Neden Evlenemiyorum? Ceza mı? Tavsiyeler

Evlenememek bir ceza bir imtihan mıdır? Neden evlenemiyorum? Size neden evlenemediğinizi anlatırken nasıl evlenebileceğinizi de anlatacağız.

Evlenmek isteyip evlenememek aslında tamamen sizin zihninizde kurguladığınız çeşitli düşünceler ve senaryolardan dolayı kaynaklanıyor. Evlenmek biraz tecrübesizlik gerektirir. Saçma gelebilir ama yazımızı okuyunca anlayacaksınız.

reklamlar

Günümüz koşullarında eğitim görmek, iş bulmak, iş kurmak, bir maddi düzen sağlamak gibi durumlar evlilik yaşının ilerlemesine sebep oluyor.

Yaş ilerledikçe ise edindiğiniz hem insan hem de hayat tecrübeleriniz, gördükleriniz, duyduklarınız, yaşadıklarınız ve hatta olduysa cinsel deneyimlerinizin hepsi sizin için bir evlilik engeli oluşturuyor.

Eski evliliklere bir bakın ne kadar az bilgi, ne kadar fazla fedakarlık, ne kadar çok bağlılık var.

Evlenememek bir ceza mı? İmtihan mı?

İlerleyen yaşınız ve bu zamana kadar izlediğiniz videolardan tutun da haber bültenlerine ve hatta sosyal medya fenomenlerine kadar pek çok şey aradığınız ideal eşin kim olduğunu size unutturup evlilikten beklentileri yükselmiş, aradığı kişideki kriterleri çoğalmış bir kişi haline getiriyor. Çünkü aslında var olmayan sadece senaryodan ibaret ilişkileri, evlilikleri izlediniz, gözlemlediniz ve kendinize pay çıkardınız.

neden evlenemiyorum

Sizinle aynı durumdaki eş adaylarınız için de bu durum böyleyken sağlıklı bir eşleşme nasıl mümkün olabilir?

Bu durum sadece evlenemeyenler için geçerli değil. Zihni sonradan bulandırılan evli insanlar da sayısı küçümsenemeyecek şekilde boşanma ve aldatma, aldatılma durumlarını yaşar hale geldi. İyi günde, kötü günde, hastalıkta, sağlıkta devam eden evlilik sayısı ne kadar kaldı?

Evlenmek isteyip evlenememenin bir ceza, bir imtihan olduğuna ikna olmuş veya bahtınızın herhangi bir sebepten kapalı olduğunu, ah aldığınızı o yüzden evlenemediğinizi gibi pek çok şey düşünebilirsiniz. Eğer bu bir cezaysa bu cezayı kendi kendinize farkında olmadan siz veriyor olduğunuzu fark etmelisiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Zifaf, Gerdek Gecesi Nedir? Neler Yapılır? İlk Gece Korkusu

Evde kaldım diye düşünenler, Neden evlenemiyorum diye düşünenler, Evlenmek istiyorum diyenler..

Neden Evlenemiyorum?

Oturup düşündüğünüzde yukarıda yazdığım cümleden kendinize muhakkak bir pay çıkaracaksınızdır. Haliyle yaş ilerledikçe beklentiler de artıyor ve şimdi geriye dönüp bakıldığında keşke erken yaşta evlenseydim diyor bile olabilirsiniz.

Neyi arıyorsan sen o’sun” kendi düşünceleriniz, kriterleriniz ne kadar keskin ve çok sayıda ise yine size benzer insanlar karşınıza çıkacaktır. Bu iki keçinin köprüde karşılaşması gibi evlilik adımları atılsa bile evlilikle sonuçlanmaz.

İdeal eş adayını sizin haberiniz yokken daha sizden önce beyniniz seçer. Neden Kız Arkadaş Bulamıyorum? Çözümü başlıklı konumuzu da inceleyebilirsiniz.

Kendi beklentilerinizi biraz törpüleyerek etrafa bakmak size daha fazla fayda sağlayacaktır.

O zaman bu probleme şöyle yaklaşmak gerekir. Neden evlenemiyorum sorusunu değil de evlilikten beklentilerinizi bir kağıt kalem alıp yazın. Bakalım kaç madde çıkacak. Sonra o maddeleri gözden geçirin gerçek olması mümkün mü? Çevrenizdeki evliliklerde görebiliyor musunuz?  Mutlu evlilik diye bahsettiğiniz evlilikler nasıl başlamış? Anne ve babanız da o saydığınız maddelerin kaçını görüyorsunuz?

Böylelikle neden evde kaldım? Neden evlenemiyorum sorusunun cevabını kendi kendinize veriyor olacaksınız.

Konu ile yorumlarınızı bekliyorum

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Articles