İşkur'un Çağırdığı İş Görüşmelerine Gitmezsem İşsizlik Maaşım Kesilir mi?

İŞKUR Toplu iş görüşmesine davet ne anlama geliyor? İşsizlik maaşı alanların cep telefonlarına kısa mesaj ile çeşitli iş ilanları, meslek kursları için davetler, bilgiler gelmektedir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bunlardan bazılarına katılmak zorunda olduğunuz. İşsizlik maaşınızın kesilmemesi için bazı davetlere katılmanız gerekiyor.

Örneğin : İŞKUR tarafından gelen mesajda “… firmasının 10 OCAK PERŞEMBE günü saat 10.00?da  İŞKUR?da yapılacak toplu iş görüşmesine davet edildiniz.” yazıyorsa ve bu görüşmeye gitmezseniz işsizlik maaşım kesilir mi? size gelen mesaj yukarıdaki gibi bir toplu iş görüşmesine davet ediyorsa işsizlik maaşınız kesilmez. Toplu iş görüşmesi mesajlarında Firma adı, yer, zaman bellidir ve Toplu iş görüşmesi mesajlarından dolayı işsizlik maaşınızda olumsuz bir durum yaşanmaz.

Öte Yandan gerçek var ki İŞKUR tarafından size sunulan iş olanaklarına katılmazsanız büyük ihtimalle işsizlik maaşınız kesilme tehlikesi ile karşı karşıya kalır.

Hangi Mesajlar Dikkate Alınmalı? Gelen mesajın başında rakamlardan oluşan bir kod varsa ve firma bilgileri verilmişse o iş görüşmesine gitmeniz gerekir. Aksi taktirde işsizlik maaşınız kesilir. Yine de görüşmeye gidemediyseniz bu durumu İŞKUR danışmanınız ile mazeretinizi bildiren bir görüşme yaparak dilekçe ile  kesilen işsizlik maaşınızı yeniden başlatabilirsiniz.

Puan Ver

Yorum yapın