Hangi Bacak Tipine Sahipsiniz? Bacak Yapınıza Göre Kıyafet Önerileri?

Hangi Bacak Tipine Sahipsiniz, Dolgun ve şekilli bacaklar, Orantılı bacaklar, Kısa ve zarif bacaklar, Güçlü ve mükemmel bacaklar. İnsanların bacak tipleri boylarına, kilolarına, kas yapısına göre şekillenmektedir. Bacak yapısının önemi giyilen kıyafete göre daha belirgin olarak ortaya çıkmaktadır. Örneğin, bacak yapınıza uygun olmayan bir kıyafet giydiğiniz zaman bu sizi çok kötü gösterebilir. Bu nedenle bacak yapınıza göre kıyafet seçmeniz her zaman sizi ön planda tutacaktır.

Bacak tipinize uygun giyinin!

Çok uzun bacaklar
Örnek ünlüler: Cameron Diaz, Uma Thurman, Nicole Kidman
Sırları: Bacaklarınızı ön plana çıkarın, Çekici görünmesi için Cameron Diaz mini etekler ve elbiseler giymeyi tercih ediyor, Nicole Kidman ise tayt giymeyi tercih ediyor ve Uma Thurman ise tül gibi şifon elbiseler giyiyor. Üç ünlününde sırrı bacaklarının uzunluklarının farkına varmaları ve bunu açığa çıkartarak hepimizi kıskandırmaları.
Siz ne yapmalısınız? Bir dahaki sefere dışarı çıkacağınız zaman odak noktasının bacaklarınız olmasını sağlayın ve onları gösterebileceğiniz bir elbise giyin. Pedikür yaptırın ve görünümünüzü önü açık bir ayakkabı ya da sandalet ile tamamlayın.

Dolgun ve şekilli bacaklar

Örnek ünlüler: Kate Winslet, Kelly Brook, Emma Bunton
Sırları: Feminen ve si görünen dolgun bacaklara sahip olmak daha iyidir. İnce bacaklar her zaman herşey demek değildir. Bu bacak tipine sahip kadınların kırmızı halı üzerine pantolon giyerek çıktıklarını göremiyebilirsiniz. Kate Winslet’in bacakları dolgun olduğu kadar uzunlarda bu yüzden kendisi korseli elbiseleri tercih ediyor. Emma Bunton ise mini elbiseler ve tayt giymeyi seviyor.
Siz ne yapmalısınız? Bacaklarınızı gizlemeyin. Duştan sonra bacaklarınızı vücut losyonu ile nemlendirin. Daha sonra üzerinize yapışan kıyafetler giyerek bacaklarınızı hem uzun gösterin hem de mükemmel görünün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Sivilce ve Sivilce İzi Tedavi Yöntemleri Nelerdir? Lazer, Yüz Soydurma vb.

Orantılı bacaklar

Örnek ünlüler: Sarah Jessica Parker, Jennifer Aniston, Melanie Sykes
Sırları: Sütun gibi kusursuz bacaklar. Jennifer Aniston’ın tercihi dizlerinin uzunluğunu gösteren elbiseler ve kurwpeli ayakkabılar.
Siz ne yapmalısınız? Uygun bir elbise seçimi ile kıyafetinizin sizin hakkınızda konuşmasını sağlayabilirsiniz.

Kısa ve zarif bacaklar

Örnek ünlüler: Kylie Minogue, Rachel Stevens, Billie Piper
Sırları: Mini etekler gardıroplarının başlıca kıyafetleri arasında. Kısa bacaklara sahip bayanlar eğer uzun etekler giymek isterlerse kumaş rengini açık tutmalılar ve şifonu tercih etmeliler.
Siz ne yapmalısınız? Mini etekleri tercih etmelisiniz. Uzun çizmelerle gündelik bir görünüm sağlayabilirsiniz. Eğer dizinizin biraz üzerinde bir etek giymek istiyorsanız görünümünüzü tamamlamak için sandaletleri tercih edin.

Sert ve sadece egzersiz sayesinde olabilecek kıvrak bacaklar

Örnek ünlüler: Madonna, Anna Kournikova, Gwyneth Paltrow
Sırları: Atletik bacaklar ile dünyadaki bütün kıyafetler ile güzel görünebilirsiniz. Sportif kaslar büyük ve abartılı görünmek zorunda değiller. Gwyneth Paltrow’un en sevdiği kıyafetleri mini etekler ve süveterler. Madonna ise kesilmiş jeanleri tercih ediyor.
Siz ne yapmalısınız? Kişisel bir eğitmen ile egzersiz yapmaya başlayın. Böylece bacaklarınız kaslı ve güzel görünebilir.

Güçlü ve mükemmel bacaklar

Örnek ünlüler: Beyonce, Jennifer Lopez, Kelis
Sırları: Bütün bu bayanların ortak özelliği kendilerine olan güvenleri. Bunların dışında dans etmek bacakların için en güzel egzersizdir. si kalçalara sahipseniz minileri tercih edin. Ayrıca kalçalarınız sert ise üzerinize yapışan kumaşları giymeyin daha çok deri ya da pamuk giymeyi deneyin.
Siz ne yapmalısınız? Kendinizi dans pistine atın ya da bir aerobik sınıfına kayıt yaptırın. Ayrıca cildinizin mükemmel görünmesi için sıkılaştırıcı bir vücut losyonu kullanın.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Articles