Meme Asimetrisi, Boyut Farklılığı Nasıl Düzelir?

En çok karşılaşılan problemlerden bir tanesi de meme asimetrisidir. Bir memenin diğer memeden daha büyük veya daha küçük olması durumudur. Doğuştan gelen bir şey olmakla birlikte pek çok kadında bulunur.

İki meme arasındaki fark öncesinde çok az, zor fark edilir durumda iken emzirme dönemi sonrasında belirgin bir boyut farklılığı da ortaya çıkabilmektedir.

Örneğin sağ memenin sol memeden büyük olması durumunda elbise seçimi oldukça zorlaşmakta ve elbisenin düzgün durabilmesi için elbisenin göğüs kısmına özel takviye yapmak zorunda kalınıyor.

Yine bikini seçiminde de bu sorun kadınlarına karşısına çıkmaktadır. Bu sefer durumu özel desteklerle yok etmek daha da zorlaşmaktadır.

meme asimetrisi

Doğal yapı olarak bir kadında her iki göğsün boyutu birbirinden farklı olabilmektedir. Kadınların %65’inde sol göğüs büyüktür. Genel olarak sol göğüs, sağ göğüsten daha büyük olmaktadır. Bunun nedeni ise uzmanlara göre sol göğsün, ergenlik döneminde daha fazla östrojen alması. Memeler arasındaki boyut farkı kimi insanda çok az yani fark edilemeyecek derecede olurken kimilerinde ise fark edilebilir derecede olabiliyor ve gerek elbise gerekse bikini seçiminde büyük problemler yaşatıyor.

Bu konuda uygulanabilecek yol ise göğüs asimetrisini gidermek maksatlı yapılacak bir estetik operasyon olacaktır. Bu estetik operasyon sayesinde göğüsleriniz simetrik ve dengeli bir görünüme sahip olabilir.

Memelerin boyutları neden birbirinden farklı olur? Sebepleri nelerdir?

Mastit adı verilen meme iltihaplanması, emzirme, gebelik, çok fazla kilo alıp verme durumları, ergenlik dönemindeki gelişimsel yetersizlik, Bazı cerrahi müdahaleler ve kullanılan hormon içerikli ilaçlar gibi pek çok durumdan kaynaklı olarak meme asimetrisi yani her iki göğsün birbirinden farklı olması durumu söz konusu olabilmektedir.

Meme Asimetrisi Düzeltme Operasyonu (Estetiği) Nasıl Yapılır?

Meme asimetrisi (farklılığını) gidermek için estetik operasyon ile küçük olan göğüs büyük olan göğse eşitlenebilir. (yağ protezi veya silikon protez)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Göğüs Büyütme Masajı, Egzersizleri Nasıl Yapılır

Diğer meme tipleri nelerdir? Memeniz hangi tipe benziyor ve hangi sütyen türünü kullanmanız gerekir Meme Tipleri, Çeşitleri Nelerdir? İşte 7 Farklı Meme Tipi konumuzu inceleyebilirsiniz.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Articles