileceksiniz.

Dik Memeler İçin Nasıl Sütyen Tercih Etmeliyim ?

Sütyen seçiminde yanlış beden ölçüsünde bir sütyeni asla kullanmayın. Aksine daha sıkı bir sütyen tercih etmeniz yerinde olacaktır.

Göğüslerinizin daha toplu, dik durmasını sağlayabileceğiniz bir diğer yöntem ise piyasada minimizer (toparlayıcı) sütyen olarak satılan sütyenleri kullanmaktır.

Uyguladığı baskı sayesinde bir miktar küçülme sağladığı gibi memeleri toplayarak ideal bir görünüm sağlamaktadır.

Sütyen seçimi için meme tipinizi iyi biliyor olmanız gerekli. Meme tipinizi bilmiyorsanız Meme Tipleri, Çeşitleri Nelerdir? İşte 7 Farklı Meme Tipi konumuzu inceleyebilirsiniz.

sıkı ve dik memeler

Sıkı ve Dik Memeler için Hangi Masaj, Egzersiz ve Hareketleri Yapmalıyım?

Göğüsler dikleştirme ve diri bir görünüme kavuşturmada bilinen en etkili yöntem düzenli spor ve egzersiz yapmaktır. Düzenli spor ve egzersiz sayesinde sadece dik ve gösterişli göğüslere değil fit bir vücuda da sahip olursunuz. Kısacası bir taşla iki kuş vurmak.

1.Yöntem : Baskı Uygulama Yoluyla Dik Memeler

Yapılabilecek en basit egzersizlerden biri iki avcunuzu göğüs hizasında birleştirerek birbirine doğru baskı uygulamaktır. günde en az 3 kez ve 10 ar dakika yapılmalıdır. Göğüs kaslarınızın sıkılaşmasını sağlayacakır.

2.Yöntem : Şınav Çekerek Meme Sıkılaştırma

Şınav çekmek oldukça zor bir harekettir. Başlangıçta dizleriniz ve elleriniz üzerinde yerde durun ve daha sonra dizlerinizi devre dışı bırakarak ayak parmaklarınız ve elleriniz üzerinde durmanız gerekmektedir. Şınavda bacaklar bükülmemelidir. Daha sonra bütün vücut sabit duracak şekilde kollarınızı dirsekten bükerek ve geri kalkarak şınav çekebilirsiniz. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Selülit ve Çatlaklara Özel Bacak Bakım Kremleri

Dikkat edilmesi gereken nokta şınav çekerken nefes alışverişinizi sabit ve düzenli tutmalısınız.

Günde 10-15 şınav çekmek hem güzel bir fiziğe sahip olmanızı sağlayacak hem de göğüs kaslarını doğrudan çalıştıracağı için göğüslerinizi etkileyecektir.

3.Yöntem : Göğüs Açma Yoluyla Meme Sıkılaştırma

Bunun için dambıl veya 1 kilo ağırlığında iki adet cisme ihtiyacınız var. Ancak Elle kolay tutulabilir olmalıdır. 

Mekik çekecekmiş gibi yere uzanın ve bacaklarınızı bükün. Ardından iki elinize 1er kiloluk ağırlıkları alın.  Kolunuz dik olacak şekilde havaya kaldırın. İlk olarak düz bir şekilde yukarı-aşağı ardından dışa-içe kollarınızı açarak hareketi gerçekleştirmiş olursunuz.

günde 10-15 defa uygulamak göğüslerinizin açılmasını sağlayacaktır.

4. Yöntem : Yüzme ile Meme Sıkılaştırma

Yüzmek doğrudan kol hareketlerinizle göğüs bölgenizdeki kasları harekete geçirecektir. Böylelikle daha sıkı ve dik memelere sahip olabilirsiniz.Düzenli yüzme antrenmanları ile belirgin bir dikleşme görebilirsiniz. Yüzücülere dikkat ederseniz çok fazla sarkma problemi yaşamazlar.

5. Yöntem : Meme Masajı

Avuçlarınızı göğüslerinizi kavrayacak şekilde yerleştirerek daha çok yukarı olacak şekilde dairesel hareketler uygulayın. (Saat yönünde) 3-5 dakika uygulayacağınız bu hareketlerle göğüs çevresi kaslarınızın tekrardan zamanla diri hale gelmesi sağlanacaktır.

İkinci adımda ise koltuk altınızın göğsünüze doğru olan kısmına masaj uygulamak olacaktır. Kollarınızı sistematik bir şekilde aşağı, aşağı çapraz, yana açık, yukarı çapraz ve tam yukarı şekilde hareketlerle 1-2 saniye beklemeler yaparak çalıştırmalısınız.

Bu hareket de doğal yolla göğüs kaslarınıza etki edecek ve bir miktar daha dolgun bir göğüs görünümüne sahip olabileceksiniz.

Bitkisel Meme Dikleştirme Kürleri, Kremleri Nelerdir?

Doğal ve Bitkisel yollarla sarkık göğüslerinizi evde kendinizin hazırlayacağı kürler, kremler ile dikleştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken disiplinli çalışmaktır.

Doğal Meme Dikleştirme İçin Limon Suyu Kürü

Göğsünüzde oluşan deri fazlalıkları da sarkık göğüs görünümü verdiğinden uygulayacağınız bu limon suyu kürü ile göğüsleriniz daha sıkı bir görünüme sahip olabilecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kalıcı Dolgun Dudaklar İçin "Permalip" Dudak Dolgunlaştırma

Yaklaşık 3 bardak suya 1 yemek kaşığı deniz tuzu ve yarım sulu limonu karıştırıp, oluşturduğunuz bu karışımı göğsünüze uçlarına dokunmayacak şekilde uygulayın.

Kuruma gerçekleştikten sonra masaj yağı veya vücut losyonu ile göğüslerinize masaj uygulayabilirsiniz.

Doğal Meme Dikleştirme İçin Zambak Soğanı Kremi, Kürü

Bir miktar (3-5) zambak soğanını rendelemek veya mikser vasıtası ile suyunu çıkartmanız gerekecek.

Zambak soğanı içeriğinde kadınlık hormonları barındırdığından göğüslerinizde doğal bir büyüme ve dikleşmeye katkı sağlayacaktır.

Zambak soğanının suyunu 15-20 miligram gliserin ilavesi ile göğüslerinize masaj yaparak uygulayın. Böylelikle uzun vadede dik ve diri görünümlü göğüslere sahip olabilirsiniz.

Meme Dikleştirme, Sıkılaştırma Ameliyatı Nedir?

Göğüs dikleştirme operasyonu ile (Göğüs estetiği) Diri ve dik memelere sahip olabilirsiniz. Meme dikleştirme operasyonunda hekiminizin yaptığı incelemeler neticesinde operasyon noktası belirlenir (meme ucu etrafı veya meme yanları) ve meme içerisindeki sarkan dokular yukarı doğru çekilerek göğüslerin dikleştirilmesi sağlanır. Sarkmış deri toparlanır.

Göğüs dikleştirme ameliyatı sonrasında iyileşme hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir.

Meme dikleştirme ameliyatının riskleri, sakıncaları, yan etkileri nelerdir ? 

  • Ameliyat izleri yeteri oranda yok olmayabilir
  • Ameliyat noktarından enfeksiyon kapma riskiniz olabilir.
  • Göğüs dolgunlaştırıcı protezin sızma yapması söz konusu olabilir.
  • Göğüs uçlarında bir miktar his azalması gerçekleşebilir.
  • Göğüs ağrısı çekmeye başlayabilirsiniz.
  • Göğsünüzde sıvı toplanması gerçekleşebilir.

Göğüs dikleştirme vb. operasyonları hamilelik esnasında tavsiye edilmemektedir.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Articles