İnternetten Sevgili Nasıl Bulunur? Güvenilir Mi?

İnternetin cebimizdeki telefonlarla her an bizimle olduğu bu dönemde pek çok özelliğin yanı sıra internet üzerinden sohbet etme, arkadaşlıklar kurma imkanları arttı. Vaktimizin bir çoğunu akıllı telefon ekranlarımızda ve popüler uygulamalarda harcıyoruz. O halde internetten sevgili nasıl bulunur bir bakalım.

Uygulamalar üzerinden kurduğumuz arkadaşlıklar, takip ettiğimiz kişiler zaman içerisinde duygusal bir şeyler hissetmenize veya duygusal boşlukta olduğunuzda, asosyal bir hayatınız varsa olduğunda bunun yerini doldurmak için en kolay ve etkili yollardan biri olarak interneti kullanabilirsiniz.

Biz İnternetten Tanıştık

Bu konumuzda “internetten sevgili yapma” modasına değineceğim. İnternetten, uygulamalar üzerinden sevgili olmak güvenilir mi? Nasıl sevgili bulabilirim? kız arkadaş, erkek arkadaş bulmak için neler yapılmalı bir inceleyelim.

İnternetten sevgili nasıl bulunur? Nelere dikkat edilmeli

Burada önemli bir uyarı yapmak gerekiyor. İnternetten karşı cinsiniz ile sadece iletişim kurabilirsiniz. Bu iletişimin ne kadarı gerçek, ne kadarı yalan içerdiğini asla anlayamazsınız. Çünkü size yansıttığı gerçek hayatı olmayabilir, gerçek karakteri olmayabilir ve sadece olmak istediği, görünmek istediği gibi görünecektir.

Klavye başında destanlar yazabilir, şiirler, şarkılar, süslü sözler.. Duygusal, anlayışlı bir görüntü.. Efektli, filtreli fotoğrafları da unutmayalım.

Kötü ihtimallerin dışında çağımız iletişim çağı ve internet üzerinden tanışıp iyi vakit geçiren, sevgili olan ve hatta hayatlarını birleştiren pek çok insan bulunmaktadır.

internetten sevgili nasıl bulunur

İnternetten Nasıl Sevgili, Arkadaş Bulurum ?

Evet internette, mobil uygulamalarda aradığınız her şeyi bulmak mümkün. Kısa süreli zaman geçirmek istediğiniz bir insanı da evlenmek isteyeceğiniz bir insanı da hatta farklı cinsel tercihlere sahip insanları da bulmanız mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kızınızın Sevgilisi Olduğunu Öğrendiniz Ne Yapacaksınız ?

İnternette konuşmaya başlayan her iki kişinin de amacı sevgili bulmak dahi olsa eğer bir etkilenme söz konusu değilse eliniz boş kalacaktır. Mutlaka etkilenmek ve karşı tarafa etki bırakmak gerekir.

Kötü bir haberim var. Hiç kimse kollarını açmış sizi beklemiyor. Ancak siz yine de internette sevgiliyi doğru yerde aramalısınız.

1.Yol : Arkadaşlık siteleri ve uygulamaları : 

İnternetten sevgili nasıl bulunur dediğimizde arkadaşlık siteleri ve uygulamaları biraz daha eski zamanda iyi bir yoldu ancak bunun iyi bir ticari gelir kaynağı olduğu anlaşıldığından bu yana internette bulunan arkadaşlık siteleri para tuzaklarına dönüşmüş durumda. Ücretsiz siteler ve uygulamalarda şansınızı denemek biraz zaman alıcı olabilir. Para harcayarak ve şansınız varsa oralara birileri ile tanışabilir, görüşebilirsiniz.

2.Yol : Sosyal Platformlar :

Forumlar, Soru cevap paylaşımlı siteler, facebook, twitter, instagram, tiktok, vk, vb. gibi sayılamayacak kadar çok mecra bulunmaktadır. Üstelik bu platformlarda kişilerin profillerini detaylı inceleme ve onun hakkında fikir edinebilme şansınız çok yüksek.

Bu tip sitelerde mantıklı fikirler, paylaşımlar ve güzel bir profil fotoğrafıyla daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Bir sebepten etkileşime girmeli (yorum, beğeni, soru vb.) ve tanışmanın, sohbet etmenin yollarını bulmaya çalışmanız gerekecek.

Klasik bir şekilde insanların birbirinin sohbetinden, fotoğrafından etkileşime girme yoluyla durum sanal alemden reel aleme geçiş yapar. Yani sohbet ettiğiniz kişi ile ya muhabbetiniz uyuşur ya da uyuşmaz. Uyuşmuyorsa zorlamanın bir gereği yok çünkü zorlasanız da bir netice alamayacaksınız.

uygulama ile sevgili

İnternetten Tanıştığım birine güvenebilir miyim?

Evet güvenebilirsiniz. Ama sonra güvendiğiniz dağlara kar yağarsa çok şaşırmayın. İnsan düşünürken farklı düşünür yaşantısı ise düşündüğünden çok farklıdır. İnternette sohbet ederken, mesajlaşırken her iki tarafta düşünüp yazma imkanına sahip olduğu için oldukça mantıklı, isabetli cümleler kurabilir. Ancak gerçekte o kadar etkileyici, büyüleyici cümleleri kuramayabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Çocuğum Olmuyor, Hamile Kalamama Problemine Çözüm Önerileri

Fotoğraf, video gibi içerikler gönderirken de güven sınırlarını aşmamaya özen göstermelisiniz. Herhangi bir ifşa veya tehdit ile karşı karşıya kalmamak için tüm tedbirleri almalısınız.

Sağlıklı bir ilişki için birebir görüşmeden önce duygusal bağlanma yaşamayın. İnterneti ilk buluşmayı sağlaması için kullanın sonrasında gerçek hayatlar size daha net cevaplar verecektir.

Dikkat! İlişkiye açık bir insansınız ve belki karşınızdaki de öyle. Asla yalnız değilsiniz. İnternette her zaman arayışta olan kişiler birden fazla alternatif yaratmaya çalışır. Seninle görüşürken senden daha iyi olanı kaçırmayacaktır. Seninle birlikteyken bile internetten birileri ile tanışma eğiliminde olabilir. 

Arayıştaysanız Beyniniz Sizi Yanıltabilir

Karmaşık gelebilir ancak siz bir boşluktasınız ve arayışa girdiğinizde sadece görüntüsünü göreceğiniz, mesajlarını okuyacağınız insanları kafanızda nasıl bir sevgili istiyorsanız ona göre şekillendirmeye başlayacaksınız. Yani onu tam aradığınız kişi olduğunu düşünmeye başlayacaksınız.

Bu durum buluşup görüştüğünüzde kafanızda canlandırdığınız kişi ile karşınızdakinin alakası olmadığını görene kadar devam eder. Çünkü neyi arıyorsanız karşındakini ona benzeteceksiniz ister istemez. İnternette mesajlaşırken büyük oranda hayal gücünüzü kullanıyorsunuz.

Son olarak olumlu sonuçlanan ilişkiler bir yanda olumsuz durumların varlığı sayıca daha fazladır. Çok dikkatli bir şekilde hareket etmenizi öneririm.

Related Articles

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Articles