Koltuk Altı Kararması Hastalık mıdır? Nasıl Geçer? Neler Yapılmalıdır?

Koltuk altı kararması (aksiller) pek çok insanın başına gelen ve çoğu zaman dikkat etmediğimiz bir olaydır. Dikkat ettiğimiz zaman ise bunun bir hastalık veya bir hastalığa işaret edip etmediği konusunda endişeye sebep olmaktadır. Ancak korkmayın, Koltuk altı kararması bir hastalık veya hastalık belirtisi değildir. Ancak obezite, aşırı sigara tüketimi ve diyabet (şeker hastalığı) etkilediği bilinmektedir.

Koltuk altı kararması (aksiller) neden olur ? Sebepleri Nelerdir?

Daha çok kadınlarda görülen (aksiller) Koltuk altı kararması pek çok nedenden meydana gelebilir. Genel olarak koltuk altı bölgesinin aşırı terlemesi, kullanılan özellikle alkol katkılı kozmetik malzemeler, tüy dökücü kremler, epilasyon makineleri, özel sabunlar sayılabilmektedir.

Koltuk Altı Kararması Nasıl Yok Edilir? Nasıl Beyazlatılır?
Bu konuda pek çok tedavi alternatifi vardır. bu yöntemler doğal kürler olabileceği gibi çeşitli tıbbi müdahalelerle ağartıcı, lazer tedavi, özel kremler ile sağlanabiliyor.

Doğal yollarla koltuk altı nasıl beyazlatılır? Koltuk altı kararması için evde uygulanabilecek yöntemler

Pirinç unu ve sirke ile koltuk altı beyazlatma : Pirinç unu ve sirke hem koltuk altı beyazlatmada hem de ter kokusunu engellemede iyi bir yöntemdir. pirinç unu ve sirkeyi karıştırarak macun kıvamına gitirip koltuk altınıza 15 dakika uygulayınız. kuruduktan sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz. ayda görene kadar her gün uygulayabilirsiniz.

Hindistan Cevizi yağı ile koltuk altı beyazlatma : E vitaminince zengin olan hindistan cevizi yağını 10-15 dakika boyunca koltuk altınıza yedirin. Daha sonra ılık su ile temizleyebilirsiniz. Fayda görene kadar her gün uygulayabilirsiniz.

Kurumuş Portakal Kabuğu ile Koltuk altı beyazlatma : kurutulmuş portakal kabuklarını rende ile toz kıvamına yakın hale getirmeniz gerekiyor. Toz kıvamına gelen portakal kabuklarını gül suyu ve süt ile karıştırarak macun kıvamına getirdikten sonra 15-20 dakika koltuk altınıza uygulayabilirsiniz. Daha sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Masturbasyon veya Seks ile Kilo Vermek Zayıflamak Mümkün mü?

Sodyum Bikarbonat Su Karışımı ile Koltuk altı beyazlatma : Sodyum bikarbonat ile su karışımından bir macun kıvamı oluşturup koltuk altınıza yapıştırın. kuruyunca yıkayabilirsiniz. Ölü hücreleri temizleyecek ve gözeneklerin açılmasını sağlayacaktır. Fayda görene kadar her gün uygulayabilirsiniz.

Patates Suyu veya Salatalık suyu ile Koltuk altı beyazlatma : Patates ve salatalık doğal özellikleri ile ideal bir beyazlatıcıdır. Patates suyunu basit bir şekilde koltuk altınıza uygulayabilirsiniz. Yaklaşık 10-15 dakika kurumasını bekledikten sonra yıkayabilirsiniz. Fayda görene kadar her gün uygulayabilirsiniz.

Limon suyu ile koltuk altı beyazlatma : Limon suyu ter kokusuna da iyi geldiği gibi koltuk altı beyazlatmada da kolay ve etkili bir yöntemdir. Avcunuza sıktığınız limon suyunu koltuk altınıza masaj yaparak uygulayın. 15-20 dakika sonra yıkayabilirsiniz. ayda görene kadar her gün uygulayabilirsiniz.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Articles