Fırat Aksa Elektrik Faturası Sorgulama ve Kredi Kartı ile Online Ödeme

Bilişim teknolojileri hizmetleri ile birlikte Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerinde elektriğik dağıtım, pazarlama ve abonelik işlemlerini gerçekleştiren Fırat AKSA Elektrik Dağıtım A.Ş elektrik faturalarınızın miktarlarını, tarihlerini Fırat AKSA online işlem merkezinden öğrenebilir ve ayrıca Yapı Kredi bankası sanal pos ekranından kredi kartınızla ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerinde yaşayıp aylık 82 TL üzerinde fatura ödemesi yapıyorsanız Fırat Elektrik Perakende Satış A.Ş (EPSAŞ) üzerinden  indirimli elektrik için başvuruda bulunabilirsiniz.

Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş (Fırat AKSA) Hizmet Bölgeleri : 

  • Bingöl : Adaklı, Genç, Karlıova, Kiğı, Solhan, Yayladere, Yedisu,
  • Elazığ : Ağın, Alacakaya, Arıcak, Baskil, Karakoçan, Keban, Kovancılar, Maden, Palu, Sivrice,
  • Malatya : Akçadağ, Arapgir, Arguvan, Battalgazi, Darende, Doğanşehir, Doğanyol, Hekimhan, Kale, Kuluncak, Pütürge, Yazıhan, Yeşilyurt,
  • Tunceli : Çemişgezek, Hozat, Mazgirt, Nazımiye, Ovacık, Pertek, Pülümür,

fırat aksa elektrik borç sorgulamaFırat AKSA Elektrik Faturası Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılıyor? Fırat Aksa elektrik fatura borcunuzu öğrenebilmek için tek yapmanız gereken Tesisat numarası bilgisini girmek ve sorgulama işlemini yapmak.

Bu ekran “www.firataksa.com” adresine girdiğinizde ana sayfada sağ kısımda çıkmaktadır. Özellikle bir yerlere üye olmak veya tıklamak gerekmiyor.

Peki Fırat AKSA Elektrik Faturası İnternet Üzerinden Nasıl Ödeniyor? Fırat AKSA elektrik faturanızı dilerseniz bankaların internet bankacılığı menüsü üzerinden ödeyebilirsiniz.

Diğer bir ödeme yöntemi ise Yapı Kredi Bankası Altyapısı ile sağlanmaktadır. Bunun için Yapı Kredi Bankası müşterisi olmanıza gerek bulunmuyor. u Sayfaya “www.yapikredi.com.tr/odeme-merkezi/elektrik-odeme” adresinden de ulaşabilirsiniz.yapı kredi fatura ödeme

Eğer internet bankacılığı kullanmıyorsanız yukarıdaki şekilde Yapı Kredi Bankası Şifresiz ödeme sistemi ile kredi kartınız ile güvenli bir şekilde ödeyebilirsiniz.  Size vereceğimiz linke tıkladığınızda yukarıdaki ekran gelecektir.  Burada hızlı kurum arama kısmına Fırat AKSA yazdığınızda  Çıkacaktır veya alt kısımda il ve krum seçimi yaparak da ödeme işlemine başlayabilirsiniz. Ödeme sistemi adresi için tıklayın

Fırat AKSA yapı kredi fatura ödeme

Sonrasında ödemek istediğiniz fatura seçimi ve kredi kartı bilgilerinizi girerek ödeme işleminizi yapabilirsiniz.

Puan Ver

Yorum yapın