Göz Çapaklanması Neden Olur? Sebebi Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Genellikle uyku sonrası gözümüzde göreceğimiz çapaklanmalar kimi zaman aşırı derecede gerçekleşebilmekle birlikte bazı durumlarda ise gün içerisinde de çapaklanma görülebiliyor.

Gözlerdeki çapaklanmaların daha çok hastalık zamanlarında veya gözlerdeki akıntının fazla olduğu günlerdeki uyku sonrasında çoğaldığını fark etmişsinizdir. Çapak Gözdeki yaş vb. sıvıların kuruduğunda ortaya çıkardığı maddedir.

Ancak bu durum normal gün içerisinde, herhangi bir hastalık şikayetiniz yokken de sümüksü şekilde gözde çapaklanma meydana geliyorsa hemen bir göz doktoruna görünmelisiniz. Çünkü muhtemelen gözünüzde bir enfeksiyon veya göz iltihabı söz konusu olabilir. Nadir durumlarda ise çeşitli madwpere olan alerjiler göz çapaklanmasına (göz nezlesi yoluyla) sebebiyet verebilmektedir.

Lens kullanımı Göz çapaklanması yapar mı ? Evet. Size uygun olmayan veya kalitesiz olabilme durumlarında kullandığınız lensler de gözlerde bir akıntıya ve akabinde çapaklanmaya sebep olabilmektedir. Bu durumu hemen göz hekiminize bildirerek gerekli tedbirler alınabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Hemoroid (Basur) Ağrısından Nasıl Kurtulurum? Doğal Yöntemlerle Tedavi

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Articles