Köpekler Arabalara Neden Saldırır? Havlar?

Köpekler arabalara neden saldırır? neden havlarlar?. Sokak köpeklerinin sürekli olarak hareket eden arabalara havladığını, onların peşinden koştuğunu görür ve neden olduğunu merak eder, çeşitli yorumlarda bulunuruz.

Dikkat çeken kısımlar ise arabanın farları açık ise farlarına odaklanıp hamlelerini ona veya dönen tekerleklere yapıyorlar. Araba durduğunda ise biraz önce o arabaya havlayan köpek o değilmiş gibi oradan ayrılıyor.

Köpekler Arabalara Neden Saldırır Hakkında Fikirler

Köpekler arabalara neden saldırır
köpekler arabalara neden havlar?
reklamlar

1- Arabalardan korktukları için ve Özellikle hareket halindeyken onlara havlıyorlar. Çünkü sokak köpekleri pek çok kez hareketli arabalarla tanışmaları ezilme durumu, korkusu yaşayarak tanışıyorlar. Araba altında kalmamış köpeklerde yani evcil köpeklerde bu havlamalara rastlanmıyor.

2-Bazı arabaların motorlarından çıkan sesi hırlama ve arabayı da canlı olarak algılamaları olarak düşünülüyor.

3-Avlanma iç güdüsü. Köpekler içlerindeki avlanma içgüdüsünü araba üzerinde kullanıyor olabileceği. Dikkat ederseniz araba gelirken önce hedefine odaklanır, başını eğer ve araba yaklaştığında bir anda avının üzerine hamle yaparcasına hamlesini yapar.

Bu konuda karar sizin. 3 olasılık da köpeklerin arabalara neden havladığına dair bir mantık barındırıyor ama bu gerçeği tam olarak sanırım bilemeyeceğiz.

Yavru köpekler sahiplerini sürekli neden ısırır? Isırmaktan nasıl vazgeçer Okumak için tıklayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Köpeğim Sürekli Isırıyor. Beni Isırmaktan Nasıl Vazgeçer?

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Articles