E-Devlet Online Sabıka Kaydı Belgesi Çıkartma İşlemleri

Turkiye.gov.tr ve Adalet Bakanlığı Hizmetleri ücretsiz T.C. Kimlik numarası ile anında sabıka kaydı (Adli sicil Belgesi) sorgulama, öğrenme ve Barkodlu PDF belge olarak alma işlemleri bilgilendirmesi. E-Devlet Adalet Bakanlığı İşlemleri ile  Sabıka kaydı çıkartmak için Adliyeye gitmeden internetten ücretsiz olarak anında alabilirsiniz.

Artık internet üzerinden Online olarak Sabıka kaydınızı (Adli sicil Kaydı) Görüntüleyebilecek ve ücretsiz çıktı alabileceksiniz.  Sadece E-Devlet şifrenizle bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. İnternetten alacağınız sabıka kaydının üzerinde bir barkod bulunacak. Bu barkod numarası ile sabıka kaydınızı verdiğiniz kurum veya kuruluş sabıka kaydınızın doğru olup olmadığını sorgulayabilecek veya kontrol edebilecektir.

Sayfa sonunda bağlantı linkine tıkladığınızda ilk olarak E-Türkiye Ana sayfasına Yönleneceksiniz. Daha sonra  işlemleri takip ederek sabıka kaydınızı online olarak alabileceksiniz. Bir gün (24 saat) içerisinde en fazla 4 adet belge oluşturulabilir. Oluşturacağınız sonuç belgesi, belge üzerindeki “Barkod Numarası” ve “T.C. Kimlik Numaranızı” paylaştığınız kurum, kuruluş veya kişiler tarafından “Adlî Sicil Doğrulama” hizmeti ile görüntülenebilecektir.

Karşınıza gelen bu ekranda ilk olarak “Kurum Türü” seçiniz. (resmi veya özel kurum). Belgenin Neden verileceğini seçiniz. (Memuriyet, Ehliyet, İşe Giriş Vb.) Belgeyi Nereye Vereceğinizi Yazınız. Sorgula Butonuna Tıklayınız. Sorgula butonuna tıkladığınızda Adli Sicil Kaydınız (Sabıka Kaydı) Ekranınıza gelecektir. Çıktısını alıp kullanabilirsiniz. Bu belgeye daha sonra yine aynı şekilde kayıtlı belgelerim menüsünden tekrar ulaşabilirsiniz. İnternetten Adli Sicil Dökümü (Sabıka Kaydı) Sorgulamak/Almak İçin E-Devlete Giriş Yapın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İstanbul Bütün İlçe Belediyeler ve Valilik Kaymakamlık Sosyal Yardım Parası Başvuru Yapma

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Articles