Kezban Ne Demek? Kime Denir?

Kezban ne demek? kimlere kezban denir? Kısaltılmış şekliyle “Kezo” olan ve normalde bir isim olan kezban’ın günümüze bir hakaret şekline gelişini anlatacağız.

Aslında pek çok kere kullanmaya başladığımız bir terim “kezbanlık”. Bir çok kişi de bir kadına “kezban” benzetmesi yaptığını bilmez pek çok kişi de kendisine “kezban” olarak ithaf edilmesinin anlamını tam olarak bilmez. Sizlere bu kezban durumunu anlatmaya çalışacağım.

Kezban Ne Demek?

reklamlar

Kezban, Bir kadın ismidir. Kezban isminin anlamı ise farsçada “Kedban”, “Ev hanımı”, “Bir yeri idare eden kadın” ya da “kahya kadın” olarak geçmektedir. İsim olarak kullanışı belki de evini idare eden kadın anlamını taşımaktadır.

Gelelim günümüzdeki “Kezban” meselesine. Tabir doğru ise pek çok kezban ya da kezo geyiği yapılıyor, Pek çok platformda kezbanlık üzerine başlıklar açılıp tartışma konusu haline geliyor. (ekşi sözlük, inci sözlük vb.)

Kezban Kime Denir? Argoda Kezban

Hayatımıza yeşilçam filmleri ile giren köyden şehre gelen kezban kızımız zaman içinde döne dolaşa başka anlamlara çekildi.

Bir erkek için yapılan odun yakıştırmasının kadın tarafındaki karşılığıdır kezbanlık. Birine Kezban olarak itham ettiğimizde incelikten anlamayan, espriden hiç çakmayan, şakayı bile ..ka çevirebilen, kaba saba ve yer yer atarlı giderli bazen de delikanlı bir insan tasviri yapabiliriz.

kezban ne demek
kezban kime denir

Çağın gerektirdiği gibi giyinmeyen, demode kıyafetlerle dolaşan, makyaj yapmayan veya düzgün makyajı beceremeyip absürt bir görüntü ile ortalıkta gezen görünmeyen gibi çok şey sayılabilir.

Kezbanın Özellikleri Neler?

Biri size kezban dediyse siz de şu an kezban ne demek? diye araştırıyorsunuzdur. Aşağıdaki sıralamada bulunanlardan muhakkak bir kaçı sizde bulunan özelliklerden olması muhtemeldir. Şimdi bu özellikleri sıralayalım :

  1. Bıyık ve hatta sakallarınız olabilir.
  2. Çıtçıtlı body giydiğiniz fark edilmiş olabilir.
  3. Erkek arkadaşınızın size dokunmasına ya da ileri gitmesine izin vermemiş olabilirsiniz.
  4. İlişkinizin henüz başındayken evlilik konusuna girmiş olabilirsiniz.
  5. Uzun bir süre banyo yapmamış olabilirsiniz.
  6. Epilasyon denen olaydan haberiniz olmayabilir.
  7. Size selam verene bile sizinle birlikte olmak istiyor muamelesi yapıp tepki göstermiş olabilirsiniz.
  8. Trip severliğiniz yüzünden her ortamda huzursuzluk verecek bir şeyler bulabiliyor olabilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Öpüşmek Nedir? Ne Anlama Gelir?

Daha pek çok şey sayılabilir varın gerisini de yorum kısmına siz yazın..

Related Articles

2 YORUMLAR

  1. Ortalıkta salak salak trip atıp, dudaklarını büzüştürüp gerizekalı pozlar veren, retricasız foto çekemeyen (çünkü retrica efektleri bıyıklarını, kaşlarını kapatır) işlemeli kotlar giyer, dekolteyi abartır ve bi bok zanneder. Çektiği fotoların altına “can sıkıntısı” “çok çirkinim” diye yazar. Demet akalın, İsmail yk ve Serdar Ortaç dinler ve daha bir Sürü belirti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Articles