İdeal Kız Arkadaş (Sevgili) Ararken İdeal Erkeğe Dönüşüm

İdeal Kız Arkadaş Nedir?, Kimdir? Evet soru işaretlerinin fazlalığından da anlaşılacağı üzere ideal bir kız arkadaş arıyorsanız önce ideal olmasının sizin için ne anlama geldiğiniz bulmanız gerekecek.  İdeal sevgili tanımı hem çok basit hem de çok karmaşıktır. Basit olanı söyleyeyim ; “İdealdir işte daha ne!” Zor olanı ise İdeal demek kendinize en çok benzeyen, size en uygunu demek.

İdeali bulabilmek için kendinizi çok iyi tanıyor olmanız gerekir. “İdeal kız arkadaş nasıl olur?” diye soranlar muhtemelen ellerinde bir aday var ama neye benzediği konusunda bir türlü emin olamıyorlar. Yani “ben bundan ne yapabilirim?” diye de uğraşıyorlar muhtemelen.  Hali hazırda bir sevgiliniz var ve siz kendinize bu soruyu soruyorsanız problem büyük demektir.  Zaten bitmiş yada bitmek üzere olan bir ilişki için kendinize sebep arıyorsunuz muhtemelen.

Hem erkek hem kadın içinde değişmez, tehlikeli bir durum vardır. Bunun adı PARANOYA... İlişkinizde aşırı kıskançlık ve paranoyaya varan bir durum yaşıyorsanız Aşırı Kıskançlık, Aldatılma Korkusu ve PARANOYA! adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Erkekler için ideal sevgili tanımı karmaşık görünse de aslında cevap basittir. Kendisini seven, onunla ilgilenen kadına uzun süre karşı koyamazlar.  Yani istediği kadar fiziki özellikten, şundan bundan bahsetsin bu konuda asıl seçen her zaman kadın olmaktadır. Boşa uğraşmayın. Sadece sizden istenen talepler konusunda dikkatli olmanız gerek.

Yine de ideal kız arkadaş isteyenler özellikle iyi bir eş olabilecek mi, sürekli depresif mi yoksa neşeli mi, Huzur verme veya huzur kaçırma konusundaki davranış (herşeye arıza çıkarma, aşırı hareketler), ve tabi ki bağlılık ve güven.

Erkekler İçin Nasıl İdeal Sevgili Olunur?  bunun pek çok yanıtı olabilir ancak ben aşağıda iki konuya dikkat çekmek istiyorum.

Kadınlar kendilerini güldüren erkeklerden hoşlanır yalanı! evet bu geçmişten bugüne gelen yalan. Aslında geçmişte yalan değildi. O zamanlar medya, sosyal medya vb. gülme ve komedi gereksinimlerini giderme yolu sınırlıydı. Şimdi ise komik videolar izleyip (bir kedi videosu örneğin) gülme gereksinimlerini dakikada giderebiliyorlar. O yüzden erkekler karşısındaki bayanı güldüreceğim diye şebek durumuna düşmeyi bir an önce bırakmalılar. (Tabi bir Cem Yılmaz olma iddianız yoksa)

İdeal Sevgili Planlarına Ayak UYDURMA! Kız arkadaşınızla oturup konuştuğunuzda onun kafasındaki ideal düşünceleri mutlaka duyuyorsunuzdur. Anlayışlı, centilmen, romantik vb. erkek tanımını size yaparak size “evet evet ben böyle bir sevgili istiyorum” mesajı verirler. Yapmayın.. Yemeyin bunları.

Sevgilisinden ayrılan arkadaşlarınıza bir bakın neler söylüyorlar : “Abi kıza karşı çok anlayışlı davrandım ondan oldu böyle” diyen mi ararsın “Ben bunu hak edecek hiçbir şey yapmadım abi ona yanıyorum ben” diyen mi.  Tabi bir de deveye “diken insana …… lazımmış abi” diyenler olacaktır, çok tasvip etmiyoruz.

Monotonluğa düşen ilişkiler de genelde çelişkilerin az olduğu ilişkilerdir. Hiç bir konuda neredeyse tartışılmaz. Soru sorulsa, cevap bile bellidir o ilişkide. Biraz küçük anlaşmazlıklar, çelişmeler iyi gelebilir.  Bakın şimdi yaşama dair kafada oluşan standartlar veya fikirler yani ideal hayat düşüncesi ile insanın gerçekten yaptığı çoğu zaman örtüşmez.

  • Podyuma çıkıp dünya barışı istiyorum diyen bir mankeni iki gün sonra kameraman tekmelerken görebilirsiniz.  Neden?
  • İş Hayatına bakın bir de. Herkes emekli olup yazlık bir tatil köyüne yerleşecektir, yada bir sahil kasabası veya köy. Sonra daha ileriye bakın hiç biri imkanı olsa bile gidip yerleşmez.  Neden?
  • Akşama kadar kedi videoları izleyip gülen biri bile bir kedi masanın altından geçtiğinde çığlık atıp sıçrayabilir. Neden?
  • Daha da basiti, sürekli spor planları, diyet programları yapılır. Kaç tanesi istediği fit yaşamı sürebiliyor?

Özetle bu durum öğrencilik hayatının her senesi başladığında “bu sene vizelere erkenden çalışacağım, günlük not tutacağım” vb. ideal öğrenci düşünceleri ile başlayıp, vize gecesine kadar batak oynamakla geçen bir süreç gibi.

Son olarak kendiniz olmak dışında aşırı anlayışlı bir erkek oluyorsanız, kız arkadaşınızdan da beklentinizi en üst seviyeye çıkartıyorsunuz demektir. Muhtemelen de kendi belirlediğiniz seviyenin karşılığını alamadığınızı düşünecek ve ilişkinizde mutsuzluğa doğru bir kapıyı durduk yere, kendi kendinize açıyor olacaksınız.

Evet, Doğru diyerek siz normal yaşantınıza devam edin. Çünkü daha ileri seviyede olanları bile var yani o kız acı çekmediği günü yaşamamış sayıyor bile olabilir.  Netice olarak yapay bir şekilde (Ya Düşündüğün gibi ol, ya da olduğun gibi görün) kendini değiştirmeye çalışan AŞIRI ANLAYIŞLI ERKEK ARKADAŞLAR genelde kaybederler.

Yorum Yap

Tıkla ve Yorum Yap