Normal Bir Cinsel İlişki Süresi Ne Kadar?

Normal, İdeal cinsel ilişki süresi nedir? ne kadar sürmeli?, ne sıklıkla ilişkiye girilmeli?, İdeal cinsel ilişki saatleri nelerdir gibi cevabı kesinlik içermeyen ama merak edilen pek çok soru vardır.

Başarılı, İdeal Cinsel İlişki Nedir?

Yanlış bilinen konulardan bir tanesi orgazma ulaşıldığında ideal bir cinsel ilişki olduğu konusudur. Sanılanın aksine orgazma ulaşmak cinsel ilişkinin tamamen doğru bir şekilde gerçekleştiği anlamına gelmemektedir.

reklamlar

İyi bir cinsel ilişki hem kadın hem de erkek için doğru zamanda orgazm ve bu süreyi olabildiğince uzun tutabilmek ve hazzı dolu dolu yaşamaktan geçmektedir.

Pek çok cinsel ilişki erken yada geç fark etmeksizin sadece erkeğin boşalmasıyla sonuçlanmaktadır. Kadının orgazmı düşünülmemekteydi. Kadınlar orgazm konusunda bilinç sahibi olmaya başladıkça işi bitince sırtını dönüp yatan erkekler erken boşalma sorunu, iktidarsızlık konuları ile yüzleşmeye başladılar.

Bu yüzden bir cinsel ilişkiden söz edeceksek buna ön sevişme adı verdiğimiz cinsel birleşme öncesi kurlar da dahil edilmelidir.

İlk geceniz olacaksa bu konuda hazırladığımız İlk Gece Neler Yapılır? İlk Gece Korkusu başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

İdeal, Normal Cinsel İlişki Süresi Ne Kadar?

cinsel ilişki süresi

İdeal cinsel ilişki süresi diye bir kavram aslında yoktur. Çiftin ilişkiden maksimum derecede haz alması, her iki tarafın da orgazma ulaşması yani sonucunda doyum olması o çift için ideal cinsel ilişkiyi ifade etmektedir.

Çok uzun süre sevişip alınan hazzın çok düşük olduğu bir cinsel ilişki ideal cinsel ilişki değildir. Burada süre konusu çok önemli bir etken değildir.

The University of Queensland’da araştırma görevlisi Brendan Zietsch’e göre şu ana kadar bu konuda yapılan en iyi araştırma dünyanın farklı yerlerinden 500 çiftin dört hafta boyunca tüm sevişmelerinin sürelerini, cinsel ilişki süresini kronometreyle kaydettikleri anket çalışması. Kulağa geldiği kadar garip, bu araştırmada çiftler birleşmeye başlamadan önce kronometreyi başlatıyor ve boşalmadan sonra durduruyorlardı…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Bakire Kızlar Nasıl Mastürbasyon yapar? Kızlık Zarı Bozulur mu?

Sonuçlar 33 saniyeden 44 dakikaya kadar çeşitli. Bu demek oluyor ki belki de uzun uzun seviştiğini söyleyen arkadaşlarımız çok da doğru söylüyor olabilir. Ortalama ise 5 dakika civarı. Ortalama seks süresinde 3 dakika 42 saniyeyle ülkemiz sonuncu sırada.

Ne Sıklıkla İlişkiye Girilmeli?

Bu da çiftin yaşantısına bağlı olarak değerlendirilebilecek bir durumdur. Taraflardan birinde cinsel isteksizlik yoksa kendi ritimlerini, kendi periyodlarını zaman içerisinde oluşturacaklardır.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Articles