En Sevilen İdeal Meme Şekli ve Ölçüsü Nedir?

İdeal meme şekli, ölçüleri, büyüklüğü nedir?, kilonuza göre göğüs ebatınız ne olmalıdır? Nasıl hesaplanır?, Meme çeşitleri nelerdir, hangi tür memeye sahipsiniz?

Kadın her zaman meme ölçüsüyle barışık olmak ve şık görünmek ister. Bu durumda hem memenizin tipi ve ideal meme ölçülerine sahip olup olmadığınız, sahip olmak için neler yapılması gerektiği önem kazanıyor. İdeal ebatlarda ve şekildeki memeler özgüven verir ve etkileyici bir görünüm sağlar.

Doğuştan gelen bir sorun yoksa ideal bir göğüs demek gerek memelerin sıkılığı, dikliği ve şekli anlamına gelmektedir. Bunun sürekliliğini sağlamak ise doğru egzersiz, doğru sutyen seçimi ve sağlıklı beslenme ile sağlanmaktadır.

İdeal Meme Şekli, Ölçüsü Nedir? Nasıl Belirlenir?

Normal göğüs büyülüğü, şekli demek boyunuz, yaşınız, kilonuz dahilinde olması gereken ideal göğüs ölçüleriniz anlamındadır.

İdeal meme ölçüsü diye bir şey aslında yoktur. Her beden gelişimi, yapısı farklı olabileceği gibi ideal meme ölçüsü de kişiden kişiye değişiklik gösterir. Herkesin kendi vücut yapısına göre omuz genişliği, göğüs çapına göre kişiye özel belirlenmektedir.

Farklı bir meme çeşidine sahip olabilirsiniz. İşte sizler için hazırladığımız 7 farklı meme tipi hakkındaki yazımızı da inceleyebilirsiniz.

En Beğenilen Meme Ölçüleri Nedir?

%45:55 veya %50:50 İdeal Meme Şekli ve Ölçüleri

Genel olarak insanların gözünde ideal meme ölçüsünün ne olduğuna bakacak olursak yapılan araştırmalarda araştırmaya katılanların düşünceleri alınarak çalışma yapılmış ve 45:55 veya 50:50 oranlarının en ideal ölçüler olduğu düşüncesi ağır basmış.

%45:55 ideal meme şekli

Bu sayılar yüzdesel olarak memenizin üst kısmı ve alt kısmını temsil ediyor. İdeal bir meme görünümünün hacim oranı %45 meme üst kısmında, %55 meme alt kısmında olması yönünde düşünceler ağır basmış. Hemen ardından gelen düşünce ise %50:50 yani memenin üst ve alt kısmının eşit olması yönünde olmuş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Aşırı Ayak Terlemesi ve Koku Sorunu Çözümü

Üst kısım oranı yani sütyenin kabına sığmayan, üstten taşkınlık gösteren meme ebatlarını de beğenenler elbette var. Dediğimiz gibi ideal meme tipi kişinin kendi zevkine, düşüncesine bağlı bir durumdur.

Diğer Özellikler Nelerdir?

Diğer yandan meme ucunuz hafif bir kavisle gelmeli ve hafif yukarıya doğru bakması ideal meme olduğunu düşündürür.

Memelerinizin vücudunuza oranını da ayna karşısında basit bir test ile inceleyebilirsiniz.

İdeal göğüs boyutunu belirlemek için boyun çukuru ve iki meme ucunuzun arasına bir çizgi çekin (üçgen şeklinde).

Yine aynı şekilde iki meme ucu ile göbek arasında da bir üçgen oluşturun. Bunu gerçekten çizerek veya hayalinizde canlandırarak yapabilirsiniz.

Ortaya çıkan şekilde iki ölçü eşit mesafede ise göğüslerinizin dolgun ve dik olduğunu görebilirsiniz. Ancak iki mesafe arasında çok fark çıkıyorsa ideal ölçülerin dışında olduğunuzu gösterir.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Articles