Doğalgaz Faturası Nasıl Taksitlendirilir? Taksitli Doğalgaz Faturası Ödeme

Yaz aylarının sona ermesiyle düşük doğalgaz faturası ödeme alışkanlığınız sona eriyor ve kış aylarında yüksek doğalgaz faturaları ile başbaşa kalıyorsunuz. Eğer tedbir almadıysanız yüksek doğalgaz faturaları yüzünden bütçeniz de ciddi bir şekilde sarsılıyor. Haliyle doğalgaz faturasını kredi kartı ile peşin ödeme veya taksitlere (peşin fiyatına vade farksız veya düşük vade farkı ile) bölerek ödeme yöntemleri burada önem kazanıyor.

Doğalgaz Faturası Taksitlendirme Yolları Nelerdir?  Doğalgaz dağıtım firmaları genelde kendi ödeme sistemlerinde taksitli ödeme seçeneği sunmazlar ancak bankalar dağıtım firmaları ile anlaşma neticesinde kendi kredi kartını kullandığınızda (Maximum, Bonus, World, Paraf, Axess vb.) özellikle kış aylarında vade farksız 3 veya 6 taksit gibi kampanyalar sunmaktadır.  Bu yüzden peşin fiyatına taksitli doğalgaz faturası ödeme imkanı hem kullandığınız kredi kartına hem de doğalgaz dağıtım firmanızın anlaşmalı bankalar bilgilerine göre değişiklikler göstermektedir.

Örneğin Garanti Bankası  Bonus veya Bonus özellikli kredi kartları ile yapılan İgdaş doğalgaz fatura ödemelerini İgdaş web sitesi üzerinde yapanlara peşin fiyatına 3 taksit imkanı sağlıyor.

İlk olarak kullandığınız kredi kartınıza ait doğalgaz fatura taksitlendirme kampanyası olup olmadığını bankanızın web sitesinde “Kampanyalar” adımı altında veya bankanız müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.  Pek çok banka özellikle kış aylarında taksitli  doğalgaz faturası ödeme kampanyası yapmaktadır.

Diğer yol ise doğalgaz faturanızı vezneden veya internet üzerinden kredi kartınızla tek çekim olarak ödemeniz ve ardından bankanızın “internet bankacılığı” bölümünde kredi kart işlemlerine girerek “İşlem Erteleme/Taksitlendirme” talebinde bulunabilirsiniz. Bu durumda da bankanızın eğer yine kampanyası varsa size düşük faizli bir şekilde faturanızı +3 veya +6 taksit imkanı sağlayabilecektir.

En Çok kullanılan Kredi Kartları için Doğalgaz Faturalandırma Kampanyalarını aşağıdaki şekilde sizler için derledik :

Akbank : 31 Mart 2017’ye kadar Axess’le yapacağınız 100TL ve doğalgaz faturalarınızı faizsiz/ücretsiz 3 taksitte ödeyebilirsiniz. Kampanyadan faydalanmak için ilk harcamanızdan önce GAZ yazıp, 4566’ya gönderin. 3 taksit fırsatından Axess, Wings, Free, Axess Business ve Wings Business asıl ve asıl kartınıza bağlı ek kartlarınız ile yapacağınız ödemelerde faydalanabilirsiniz.

VakıfBank : Worldcard’ınız ile 31 Mayıs 2017 ‘ye kadar İGDAŞ vezneleri ve http://www.igdas.istanbul/ üzerinden yapacağınız fatura ödemelerinize faizsiz 3 taksit fırsatı! İGDAŞ faturanızı İGDAŞ veznelerinden veya İgdaş web sitesi üzerinden peşin ödemeniz ve sonrasında cep telefonunuza gelen SMS’i cevaplamanız durumunda ödemeniz otomatik olarak faizsiz 3 taksite bölünecektir

Finansbank : Kampanyaya kayıt olduktan sonra 31 Mayıs 2017’ye kadar CardFinans bireysel kredi kartinizla İGDAŞ veznelerinden ya da igdas.com.tr’den yapacağınız 3000 TL’ye kadar doğalgaz fatura ödemelerinizi ücretsiz 3 taksite bölüyoruz! Kampanyadan faydalanmak için GAZ yazıp, 2273’e SMS gönderebilirsiniz.

Garanti Bankası : Garanti kredi kartları ile IGDAS veznelerinden ve www.igdas.istanbul sitesinden gerçekleştirilen doğalgaz faturası ödemelerine ücretsiz 3 taksit kampanyasından yararlanarak doğalgaz faturalarınızı rahatça ödeyebilirsiniz. Doğalgaz faturası taksit kampanyası 31 Mayıs 2017 tarihine kadar geçerli olacaktır. Kampanyadan yararlanmak için İlk harcamadan önce “GAZ” yazıp 3340’a SMS gönderip veya BonusFlaş’tan “HEMEN KATIL”ın tıklayabilirsiniz. Kampanyaya Bonus, Money Bonus, Flexi, Bonus Flexi, Bonus Genç, Bonus American Express, Miles&Smiles kredi kartları, American Express Card’lar, Bonus Business, Miles&Smiles Business, American Express Business veya Easy kartlarınız ile dahil olabilirsiniz.

İş Bankası : Maximum Kart’ınızla 31 Mayıs’a kadar İgdaş vezneleri ve igdas.com.tr üzerinden yapacağınız 100 TL üzeri fatura ödemelerinde faizsiz 3 taksitte geri ödeme fırsatı! Maximum Kart’ınızla İgdaş faturanızı İgdaş veznelerinden veya igdas.com.tr sayfasından tek ödemeli olarak ödeyin, ödemenizin ardından cep telefonunuza gönderilecek referans kodunu BOL yazıp boşluk bıraktıktan sonra ekleyip 4402’ye gönderin, fatura tutarınız faizsiz olarak 3 taksite bölünsün.

Yorum Yap

Tıkla ve Yorum Yap