Diş Ağrısı Geçirmek için Doğal Yöntemler, Faydalı Besinler

Diş ağrısı ile karşı karşıya kaldığımızda çoğu zaman hemen bir diş doktoruna gidebilecek bir durumda olamayabilirsiniz ve böyle bir durumda evde kendi imkanlarınızla diş ağrısını geçirme yöntemleri uygulamanız gerekir. Sizlere bu konuda evde kendi imkanlarınızla ve doğal yollarla diş ağrısını kesme ve diş ağrısını geçirme yollarından bahsedeceğiz . Ancak burada bahsedeceğimiz yöntemler sadece geceyi veya günü rahat geçirebilmeniz için geçici önlemler olacaktır çünkü bir diş hekimine görünmeden problemin tamamen ortadan kalkması mümkün değildir.  Bir süre iyi hissetseniz bile yine olmadık bir zamanda diş ağrınız size merahba diyecektir.

Dişin ağrıdığı durumlarda diş ağrısının neden kaynaklandığını pek düşünebilecek durumda olmayız. Aslında dişlerimiz ağrısız iken de bakımına çok dikkat ettiğimiz söylenemez. Ancak kuvvetli bir diş problemi ile karşılaştığımızda ise bir anda gündemimiz dişlerimiz olur.

Diş ağrısının pek çok sebebi olabilir; Saoğuk algınlığına bağlı veya diş etinde oluşmuş bir deformasyon sonucu bir iltihaplanma (apse), çürük bir dişin arasına girebilecek gıda parçaları (özellikle şekerli yiyecekler), çok fazla soğuk veya sıcak içecek tüketimi, dolgulu dişlerinizin dolgusunda oluşabilecek bir problem, diş eti hassasiyetleri gibi.

Diş ağrısında ilk başvurulacak olan eğer temin imkanınız varsa ağrı kesici alıp diş ağrısını bir süre ertelemektir. Ancak elinizin altında bir ağrı kesici yoksa veya hamilelik gibi ilaç kullanımının doğru olmadığı bir dönemdeyseniz size evde uygulayabileceğiniz bir takım diş ağrısı geçirme yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Ancak bilinmesi gereken çok önemli bir durum ise dişinizin üzerine kesinlikle bir aspirin, ağrı kesici, kolonya, rakı gibi şeyler uygulamayınız. Çünkü kimyasal yapıda oldukları için diş etinizde ve diş çevrenizde zararlara yol açabilir. Size o anlık bir rahatlama sağlasa da uzun vadede başka problemlere sebep olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Yüz Felci Nedir? Yüz Felci Belirtileri Nelerdir?

Diş ağrısı için karanfil.. Ağrıyan dişinizin yanına veya diş etine bir adet karanfil yerleştirerek diş ağrınızın bir süre sonra azalmasını sağlayabilirsiniz. yine bunun yanı sıra diş ağrısı için karanfil yağını da ağrıyan diş bölgenizde bir süre gezdirmek yoluyla aynı etkiyi sağlamanız mümkün.

Diş ağrısı için Defne yaprağı ve Sirke Ağrıyan dişinizin olduğu bölgeye kaynatılmış defne yaprağı ve sirke karışımından oluşturduğunuz kürü uygulamanız ve gargara yapar gibi tekrar tükürmeniz gerekmektedir. Dişinize doğal bir ağrı kesici uygulamış olursunuz.

Diş ağrısı için buz uygulama Diş ağrınıza bazen buz da iyi gelebilmektedir. yanağınız ile dişinizin arasına sıkıştıracağınız bir buz da ağrıyı bir süre kesmeyi sağlanabilir ancak eğer dişinize bir iltihaplanma varsa buz çok etki etmeyecek aksine ağrıyı daha fazla arttırabilir. Uygulamanız çok tavsiye edilmez.,

Doğal antibiyotik Sarımsak iki yada üç diş sarımsağı tuzla birlikte döverek dişinizin olduğu bölgeye uygulamanız o bölgede varsa iltihap durumlarını ve mikropların ölmesini sağlayacaktır.

Diş ağrısı için çörek otu… Çörek otunun sayısız şeye iyi geldiğini biliyoruz. Diş ağrısı ve ağız bakımı konusunda yine karşımız çıkıyor. her gün yenecek bir çay kaşığı çörek otu güçlenmeyi sağlayarak diş ve diğer ağrılarınızı önceden engelleyebilecek bir mucizedir. Burada bahsedilenler geçici çözümler olup En kısa sürede hekime görünmeniz gerekmektedir.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Articles