Meme Tipleri, Çeşitleri Nelerdir? İşte 7 Farklı Meme Tipi

Meme tipleri, çeşitleri nelerdir?, Hangi meme çeşidine göre hangi sütyen tercih edilmelidir? 7 farklı meme tipini sizler için hazırladık.

Meme yapısı ve meme ucu çeşitleri kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Göğüs uçları da her kadında farklı bir boyuta ve görünüme sahiptir. Göğüs uçları adeta bir parmak izi gibi kolay kolay kadınlar arasında birbirine benzemiyor ve farklılıklar gösteriyor.

7 Farklı Meme Tipi ve Sütyen Tercihleri

Meme tipinizi bilmediğinizde ve doğru sütyen seçimi yapmadığınızda memeleriniz sütyenin içinde yüzebilir veya sütyenden taşabilir. İyi bir dekolte görünümü için mutlaka göğüs tipinizi bilmeniz ve ona göre sütyen seçimi yapmalısınız.

Memeler sadece büyük veya küçük, dolgun yada zayıf olarak değil pek çok açıdan farklı tiplere sahiptir. Sizlere bir kaç farklı meme tiplerinden ve kullanmaları gereken sütyen tercihinden bahsedeceğiz.

Sütyen Bedeni ve Cup Ebatı Hesaplamayı biliyor musunuz? Bilmiyorsanız ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

1-Damla (Göz Yaşı) Şeklinde Meme Tipi Nedir? Nasıl sütyen tercih edilmelidir.

Damla Tip Meme

Damla meme göz yaşı tipi olarak de bahsedilebilmektedir. Bu tipte göğsün alt kısmı (göğüs ucunun aşağısı), üst kısma göre daha dolgun ve göğüs salkım şeklinde durmaktadır. Bu tip göğüslere sahip olanların kullanması gereken sütyen tipi ise Balkonlu (Balconette) veya damla tip sütyenler olabilir. Bu sütyenlerle ideal meme görünümüne sahip olabilirler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Sıkı ve Dik Memeler İçin Bitkisel Yöntemler, Egzersizler
ayrık ve çan tipi meme

2- İki Yana Ayrık Meme Tipi Nedir? Nasıl sütyen tercih edilmelidir.

Ayrık meme tipinde iki memenin arasında bir iki parmaklık açıklık bulunur. Sizde de durum böyleyse ayrık bir memeye sahipsiniz. Yukarıdaki resimde göreceğiniz üzere bu açıklık sütyen yardımıyla kapatılmaya çalışılırken ayrık memelerde sütyen konforuna ekstra dikkat etmek gerekir. Tşhort modeli sütyenler ayrık memeler için idealdir. Bunun yanında kalın kenarlı sütyenler memeler arasındaki boşluğu gizleyebilir, estetik görünüm için yardımcı olur.

3- Çan Şeklindeki Meme Tipleri Nedir? Nasıl sütyen tercih edilmelidir.

Yukarıdaki resimde göreceğiniz üzere başlangıçta geniş ve dolgun olan memeler uçlara doğru incelir. Dolgun bir göğüs tipi olduğundan ağırlığı neticesinde omuz düşmesi, askı izi gibi durumlara dikkat edilmelidir. Kavrayıcı sütyenlerle güzel bir görünüm elde edilebilir.

ince ve zıt kutuplu memeler

4- İnce Meme Tipi Nedir? Nasıl sütyen tercih edilmelidir.

Meme yukarıdan dar bir şekilde aşağıya gelir ve aşağıda dolgunlaşır. Bu durumda damla biçimli sütyenler veya dekoltede dolgun görüntü oluşması için destekli sütyenler doğru tercih olabilir.

5- Doğu-Batı, Zıt Kutuplar Meme Tipi Nedir? Nasıl sütyen tercih edilmelidir.

Meme uçları zıt kutuplara bakmaktadır. Bu tip memeler için memeleri birbirine yakınlaştıracak destekli sütyen tercih edilmelidir.

yuvarlak ve asimetrik memeler

6- Yuvarlak Meme Şekli Nedir? Nasıl sütyen tercih edilmelidir.

Göğüs tipleri arasında en şanslı olan kısımdır. Yuvarlak meme şekli dolgun bir göğüs görünümüne sahiptirler. Göğsün üst ve alt kısmı eşit şekilde dolgunluğa sahiptir. Toparlayıcı, kapatıcı sütyen tercihi güzel duracaktır. Ancak ileride sarkma problemi yaşamamak için göğüslerinizi kavrayan sütyen seçeneklerine yönelmeniz gerekecektir.

7- Asimetrik Meme Tipi Nedir? Nasıl sütyen tercih edilmelidir.

Asimetrik memeler kıyafet seçiminde en zor olanlarından biridir. Bir meme diğerinden kimi kadınlarda az miktarda kimi kadınlarda ise bariz bir şekilde büyüktür. Ancak sütyen destekleri, sütyen pedleri kullanılarak görüntü düzeltilebilir. Bikini seçiminde ise bir başka zorluk sizleri bekliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Burun Civarı Yağlanmalarda Komedon-Siyah Nokta Temizliği

Meme Asimetrisi hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz Meme Asimetrisi, Boyut Farklılığı Nasıl Düzelir? yazımızı okuyabilirsiniz.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Articles