Doğal Yollarla Göz Şişmesi, Göz altı Torbaları ve Morluğu Tedavisi

Göz Altı Halkaları, Göz kapağı şişkinliği,  Göz altı torbaları  gibi pek çok şikayete  doğal çözümler.

“Gözler kalbin aynasıdır” derler ya sadece kalbin değil bir metabolizmanın da aynasıdır. Gözlerde meydana gelen şişmeler, çökmeler gibi pek çok şikayetin temeli başka bir rahatsızlığa işaret eder.  Ancak bunları da dert etmenize gerek yok. Göz kapakları ve çevresinde meydana gelen pek çok rahatsızlığın doğal yollarla çözümü mevcut.

reklamlar

Çok fazla uyumak veya uykusuzluk, Fazla kitap vb. okumak, fazla tv izlemek, fazla bilgisayar kullanmak ve en önemlisi sürekli strese maruz kalmak doğrudan ilk etkiyi gözlerinize yapacak ve gözlerde şişme ve kızarıklıklara sebep olacaktır. Bunun yanı sıra fazla alkol, sigara ve havasız yerlerde çok fazla bulunmak da gözlerde şişmeye yol açabilir. Bu tip göz şişliklerini ufak bir buz tedavisi ile yok edebilirsiniz.

Ancak yukarıda saydığım etkinlikler olmaksızın sürekli olarak gözlerinizde bir şişme meydana geliyorsa metabolizmanızda bir probleme sahip olma olasılığınız yüksek. En kısa sürede  bir doktora görünmenizde fayda var. Bu tip şişlikler kalpte, böbreklerde ve damarlarda bir probleme işaret edebilir.

Göz şişlikleri için ıhlamur, siyah çay, yeşil çay ve maydanoz suyu iyi gelmektedir. Bunun sıra yapacağınız hafif sportif aktiviteler de göz şişlikleri için ilaç niteliğindedir.  (koşma,yürüme vb.)

Göz Şişlikleri Makyajla Nasıl Kapatılır, Yok Edilir?

Teninizin rengine uygun bir kapatıcı ile göz şişliklerini görünmez hale getirebilirsiniz. Ancak göz şişliklerini yok etmek için kullandığınız kapatıcıyı normalden daha geniş bir alana yayarak  (elmacık kemiklerinize kadar) sürmeniz gerekiyor. Koyu renkte bir far ile göz şişliğinin yarattığı kötü görüntüden kurtulabilirsiniz.

Gözlerin Şişmesini Engellemek İçin Tavsiyeler

  • Uzun süre uykusuz kalmayın veya uzun süre uyumaktan kaçının.
  • Sodyum oranı düşük yiyecekleri tercih edin
  • Uyurken başınızı yüksek tutacak bir yastık kullanın
  • Yüzünüzü soğuk su ile yıkayın
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Doğal, Bitkisel Cilt (Ten) Beyazlatma Yöntem, Kür ve Maskeleri

Göz Altı Torbaları Nedir? Göz Altı Morluğu Nedir?  Nasıl Oluşur? Nasıl Tedavi Edilir?

Göz altı torbaları olarak bilinen şişkinlikler ve göz altı torbası ile birlikte meydana gelen morluk vücudumuzda demir eksikliğinin işaretidir. Demir ise yulaf, mercimek, ıspanak gibi gıdalarda bolca bulunur. Yeşil ve siyah çayların iltihap sökücü özelliği nedeniyle morluk gidermenin yollarından biri çay kompresi yapmak. Düzenli uykunun en iyi çözüm yolu olduğu bilinirken serum tedavisi ve gözaltı kapatıcısı da görünümünü iyileştirebilir.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Articles