Köpeğim Sürekli Isırıyor. Beni Isırmaktan Nasıl Vazgeçer?

Yavru Köpeğim sürekli ısırıyor, beni ısırmaktan vazgeçmiyor diyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz.

Köpekler insanların en iyi dostlarıdır. Ancak köpek beslerken bilinmesi gereken önemli şeylerden biri de köpeğinizin sürekli ısırmasını nasıl engelleyeceğiniz ve bunun eğitimini nasıl vereceğinizdir.

reklamlar

Muhtemelen sevimli arkadaşınız yani köpeğiniz bulduğu her şeyi kemirmekte, evde besliyorsanız mobilyaları parçalamakta ve onu okşamaya çalışırken bile sizin elinizi, kolunuzu acı verir şekilde ısırmaktadır. Hatta kimi durumlarda yüzünüzü bile ısırabilir.

Yavru köpek dış dünyayı algılayış şekli her şeyi ısırmasıyla olur ve acı tatlı herşeyi tadar. Yavru köpeğinizin sizi ısırmasının sebebi ise sizi şaşırtabilir ama sizi çok sevdiği için sürekli sizi ısırmaya çalışıyor. Bir nevi onun size sevgi gösterisidir ısırması.

Onunla sürekli elinizi ağzı ile tutup çekmesi, paçanızdan tutup çekmesi şeklinde oyunlar oynarsanız eğer ileriki zamanda bunu sizin hoşunuza giden bir şey olarak görecek ve sizinle sürekli olarak ısırmalı oyunlar oynamak isteyecektir.

köpeğim sürekli ısırıyor

Köpeğim Sürekli Isırıyor. Nasıl Eğitmeli?

Köpekler doğdukları andan itibaren annesiyle ve kardeşleriyle birbirlerini ısırma girişimleri yoluyla oynarlar ve sevgilerini o şekilde gösterirler. Ta ki ısırma seviyesi can yakar bir hale geldiğinde anne köpek, yavru köpeği ya kulağından yada kuyruğundan çekerek uyarır ve yavru köpek zamanla ısırmanın kötü birşey olduğunu öğrenir.

Eğer köpeğiniz annesinden ve kardeşlerinden erken ayrılmışsa veya kendi ailesi içinde eğitimini almamışsa ona ısırmama eğitimini siz vermek zorunda kalacaksınız. Çünkü o henüz ısırmanın zararlı birşey olduğunu bilmiyor.

Köpeğinizi ısırmaktan nasıl vazgeçiririm diyorsanız ısırma eğitimi verirken şiddete yönelmek yerine sizde kulağını çok acı vermeyecek şekilde çekmek, kuyruğunu çok acı vermeyecek şekilde çekmek ve bu eylemi yaptığınız esnada yüksek bir ses tonu ile “HAYIR” komutu vermelisiniz. Bir süre sonra ısırsa dahi hayır dediğinizde ısırmaktan vazgeçecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Site İçerisinde, Apartmanda Köpek Beslemek. Kurallar ve Durumlar

Öte yandan yavru köpeğinizin henüz dişleri kaşındığından bir şeyleri ısırmak, kemirmek ihtiyacı bitmeyecektir. Onun için mutlaka diş kaşıntısı için rahatlıkla kemirebileceği oyuncaklar temin ederek onları ısırmasını sağlayabilirsiniz.

Apartman dairesinde köpek beslemekle ilgili Site İçerisinde, Apartmanda Köpek Beslemek. Kurallar ve Durumlar Başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Konu ile ilgili sorularınız varsa yorum kısmından sizlere dönüş yapabiliriz.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Articles