Horlayan Birinin Yanında Uyumak İçin 6 Yöntem

Eğer derin bir uykunuz yoksa yanınızda horlayan biri olunca her gece uykunuz bol miktarda bölünecek ve tekrar uykuya dalmanız güç hale gelecektir. Horlayan birinin yanında uyumak işkence haline dönüşebilir.

Horlayan biriyle uyumak için kulaklık takmak, kulak tıkacı takmak gibi çözümler arayışına girilmekte olup uzun vadede tekrar başlanılan noktaya dönülmektedir. Bazı çiftler bu durumu ayrı odalarda uyuyarak çözmektedir. Yatakları ayırmak da ilişki kalitesini düşürecektir.

Horlama sesine alışılabilir mi?

Yıllar içerisinde alıştığını söyleyenler olsa da büyük ihtimalle derin uykuya dalabilme yeteneği ile ilgili bir durum. Top atsan uyanmaz denilen insanlar belki bu kategoriye girer.

Uyku esnasında uykusu yer yer hafif olanlar, sese hassasiyeti olanlar asla bu duruma alışamayacaklardır.

Horlama İlişkileri, Evlilikleri Bozar mı?

Uyuyamayan, uykusunu alamayan bir insanın sinirlilik hali ile birleştiğinde ilişkilerdeki basit görünen horlama sorunu ciddi neticeler ortaya çıkarmaya başlar. Bu durum ilişkileri ciddi anlamda bozmakta ve hatta bitirmeye bile götürebilmektedir. En iyi ihtimalle yataklar, odalar ayrılır.

Horlayan Birinin Yanında Uyumak Mümkün mü?partneriniz ile sorunlar nasıl çözülür?

Çoğu insan derin uyku esnasında kendi horlama sesini duymaz, hissetmez ve hatta hiç horlamadığını düşünür.

horlayan birinin yanında uyumak

1.Yol : Tedavi için ikna edin. Kanıt gösterin.

Horlamasını ona videolu bir kayıt alarak ispatlamanız, sesin ne kadar rahatsız edici olduğunu, tedavisinin mümkün olduğunu göstermeniz gerekir. Israrla tedavi konusunu kabul etmiyorsa seçeneklerimiz daralıyor demektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Normal Bir Cinsel İlişki Süresi Ne Kadar?

2. Yol : Burun açıcı spreyler, bantlar, Sinüs rahatlatıcı bitkisel yöntemler

Pek çok bitkisel yöntemlerle nefes alma sorununu hafifletebilir ve horlamadan kurtulmak mümkün olabilir. “Horlama için tedavi ve bitkisel yöntemler” konumuzu ziyaret edebilirsiniz.

3. Yol : Alkol alımı, akşam yemeği ve tüketilen gıdalara dikkat etmek.

Gün içerisinde düzensiz beslenme söz konusu ise o gece horlayan birinin yanında uyumak zorunda kalabilirsiniz.

Gün içinde alınan sakinleştiriciler, Alkollü içecekler doğrudan bir horlama sebebi olabilmektedir. Sakinleştirici ve alkol kullanımını gözden geçirin ve hafif yemekleri tercih edebilirsiniz.

Sindirimi kolay yiyecekler tercihiniz olmalıdır. Kızartma çeşitleri, süt ürünleri, karbonhidrat içeren yiyecekler, çikolata çeşitleri, işlem görmüş gıdalardan uzak durulmalı. Fazla miktarda yeme durumunda mideniz diyaframa baskı yapacak ve solunum düzeniniz bozulacaktır. 

4. Yol : Ondan önce uykuya dalmak.

Derin bir uyuya sahipseniz ondan önce uykuya daldığınızda herhangi bir problem yaşamazsınız. Ancak derin uyku/uyanıklık periyotlarınız değişiklik gösteriyorsa, derin uykudan çıktığınız kısa anlarda partnerinizin horluyor oluşu nedeniyle geri uyuya dalamazsınız. Bu durumda yine horlama sesi yüzünden uykudan uyanmış olursunuz.

5. Yol : Kulak tıkacı takmak veya müzik dinlemek.

Horlayan birinin yanında uyumak için kulak tıkacı veya müzik eşliğinde, beyaz gürültü müzikleri eşliğinde uyuyabiliyorsanız kulaklığınızı takıp dünyadan uzak bir uyku çekebilirsiniz.

6. Yol : Partnerinizi rahatsız edin.

Uyku pozisyonunu değiştirmek için hafif dokunma şeklinde onu rahatsız edebilir, uykudan uyanmadan pozisyon değiştirmesini sağlayabilirsiniz. Tabi illa hafif dokunuş şart değil ne kadar sert olacağı size bağlı.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Articles