Adalet Bakanlığı UYAP Portalı Avukat Giriş Sayfası

E-Devlet Adalet Bakanlığı UYAP Portalına Avukat girişi Nasıl Yapılır ? Avukatlar için geliştirilmiş olan E-Devlet Adalet Bakanlığı UYAP Portal uygulamasında Avukatlar E-Devlet sistemine (turkiye.gov.tr) giriş yaparak mesai saatleri içerisinde  dava ve icra takibi (e-takip) açabilmektedirler. Avukatlar E-Devlet UYAP Portal sisteminde yetkisine sahip olduğu vekâleti bulunan açık ve kapalı dava ve hukuk iş dosyalarını (vekâleti bulunmayan dava dosyalarını da ilgili hâkiminden onay alarak) inceleyebilmektedir.

Dava dosyalarından suret alabilmekte; elektronik imza ile sistemdeki dava dosyalarına evrak (mazeret, cevap, vekalet vs.) gönderebilmekte, safahat bilgilerini ulaşabilmekte, duruşma günlerini sorgulayabilmekte, yeni dava dosyası açabilmekte, on-line harç ve masraf ödeyebilmektedir. Dava bilgilerinden anında bilgi almak için sms sistemine üye olabilmekte, ücretlendirme menüsünden barokartına ya da vakıfbank hesabına ücret yatırarak, icra müdürlüğünde borçlunun mernis adresini sorgulayabilmektedir.

E-Devlet UYAP Portalı aracılığıyla avukatlara, internet üzerinden online yargı hizmeti sunulmaktadır. Buna göre avukatlar bu bilgi sitemi sayesinde dosyalarındaki gelişmelerden en kısa zamanda haberdar olmakta, duruşmaya girme dışında adeta tüm işlerini bürolarından yapabilmekte ve dosyalarını bir bütün halinde takip edebilmektedirler. Avukat Portalı, dosyalarla ilgili olarak UYAP’ta yapılan ve kaydedilen işlemlerle ilgili bilgilere avukatların anında erişimini sağladığından şeffaflık ve denetim işlevi de görmektedir.

E-Devlet UYAP sisteminde işlemlerim menüsünden, online olarak gönderilen evraklar ile incelemek üzere onay istenilen dava dosya istekleri takip edilebilmektedir.

Uyap Avukat Sistemine Giriş yapabilmek için Elektronik imza veya Mobil imza’ya sahip olunması gerekmektedir. Uyap Avukat portalına E-Turkiye üzerinden veya Uyap sitesinden ulaşılabilir. E-Devlet Adalet Bakanlığı Uyap Portalı Avukat giriş sayfasına ulaşmak için buraya tıklayınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ücretsiz İsimden (Ad-Soyad) Telefon Numarası Sorgulama

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Articles