Nerelere Ne Kadar Borcum Var? TC Kimlik No ile Borç Sorgulama

Kimlere borcum var? Nerelere, Hangi firmalara ne kadar borcum var? Borç kayıtları sorgulanabilir mi?

İnternet üzerinden e-devlet sistemi ile birlikte pek çok sorgulama daha kolay yapılabilir halde geldi.  Vatandaşlar bir sorunun cevabını daha internette arıyor. Nerelere borcum var? T.C. Kimlik numarası ile borç sorgulama ve listeleme.

Bilgisayar ve akıllı telefonların artık hayatımızın bir parçası olmasıyla birlikte bir çok işlemi internet üzerinden rahatlıkla yapabilmekteyiz.  “TC ile borç sorgulama”, “nerelere borcum var”, “kimlere borcum var”, “devlete borcum var mı”, “borç bilgisi internetten sorgulanabilir mi”, “hangi firmalara borcum var”, “unuttuğum borcum var mı” gibi bir çok soruya cevapta artık internet üzerinden aranmaktadır.

Kişisel borçlarınızdan genel sağlık sigortası (gss) borcu sorgulama işlemlerini internetten yapabilirsiniz, bunun dışında vergi borcunuzu internetten e-devlet sistemi üzerinden veya gelir idaresi başkanlığı (www.gib.gov.tr) üzerinden vergi borcu sorgulaması yapabilir ve adınıza herhangi bir vergi borcu var ise öğrenebilirsiniz.

Vergi borçlarınız ve kamu kurumlarına olan gecikmedeki borçlarınız dışında kalan kişisel borçlarınızı şimdilik internetten borç sorgulama gibi bir hizmet ile sorgulayabilmeniz mümkün değildir. Kamu kurumlarına olan gecikmedeki borçlarınızı ve özellikle vergi borçlarınızı e-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra görüntüleyebilirsiniz. Ancak diğer kurumlar ve bankalar için henüz yasal işleme maruz kalmamış borçlarınızı tek bir noktadan görüntülemeniz mümkün değildir. Sadece hukuksal işlem başlatılmış borçlarınızı e-devlet sistemi üzerinden sorgulayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Garanti Money Kredi Kartı Anlık Borç ve Kullanılabilir Limit Sorgulama

Related Articles

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Articles