Dövme Sildirme İşlemi Lazer ile Nasıl Yapılır? Kolay Yöntem

Dövme, çeşitli nedenlerle vücudumuzun herhangi bir yerine yaptırdığımız ve kalıcı olan genellikle siyah renkli desenlerdir. Birçok kişi yaptırmış olduğu dövmeden sıkılmakta veya pişmanlık duymaktadır ve dövmenin sildirilmesi için de arayışlara girmektedir. Dövme sildirmelerinin en büyük talepleri sevgilisinin ismini yazdıran kişiler tarafından olmaktadır.

Lazer ile dövme sildirme sayesinde oldukça büyük dövmeleri sildirebilmektesiniz. Ayrıca lazer yönteminde dövmenin nerede olduğunun da pek önemi olmamaktadır, her türlü bölgelere lazer ile silme işlemi yapılmaktadır. Dövmeler lazer ışınları ile parçalanır ve sonrasında vücut derisinin altından kopartılarak dışarı atılmaktadır. Her dövme bu yöntemle başarılı olmasa da birçok dövmede başarı sağlanmaktadır. Dövme sildirme işleminin başarılı olma olasılıkları; dövme rengine, cinsine, kaç senelik olduğuna göre değişkenlik göstermektedir. Günümüz teknolojisinde başarı oranı %85-90 ‘ lara kadar ulaşsa da %100 silme başarısına henüz ulaşılmamıştır, genellikle boyaların silinmesini isteyen bireyler dövmenin yapısı dursa da mutlu ve tatmin olabilmektedirler.

Lazerle dövme silme işleminin sonucunda kabuklanma olmaktadır, kabuk koparan kişilerin cildinde ağır deformasyonlar olabilmektedir. Yaranın hızlı iyileşmesi için ve bir sonraki seans tarihine yaranın iyileşmiş şekilde gidilebilmesi için kabukların stabil olarak bekletilmesi ve suya dokundurulmaması gerekmektedir. Dövme sildirme işleminin bitme süresi ise dövmenin büyüklüğü ve kullanılan malzemelere göre değişmektedir. Ortalama bir dövme sildirme işlemi 2 ay kadar sürmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kalıcı Dolgun Dudaklar İçin "Permalip" Dudak Dolgunlaştırma

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Articles