İşi Olmayan Erkekle Evlenilir mi? İşsizlik evliliği Etkiler mi?

İşi olmayana kız vermezler geleneğinin devamında karşımıza çıkan sorulardan biri de “işi olmayan bir erkekle evlenilir mi?” sorusudur. Öncelikle aşk uğruna dağların delindiğini, okyanusların geçildiğini anlatan pek çok hikayeyi dinlemiş, aşk uğruna yazılan şarkılar, türkülerle hüzünlenmiş, “İki gönül bir olunca samanlık seyran olur” atasözünü duyduğumuzda ne kadar doğru söz demiş insanlar olarak aşk ve evlilik konusu hayatımıza dokununca farklı fikirlere sahip olabiliyoruz.

İşsiz bir erkekle evlenilir mi sorusunun cevabı aslında çok net. Evlenilir neden evlenilmesin ki!

Elbette hiç bir iş tutamayan, çalıştığı hiç bir işte dikiş tutmayan bir kişi ile evlenmek ızdırap dolu bir evliliğe neden olacaktır.  Zaten evlilik gibi masraflı bir olayın yükünü kaldırabilecek düzeyde de olmayacaktır. Ekonomik buhranların, işsizlik oranlarının yüksek olduğu bu dönemde işsiz kalmak an meselesi olduğunu iyi anlamak gerekir. Burada önemli olan kişinin işsiz olması değil iş bulabilecek yeterlikte, tuttuğu işi yapabilecek yeterlikte olmasıdır.

Keza anne babalarımız yeri geldiğinde anlatmazlar mı bize ” biz evlendiğimizde sırtımızda bir hırkamız vardı” gibi hikayeleri. Ancak kendi evlatları evlenme konusuna girdiğinde damat adayından beklentileri biraz abartılı tutmakta ısrarcı oluyorlar.

Günümüzde okul mezuniyetleri, iş bulma ve bir işte düzen tutma süreleri uzadığı için artık olağan evlilik yaşı 30’lara doğru gelmesinin sebebi de bir nevi hayatta bir düzen kurabilmek, bir iş, meslek sahibi olabilmekten kaynaklanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Çocuğum Olmuyor, Hamile Kalamama Problemine Çözüm Önerileri

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Articles