Göğüs Büyütme Masajı, Egzersizleri Nasıl Yapılır

Etkili göğüs büyütme masajı ve egzersizleri nelerdir? nasıl uygulanır? gibi konularda sizler için biraz araştırma yaptık.

Her ne kadar fiziksel görünüşün üzerimizde çok önemi olmadığını iddia etsek de fiziksel görüntümüz gerek karşı cinse olan izleniminizi gerekse kendimize olan güvenimizi önemli derecede etkilemektedir.  

Fiziksel özellikleriniz içerisinde dile getirme şansını çok bulamadığınız ancak en önemlilerinden bir tanesi göğüslerdir. Yapılan pek çok araştırma göğüslerin küçük olmasının kadınların psikolojisi üzerinde önemli olumsuz etkiler oluşturabildiğini ortaya koymuştur.

Yine bir satış araştırmasına göre ise küçük göğüslü kadınların yüksek bir oranla destekli sütyen türlerini tercih ettiği tespit edilmiş.

Memeleri Büyük Gösterme Tüyoları

 • Göğüslerinizi olduğundan büyük göstermek için dik yürüyün. Dik yürümek her zaman göğüslerinizi olduğundan daha büyük gösterecektir.
 • Daha büyük görünen göğüsler için en kolay ve bilindik tercihlerden biri ise destekli sütyen kullanımıdır. Sütyen seçimi göğüslerinizi büyük göstermek adına en önemli silahınız olacaktır.
 • Göğüs kaslarınızı olabildiğince çalıştırın. Göğüs büyütme masajı uygulayın. Göğüs kaslarınız geliştikçe memeleriniz olduğundan bir kaç beden daha fazla olacaktır.
 • İşlemeli, dantel yakalı kıyafetler tercih etmeniz sizi olduğundan daha seksi ve göğüslerinizi dolgun göstermek adına iyi bir ilüzyondur. denemenizde fayda var.

Sıkça karşılaşılan bir başka durum ise bir meme asimetrisidir. yani bir memenin diğer memeden büyük yada küçük olmasıdır. Çözüm için de küçük olan memeye masaj uygulayarak büyümesini sağlamaktır.  Meme asimetrisi hakkında bilgi edinmek istiyorsanız Meme Asimetrisi, Boyut Farklılığı Nasıl Düzelir? yazımızı okuyabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Meme Asimetrisi, Boyut Farklılığı Nasıl Düzelir?
göğüs büyütme masajı
Göğüs büyütme egzersizi yaparken

Küçük memeleri büyütmek konusunda çaresiz değilsiniz. Küçük memeleri doğal yollarla büyütmenin bir çok yolu ve yöntemi bulunmaktadır. Doğal yollarla meme büyütmek için “Göğüs büyütme masajları” bulunmaktadır.

Göğüs Büyütme Masajı Nedir? Nasıl Yapılır ? 

Göğüs büyütme masajı günlük olarak uygulanması gereken bir masajdır. Bu masajı göğüslerinize uygularken içeriğini bilmediğiniz ürünleri göğsünüze uygulamayınız. Ancak Masajı kolaylaştırmak için gündelik yaşantınızda kullandığınız krem veya yağları kullanabilirsiniz. Masaj yoluyla hem göğüslerinizi dikleştirecek ve büyütebileceksiniz.

Meme hacmini genel olarak sağlayan kas arası yağlardır.  Bu yağlar kas dokusunun içerisinde bulunmaktadır. Bu yağların az bulunması nedeniyle göğüsleriniz küçük kalmaktadır.

Göğüs büyütme masajı ve egzersizler ile göğüs altındaki kaslar güçlenerek dolaylı yoldan bir göğüs büyümesi gerçekleşmektedir. Böylece göğüsleriniz dışarıdan bakıldığında daha hacimli ve toplu görünecektir.

Göğüs Büyütme Masajı 1.Adım

Bu hareketle göğüslerinizin büyümesine destek olacaksınız. Unutmayın bu masajı her iki memeye veya küçük olan memeye uygulamalısınız.

 • Göğsünüze bir miktar krem veya yağ sürün. (Faydalı olduğunu bildiğiniz krem veya yağları kullanabilirsiniz)
 • Destek olarak soğuk su veya buz da kullanabilirsiniz. Soğuk su göğüs bölgesini daha iyi uyaracağı için kolaylıkla hissedebilirsiniz.
 • Meme ucunuz avcunuzun tam ortasına gelecek şekilde avcunuzu göğsünüze yerleştirin.
 • Avcunuzu Vücudun iç kısmına doğru dairesel hareketlerle ve yavaşça hareket ettirin.
 • Dairesel hareketleri 4-5 Dakika tekrarlayın

Göğüs Büyütme Masajı 2.Adım

Göğüs büyütmede bir diğer hareket koltuk altı masajıdır. Orada bulunan kasların harekete geçmesi ile göğüsleriniz olduğundan daha dik ve büyük görünecektir. Unutmayın bu masajı her iki koltuk altınıza veya küçük olan memeye yakın olan koltuk altına uygulamalısınız.

 • kolunuzu dik bir şekilde yukarıya kaldırın
 • koltuk altınıza göğsünüz iç kısma doğru hareket edecek şekilde ovarak masaj uygulayın.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Meme Ucu Büyüklük, Küçüklük Sorunları ve Çözümleri

Göğüs Büyütme Masajı 3.Adım

 • Göğsünüze bir miktar krem veya yağ sürün. (Faydalı olduğunu bildiğiniz krem veya yağları kullanabilirsiniz)
 • her iki göğsü yavaşca ve hafif bastırarak birbirine yaklaştırıp uzaklaştırın.
 • bu işlemi 2-3 dakika boyunca uygulayın
meme büyütme egzersizleri

Göğüs Büyütme Masajı 4.Adım

Bu hareket daha çok spor aktivitesine girmektedir. göğüs bölgesindeki kasları uyarıp daha kuvvetli hale getirir.

Örnek olarak kollarınızı düz ve sıkı şekilde duvara doğru dikerek kendinizi itip çekebilirsiniz veya hafif şekilde şınav hareketi yapabilirsiniz. Bunlarun yanında kardiyo egzersizleri, yüzme gibi göğüs kaslarını güçlendirecek çalışmalar göğüslerinizdeki değişimi gözle görülür hale getirecektir.

Spor yapmak her durumda sağlıklı yaşam için olmazsa olmaz bir eylemdir ve göğüsleriniz dahil pek çok alanda daha sağlıklı bir vücut, daha sıkı kalça ve cilde sahip olabilirsiniz. 

Buradaki püf nokta uyguladığınız egzersiz veya spor hareketlerini disiplinli ve kararlı bir şekilde devam ettirmeniz gerekliliğidir. Disiplinli çalışma mutlaka olumlu sonuç verecektir.

Yukarıda saydığımız göğüs büyütme hareketlerinden istediğiniz birini veya imkanınız varsa bir kaçını gündelik olarak  (en az günde 2 defa) uygulamanız gerekmektedir. Bu masajlar Göğsünüze daha çok baskı uygulayarak daha çok fayda sağlarım düşüncesine kapılmadan, abartılmadan sabırla yapılmalıdır. Memelerinize sert veya tahriş edici hareketler yapmayınız.

Related Articles

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Articles