Doğal Yollarla Meme Küçültme Yöntemleri, Egzersizleri

Büyük memelerden nasıl kurtulurum? Meme küçültme egzersizleri nelerdir? Doğal Yöntemlerle meme küçültme, meme dikleştirme masajı, hareketleri nelerdir.

Memelerinizin normalden veya vücudunuza oranla büyük olmasından dolayı rahatsız olanlar için meme küçültme yöntemlerini inceledik. İşte sizin için Daha küçük ve dik göğüslere sahip olmak için Evde, Kendi kendinize uygulayabileceğiniz masaj ve yöntemler.

reklamlar

Büyük göğüsleri küçültmenin ve daha dik memelere sahip olmak tıbbi müdahale ile mümkündür ancak kadının sosyal yaşantısı, çevresinin etkisi ve meme küçültme estetik operasyonların fiyatları nedeniyle tıbbi yollara başvurmasının zor olabiliyor.

Bu yüzden evde kendi imkanlarıyla ve doğal yollarla büyük memeleri egzersizler ve masajlarla küçültmenin, daha dik memelere sahip olmanın yollarını aramaktadır.

Büyük Memeler Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Büyük memelerin kötü yönleri nelerdir?

Aşırı büyük memeler aslında yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen bir durumdur. Ağırlığı ile uzun vadede omurga problemlerine sebep olabilir. Büyük memelerin dezavantajları :

 • İlerleyen zamanda memelerde sarkma meydana gelebilir.
 • Bel ve boyun ağrıları şikayeti oluşabilir.
 • Meme altında pişik ve mantar oluşumları gözlenebilir.
 • Görüntüsüyle çok fazla ilgi çekmesi neticesinde asosyalleşme.
 • Uygun elbise, bikini seçmede, dekolte ayarlamakta zorluk.
 • Açık alanlarda spor, egzersiz yapma zorluğu. Kötü görüntü oluşturma korkusu.
 • Beğenilmeme korkusu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Pirinç Pilavı Kilo Yapar mı? Kilo Almamak için Nasıl Tüketilmeli?

Burada saydıklarımız tamamen göreceli kavramlardır. Utangaç, çekingen kadınlarda ilgi çekmesi, kendisine bakılması, olası frikik durumları çok kötü bir durum olarak değerlendirilirken bazı kadınlar için ise istenilen bir durum olabilmektedir.

Büyük memelerin iyi yönleri nelerdir?

 • İlgiden hoşlanıyorsanız dekoltenizle, kıyafet seçiminizle bazı insanların ilgisini üzerinize çekebilirsiniz.
 • Emzirme de kolaylık sağlayabilir. Yatarken ve hatta uyurken memeniz bebeğinizin olduğu yere uzanacağından kolaylıkla emzirebilirsiniz. Aynı şekilde araçla seyahat halindeyken bile bebeği koltuktan çözmek zorunda kalmazsınız.

Meme Büyüklüğü Neden Olur?

Genetik kaynaklı olabileceği gibi meme büyüklüğü kas altı yağlarının fazlalığından veya süt bezlerinin gelişmişliğinden kaynaklı olabilmektedir. Özellikle yeni doğum yapmış annelerde süt bezleri daha fazla gelişeceğinden göğüslerde belirgin büyüme gerçekleşebilir.

Halk arasında memelerin çok oynanmasıyla memelerin büyüdüğü düşüncesi doğru bir düşünce değildir.

meme küçültme

Büyük Memeler Nasıl Küçültülür?

Piyasada ne olduğu bilinmeyen ve göğüs küçülteceğini söyleyen ilaçları kesinlikle kullanmayınız. Vücudunuzun tüm hormon dengesini bozabilirsiniz ve kalıcı hastalıklarla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Böyle bir düşünceniz varsa mutlaka hekim önerisi ve hekim kontrolü altında uygulamalısınız.

Sizler için evde kendi imkanlarınızla uygulayabileceğiniz meme küçültme önerileri.

Egzersiz Yöntemi

Meme büyüklüğü göğüs kasları altındaki yağlanmadan da kaynaklanabilmektedir. Bu yüzden çeşitli egzersizler, fazla kilolarınız varsa kilolardan kurtulma gibi yollar izlenmelidir.

Göğüs küçültme egzersizi ve sporu olarak en etkili yöntem yağ yakmaya yönelik spor hareketleri olacaktır. Kardiyovasküler egzersizler ile yakacağınız yağlarla birlikte göğüslerinizin hacminde küçülme de olacaktır.

Ancak yapacağınız kardiyo egzersizleri kas yapıcı nitelikte değil yağ yakıcı nitelikte olmalıdır. Abartılı bir antreman sürecine girmemelisiniz. Göğüs kaslarınızın fazla gelişmesi demek daha büyük göğüslere sahip olmanız demek olabilir. Hafif şınav çekmek, sandalye üzerinde dik bir şekilde hafif ağırlıklar kaldırmak, hafif tempolu koşu, yüzmek gibi.

Bu esnada minimizer sütyen kullanımı da (küçültücü sütyen) memelerinizin küçülmesine ve şekil almasına yardımcı olacaktır.

Masaj Yöntemi

Zeytin yağı veya eczaneden alabileceğiniz göğüs kremleri ile memelerinize dairesel hareketlerle 10 dakikalık yukarı yönlü bir masaj yapabilirsiniz. Günde 2 kez ve 3 ay boyunca uygulamanız önerilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Doğal Yöntemlerle Bembeyaz Dişler? Doğal Yöntemlerle Diş Bakımı Nasıl Yapılır?

Pudralama veya Kakao yağı ile Meme Küçültme, Dikleştirme

İncelmesini istediğiniz bölgelere ve göğüslere pudra sürerek streç film ile sarıp günde 1 saat bekletmek kesin olmamakla birlikte kimi kadınlarda incelmeye yardım ettiği söylenmektedir. 

Aynı yöntemi terletici özelliği olan kakao yağı ile de yapabilirsiniz. Kakao yağı ile masaj yaptıktan sonra streç film ile sararak 1-2 saat bekledikten sonra temizleyebilirsiniz. Yoğun terlemeye sebep olacaktır.

Meme Küçültme İçin Bitkisel Kürler

Bunların yanı sıra evde kendi imkanlarınızla hazırlayabileceğiniz doğal ve bitkisel göğüs (meme) küçültme kürleri ve yağları ile de masaj yaparak göğüslerinizde küçülme sağlayabilirsiniz.

Zencefil ile Meme Küçültme

Yaklaşık 1 fincan su içerisine atacağınız 1 çay kaşığı zencefili 6-10 dakika kaynattıktan sonra süzme bal ile tatlandırarak içebilirsiniz. Yağ yakmanıza yardımcı olacak ve böylelikle göğüs küçültmeye fayda sağlayacaktır. Günde 2 fincan tüketebilirsiniz.

Yeşil Çay ile Meme Küçültme

Bunun yanı sırada günlük tüketeceğiniz yeşil çay da yağ yakmanıza dolayısıyla göğüslerinizin küçülmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca yeşil çay kadınlarda sıklıkla görülen göğüs kanseri riskini de azaltmaktadır. Düzenli tüketilen yeşil çay hem kilo vermede hem de sağlık açısından olumlu etkiler yapar.

Keten Tohumu ile Meme Küçültme

Keten tohumu östrojen hormonunu dengeleme, düşürme özelliğine sahiptir. Bu özelliği göğüs gelişimi ile doğrudan ilişkilidir. 1 kaşık öğütülmüş keten tohumu ve 1 bardak ılık su karıştırılarak tüketilebilir veya yemeğe, salataya dahil edilerek de tüketilebilir. Her gün uygulandığında meme boyutlarında azalma görülecektir.

Meme Küçültme Ameliyatı Nedir?

Bir estetik operasyon ile şikayetçi olduğunuz büyük memelerden rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Meme küçültme ameliyatı, göğüs büyütme ameliyatından daha kolay gerçekleşen bir operasyondur. Burada dikkat edilmesi gereken ise küçültme sonrasındaki göğüs görünümü konusunda hekiminize güvenebiliyor olmanızdır. Vücuda her hangi bir yabancı madde enjekte edilmeyeceğinden kolay bir operasyon olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Meme Asimetrisi, Boyut Farklılığı Nasıl Düzelir?

Meme küçültme operasyonunda hekiminizin yaptığı incelemeler neticesinde operasyon noktası belirlenir (meme ucu etrafı veya meme yanları) ve meme içerisindeki fazla doku ve yağ kitlesi alınır.

Meme küçültme ameliyatı kaç yaşından sonra yapılabilir?

18 Yaşından itibaren doktorunuzun vereceği karar doğrultusunda yapılabilir.

Meme küçültme ameliyatı sonrası emzirebilir miyim?

Doktorunuzun uygulayacağı ameliyat yöntemi mutlaka süt bezlerini ve süt kanallarını koruyacak şekilde olmalıdır. Süt kanallarına bir zarar gelmediği sürece emzirme işleviniz aynı şekilde devam eder.

Ameliyat Çeşitleri Nelerdir?

Lolipop/Kısa izle meme küçültme ameliyatı

Meme başının kahverengi kısmında ve aşağı doğru düz şekilde lolipopa benzer şekilde kesi ile yapılan meme küçültme operasyonudur.

T izle meme küçültme ameliyatı

Memenin alt kıvrımından kesi yapılarak ameliyat yapılmaktadır. Bu bölgedeki ameliyat izleri daha iyi iyileşme sağlar, bu izler bikiniden görünmez.

Greft Tekniği ile meme küçültme ameliyatı

Meme başı ve sinirler korunmadığı için süt kanalları da bozulacaktır. İleri yaşlardaki kadınların tercih edebileceği bir ameliyat yöntemidir.

Ameliyat sonrası doktorunuzun tavsiyelerine uyduğunuzda ameliyat izleri hızlı bir şekilde yok olacaktır.

Göğüs küçültme operasyonu (ameliyatı) yan etkileri, Riskleri nelerdir

 • Ameliyat izleri yeteri oranda yok olmayabilir
 • Meme asimetrisi meydana gelebilir.
 • Ameliyat noktalarından enfeksiyon kapma riskiniz olabilir.
 • Göğüs uçlarında bir miktar his azalması gerçekleşebilir.
 • Göğüs ağrısı çekmeye başlayabilirsiniz.
 • Göğsünüzde sıvı, kan toplanması gerçekleşebilir.

Göğüs küçültme vb. operasyonları hamilelik esnasında tavsiye edilmemektedir.

Meme küçültme ameliyatını SGK karşılıyor mu?

Meme küçültme operasyonları devlet hastanelerinde özel durumlarda sigorta tarafından karşılanabilmektedir. Çünkü büyük memeler omurga sağlığı üzerinde (bel, sırt, omuz ağrılarıyla, kollarda uyuşukluk, boyun fıtığı, meme altında yara, pişik ve mantar enfeksiyonları) olumsuz etkiler oluşturabileceği için bir estetik operasyondan ziyade sağlık ihtiyacı olabilmektedir.

Heyet kararı ile devlet hastanelerinde meme küçültme ameliyatı yapılabilmekte ve SGK tarafından karşılanabilmektedir.

Meme küçültme ameliyat 2022 yılı fiyatları nelerdir?

20.000 TL den başlayıp hastaneye, doktora göre değişkenlik göstermektedir.

Related Articles

2 YORUMLAR

 1. Stec filim su dolaba yemek koyarken ince olan agzini kapattigimiz şeffaf posetli olan mi acaba ve herhangi bir pudra olurmu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Articles