Melisa (Oğul) Otu Çayı ile Zayıflamak Mümkün mü? Melisa Çayı Nasıl Yapılır?

Melisa Otu Çayı İle Zayıflama, Melisa otu çayının zayıflatıcı bir yönü vardır. Bu çayın içerisinde bulunan yağ yakıcı bitkisel enzimler, kilo almaya engel olup zayıflamayı sağlar.

Melisa Otu

Melisa otu (Melissa officinalis) ve Melisa çayı faydaları açısından hep Stres hazımsızlık ve uykusuzluğa iyi geldiği söylenir. Aslında Melisa bitkisi, aynı zamanda zayıflatan bitkiler grubundan bir bitkisel çay hammaddesi olup, kilo vermek isteyen kişilerin imdadına koşmaktadır. Limon yaprağına benzer görüntüsü nedeniyle ingilizce ismi “Lemon Balm” olarak bilinir. Melisa bitkisi genelde akdeniz ülkeleri ve özellikle Fransa da yaygın olarak yetiştirilen ve tüketilen şifalı bir bitkidir. Melisa bitkisinin yapraklarından ve beyaz sarı çiçeklerinden elde edilen esansiyel yağ elde edilmektedir. Melisa bitkisi 40 – 50 cm yüksekliğe sahip bodur bir bitkidir. Yumurta biçimli yaprakları kurutularak çay yapılmakta, ve bu çay ile sindirim sistemi daha hızlı biçimde çalıştırılabilmektedir.Melisa bitkisi, eski çağlarda bal yaprağı olarak anılırdı. Daha çok melankoli ve sıkıntı rahatlatan bir bitkisel çözüm olarak psikolojik sorunu olanlara bitkisel şifa sunardı. Arap hekimler vasıtasıyla batıya yayılan Melisa otu, zamanla değişik tıbbi tedavilerde yaygın biçimde orta çağ boyunca tüm avrupada kullanılmıştır.

Melisa (Oğul) Otu Çayı İle Zayıflama Mümkün mü?

Melisa çayı içerisinde bulunan yağ yakıcı ve yağ moleküllerini tutucu bitkisel enzimler, kilo almaya engel olarak Zayıflam asağlamaktadır. Melisa çayını yalnız başına içmekten ziyade, Nane yaprağı, “Mate yaprağı”, “Limon” ve “Biberiye” ile birlikte demlemenizi öneririz. Böylece çok yönlü bir bitkisel şifa çayı elde etmiş olursunuz. Melisa çayı o bildik çaylardan değildir. Kesinlikle bitkisel manada % 100 sonuç verdiren bir tedavi sunuyor. Melisa çayının faydaları açısından diğer Zayıflama çaylarına göre çok yönlü yararları olan bir bitkidir.

Melisa Çayı Nasıl Hazırlanır ve Demlenir?

Soğuk algınlığından uykusuzluğa, Stres rahatlatmaktan zayıflama ya kadar çok yönlü faydaları olan Melissa yaprağı çayını demlemek için taze Melisa yaprağı kullanmanızı tavsiye ederiz. Çünkü kuru Melisa yaprağında esansiyel bitkisel özler uçarak yok olmakta ve Melisa otunun şifa verici özelliği zarar görmektedir. Melisa yaprağını memba suyuna koyduktan sonra 2 dk kaynattıktan sonra 30 dk kısık ateşte bekletin. İçerisine 2 çay kaşığı bal ve limon damlatarak Yağ yakıcı kilo verdirici etkisini güçlendirebilirsiniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kusursuz Güzellik İçin Kusursuz Makyaj Yöntemleri Tüyoları

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Articles