Göğüs (Meme) Çeşitleri Nelerdir? Göğüs yapınız neyin belirtisi?

Kişiden kişiye değişen göğüs tipleri yanı sıra aynı kişinin iki göğsü arasında ( sağ ve sol göğüs) arasında bile belirgin farklılıklar bulunmaktadır. Göğüs uçları her kadında farklı bir boyuta ve görünüme sahiptir. Göğüs uçları adeta bir parmak izi gibi kolay kolay kadınlar arasında birbirine benzemiyor ve farklılıklar gösteriyor.

Göğüs uçlarının bakış yönü nasıl olmalıdır? İkisi de farklı yöne bakıyor. Göğüs uçlarının bakış yönü olması gereken her ne kadar içe dönük olması gerekirken genel yapı olarak çoğunluğun göğüs uçları iki ayrı yöne yani dışa doğru bakmaktadır. Pek çok kadın bunu bir problem olarak düşünerek araştırmaya yönelmektedir.

Göğüs uçları gerek regl dönemlerinde gerekse cinsel anlamda uyarılma yaşadıklarında 1 ile 1,5 santimetre arasında büyümektedir. Göğüsleriniz uyarıldığı zaman beyniniz oksitosin salgılar ve orgazm ile bile sonuçlanabilir. Yapılan bir araştırmada kadınların %29’u göğüs orgazmı yaşadığını söylüyor. Göğüs uçlarının etrafındaki minik kabarcıklar ise ‘Montgomery Bezleri’ diye adlandırılan küçük salgı bezleridir.

Göğüs tipleri nelerdir ? Kaç Çeşit Meme tipi vardır?

1-Damla Göğüs Şekli Nedir? Nasıl sütyen tercih edilmelidir.
Damla meme şeklinde göğsün alt kısmı (göğüs ucunun aşağısı), üst kısma göre daha dolgun ve göğüs salkım şeklinde durmaktadır. Bu tip göğüslere sahip olanların kullanması gereken sütyen tipi ise Balkonlu (Balconette) olarak tabir edilen yarım ay şekilli ve alttan destekli sütyenlerdir. Bu sütyenlerle ideal meme görünümüne sahip olabilirler
2-Yassı Göğüs Şekli nedir? Nasıl sütyen tercih edilmelidir.
Genelde küçük göğüslerde rastlanan bu şekilde üst kısımdan göğüs uçlarına doğru göğüs dümdüz gelmektedir. Bu şekilde yassı bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Bu tip memelere sahip olanlar ise daha çok dolgulu sütyenleri tercih etmeleri gerekir. Böylelikle göğüslerinizin dolgunluğunu ortaya koyabilirsiz.
3-Dolgun Göğüs Şekli nedir? Nasıl sütyen tercih edilmelidir
Göğüs tipleri arasında en şanslı olan kısımdır. Normal bir göğüs görünümüne sahiptirler. Göğsün üst ve alt kısmı eşit şekilde dolgunluğa sahiptir. Ancak ileride sarkma problemi yaşamamak için göğüslerinizi kavrayan sütyen seçeneklerine yönelmeniz gerekecektir.

Yorum Yap

Tıkla ve Yorum Yap