Etkili Dudak Dolgunlaştırma Yöntemleri

Dudak dolgunluğu geçmişten günümüze sürekli olarak güzelliğin simgesi olmuş ve estetik açısından önemli bir yere sahiptir.  Ancak dudak dolgunluğu kişiden kişiye farklılık göstermekte ve yapısal olarak bazı kişilerin dudakları daha incedir.  Dudak dolgunluğu tıbbi müdahalelerle istenilen seviyeye ulaşabilmektedir, bunlar ; dudağa yağ enjekte edilmesi, dolgu madwperi eklenmesi vb.

Ancak size dudak dolgunlaştırmada doğal yöntemlerden bahsedeceğiz. Doğal yöntemlerle dudak nasıl dolgunlaştırılır ? (masaj, Egzersiz)

reklamlar

Not : Dudaklara masaj uygulamadan önce ellerinizi iyice temizleyiniz ve daha sonra  dudaklarınızı önce ılık sonra soğuk su ile ovalayınız. Ardından aşağıda anlatacağımız egzersizleri onar defa yapın ve ilk aydan sonra yavaş yavaş 20şer defaya doğru arttırın.

  • 1. Yöntem : Dudaklarınızı gerin, ağzınızı açık ve sonra sıkıca kapatın. Yüz kaslarınızı rahatlattıktan sonra ağzınız kapalı bir şekilde dudaklarınızı sağa ve sola oynatın. Hafif hareketlerle dudaklarınızla 8 çizmeye çalışın.
  • 2.Yöntem Dudaklarınızı gerin ve derin nefes alın. Nefesinizi verirken dudaklarınızı mum üfler gibi büzün.
  • 3. Yöntem Derin nefes alın, yanaklarınıza doldurun ve dudaklarınızı büzerek yavaş yavaş verin.
  • 4.Yöntem A,e,u ve o ünlü harflerini hızlıca söyledikten sonra derin nefes alın ve yanaklarınıza doldurun. Sonra yavaşça nefesinizi verin. Bu yöntemleri uygulamaya başladığınızda kısa zaman içerisinde dudaklarınızda hissedilir bir dolgunlaşma görebileceksiniz.

Bitkisel Yöntemlerle Dudak Dolgunlaştırma 1 Tatlı kaşığı bal ile 2-3 damla zeytin yağını karıştırın ve yumuşak bir diş fırçası yardımıyla 3-4 dakika dudaklarınıza masaj uygulayın. Bu yöntem bir kaç hafta uygulandığında dudaklarda gözle görülür bir dolgunlaşma olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kalıcı Dolgun Dudaklar İçin "Permalip" Dudak Dolgunlaştırma

Related Articles

17 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Articles