Elma Sirkesi ve Soğan Suyu Karışımı ile Evde Yüz Bakımı Losyonu

Cildimizdeki lekeler hemen hemen herkesin sorunu haline gelmektedir. Doğal yöntemlerle evde kendi başımıza cildimizde oluşan bu lekelere karşı losyonlar hazırlayabiliriz. Bu losyonlardan birisi olan elma sirkesi ve soğan suyu karışımı losyonunu evde kendi başımıza nasıl hazırlayacağımızı, hazırladığımız bu losyonu cildimize nasıl uygulayacağımızı konumuz içerisinde sizlerle paylaşacağız.

İkisinin karışımı hem güneş hem de yaşlılık lekelerine karşı doğal bir reçete… Elma sirkesi-soğan suyu karışımı, her yaştan kadının canını çok sıkan kahverengi lekeleri gideriyor. Yöntemi şöyle: İki küçük soğanın suyunu mikserde sıkın. (Veya soğanı kesip, bir havanda da dövebilirsiniz) Soğan suyuna yarım çay bardağı elma sirkesi ekleyin, karıştırın. Bu doğal “losyonu” akşamları sürüp öylece uzanın.. Yarım saat sonra yıkayın. İki veya üç günde bir yapabilirsiniz Dilerseniz sadece soğanın suyunu da sürebilirsiniz. . Soğan suyuyla ıslatılmış bir pamukla yüzünüzü her gün silebilirsiniz. (Gündüz kokmaması için geceleyin yapmanız sonra suyla yıkamanız daha iyi.) Ancak dileyenler, sabaha kadar da bu losyon sürülü bir şekilde uyuyabilir.

reklamlar

Kaya tuzu doğal bir nimet. Kaya tuzu büyük parçalar şeklinde tuz madenlerinden çıkarılan ve rafine olmayan tuz. Gözaltı ve ağız çevresindeki çizgileri, güneş ışınlarının neden olduğu kırışıklıkları tedavi edebilir. Magnezyum potasyum, kalsiyum klorit ve demir bakımından zengin olan bu tuz birçok yerde kullanılıyor. Uygulamadan sonra kan dolaşımını hızlandırır. Kaya tuzlarının doğal dengesi cildin nem dengesini ayarlar. Aynı anda göz için de yararlı. Yorgun gözler için şunu yapın: 1 bardak suya yarım tatlı kaşığı tuz ölçüsüne göre 2 bardak tuzlu su hazırlayın. Elinizi suda ıslatarak göz altlarınıza koyun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Doğal Yollarla Meme Küçültme Yöntemleri, Egzersizleri

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Articles