Öpüşmek Nedir? Ne Anlama Gelir?

Öpüşmek nedir? Faydaları ve zararları nelerdir? Nasıl öpüşülür?, Zevk verir mi? gibi Herkesin bildiği bir şey var “Öpüşmek”. Ancak bu konuda artılarıyla eksileriyle merak edilen çok fazla şey olduğu bir gerçek. Sizlere bu konuda merak edilen soruları kısa kısa cevaplamaya çalışacağız.

Öpüşmek Nedir? Nasıl Ortaya Çıktı?

Öpüşmek kişiler arasında mucizevi bir iletişim yolu olduğu da görülmüş olup duygu paylaşımı ve hatta kişiler arası bilgi paylaşımı bile sağladığına inanılıyor.

Öpüşmek, Kişiler arasındaki kimyasal uyumu gösteriyor ve hatta ilk öpücük o kadar önemli ki kötü bir öpücüğü telafi etme şansınız bile yok. Kötü bir öpücük doğrudan uyumsuzluğa işaret edecektir.

Neden Dudak Dudağa Öpüşmek Tercih Edilir ?

Öpüşmek konusu yıllar yılı pek çok bilimsel araştırmaya konu olmuş ve üzerine pek çok tezler yazılmıştır. Buna rağmen öpüşürken doğrudan dudaklara yönelmenin neden olduğu konusunda kesin bir kanıya varılamamış. Ama bu konuda genel kanı ise insan doğduğu andan itibaren hep ilkleri ağız ve dudak yoluyla tatmış olması yönündedir.

Kadın ve Erkek için Öpüşmek Nedir?

Kadın ve erkeğin öpüşmekten çıkardığı anlamlar aynı değildir.  Öpüşmek algısı kadında ve erkekte farklı olarak çalışıyor. Erkekler öpüşme konusunda daha dikkatsiz davranırken kadınlar ise seçici davranmaktadır.

Öpüşmek Nedir

Nasıl Öpüşülür? Öpüşürken Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

Öpüşme durumuna geçmeden önce ağız temizliğinizden tamamen emin olmanız gerekiyor. Ağız ve nefes kokusu öpüşmenin kalitesini düşürecek ve hatta bir daha istenmemesine neden olacaktır.

Öpüşmek konusunda muhakkak ön bilgiye sahip olmanız gerekir. Öpüşmek dudaklarınızı rastgele açıp kapatarak yapılan hareketler neticesinde gerçekleşen bir şey değildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Hamile miyim? Hamile Kalma Riskleri Soru-Cevap

Öpüşmek tekniklere dayalı bir eylemdir ve partnerinizle bir uyum gerektirir. Her insanın duygularını ifade şekli farklıysa öpüşmek konusunda da herkes farkında olsun ya da olmasın farklı bir öpüşme tekniğine sahiptir. ve bundan sonrası tekniğini geliştirmek ile olacaktır. Ancak bu oturup düşünmek ile değil çokça tecrübe ile edilerek elde edilebilecek bir durumdur.

Öpüşmek planlı yada plansız bir şekilde aniden gerçekleşebilir. yani her zaman bu duruma hazırlıklı olmanız gerekiyor. Ancak spontane olarak gelişen öpüşme fırsatlarını kullanmanız ilişkiniz açısından faydalı olacaktır. 

Adımlarınız ve hareketleriniz heyecanlı ve ani olmamalı olabildiğinizce yavaş hareketler ile partnerinize yaklaşmalısınız.

İnsan Öpüşürken Neden Gözlerini Kapatır?

Göz kapatmak hem utanmak anlamına gelebileceği gibi hem de öpüşme anına, öpüşmeden aldığı hazza konsantre olmaya çalışmak da olabilir. Öpüşme esnasında yapabiliyorsanız partnerinizin gözlerine bakın. Gözünü kapatmayan daha istekli, daha cesur görünecektir.

Bir öpüşmeyle partnerinize vereceğiniz mesajlar çok fazladır ancak yavaş adımlar ve onun gözlerine bakmak kendinize ne kadar güvendiğinizi gösterecektir.  Şöyle öpüşülür böyle öpüşülür diye bir kural yoktur siz sadece hislerinize yönelin ve partnerinizi yavaş dokunuşlarla hissedin, Öpüşmenin seyri aradaki tutkuya bağlı olarak değişiklik gösterecektir.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Articles