İdeal Erkek Arkadaş (Sevgili) Nasıl Olmalı? Özellikleri Neler?

İdeal Erkek Arkadaş (Sevgili) Nedir?, Kimdir?, Nasıl bir tür?, Yeniyor mu? Evet soru işaretlerinin fazlalığından da anlaşılacağı üzere ideal sevgili tanımı hem çok basit hem de çok karmaşıktır. Basit olanı söyleyeyim ; “İdealdir işte daha ne!

“İdeal sevgili nasıl olur?” diye soranlar muhtemelen ellerinde bir malzeme var ama neye benzediği konusunda bir türlü emin olamıyorlardır. Yani “ben bundan ne yapabilirim?” diye uğraşıyorlar muhtemelen.   İdeal demek kendinize en çok benzeyen, size en uygunu demek.

Hali hazırda bir sevgiliniz var ve siz kendinize bu soruyu soruyorsanız problem büyük demektir.  Zaten bitmiş yada bitmek üzere olan bir ilişki için kendinize sebep arıyorsunuz muhtemelen.

Hem erkek hem kadın içinde değişmez, tehlikeli bir durum vardır. Bunun adı PARANOYA... İlişkinizde aşırı kıskançlık ve paranoyaya varan bir durum yaşıyorsanız Aşırı Kıskançlık, Aldatılma Korkusu ve PARANOYA! adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

İdeal erkeği tanımlayan bayanlar isterler ki “şöyle boylu poslu olsun, kaslı, güçlü kuvvetli, maaşı iyi, sevgilisine nazik ve sadık …. ” bu listenin sonu henüz konu ile ilgili araştırmalar yapan uzmanlar tarafından tamamlanamadı. Bilim adamlarının bir kısmı Pi sayısının son rakamını bulmaya çalışırken diğer kısmı ise bununla uğraşıyor.

Aslında bir öz eleştiri yaparak şu soruyu sormak lazım “bu özellikleri olan birinin benle ne işi var?” bu cevabı verebiliyorsanız sizi tebrik ediyorum.  Bu durum biraz elinize aldığınız üç beş lira ile mağazaya girdiğinizde 100 özelliğe sahip ürün satın almak istemek gibi.

Akıllı düşünerek hareket etmezseniz ve aşk konusunda da şanssız olduğunuzu düşünüyorsanız, bu çıta günden güne düşecek ve kel, göbekli ile sonuçlanan bir duruma düşeceksiniz. O yüzden biraz mantıksal dengeyi iyi ayarlamak faydalı olacaktır.

Seçici olan hemen her zaman siz olduğunuzu unutmayın! tercih yapan erkeklermiş gibi görünse de asıl karar her zaman sizden çıkıyor.

Tabi ki ideal erkek için olmazsa olmaz dedikleriniz de kişiden kişiye değişir. Değişmeyenler ise Sadık olmalı, Güven vermeli, Çocuk düşünüyorsanız baba olma karakterini iyi yönetebilir olmalı, tutarlı olmalı yani söylediği farklı yaptığı farklı ise oturup düşünmeniz gerek, Ekonomi yönetimi iyi olmalı (maddi risk eğilimi az olmalı yani bahis oyunları, riski çok yüksek yatırımlar vb.)

Geri kalan fiziksel özellikler için onu bir fitness salonuna üye yapıp spora başlatabilir, saç ektirebilir vb. pek çok değişimi sağlayabilirsiniz.

 

Yorum Yap

Tıkla ve Yorum Yap