Osmangazi (OEPSAŞ) Elektrik Faturası Borç Sorgulama ve Online Ödeme

İnternet bilgi sistemleri ve internet üzerinden yapılabilen sorgulamalardan biri olan elektrik faturası sorgulama ve bankaya, vezneye gitmeden online kredi kartı ile ödeme yapabilme özelliği ile büyük kolaylıklar sağlıyor. OEPSAŞ yani Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş (Kütahya, Afyon, Bilecik, Eskişehir, Uşak) abonesi iseniz elektrik faturası borcunuzu online sistem üzerinden öğrenebilir ve dilediğiniz şekilde kredi kartı ile ödeyebilirsiniz.

Osmangazi EDAŞ / OEPSAŞ Hizmet Alanı Aşağıdaki Gibidir: 

  • Afyon :Başmakçı, Bayat, Bolvadin, Çay, Çobanlar, Dazkırı, Dinar, Emirdağ, Evciler, Hocalar,İhsaniye, İscehisar, Kızılören, Sandıklı, Sinanpaşa, Sultandağı, Şuhut,
  • Bilecik : Bozüyük, Gölpazarı, İnhisar, Osmaneli, Pazaryeri, Söğüt, Yenipazar,
  • Eskişehir : Alpu, Beylikova, Çifteler, Günyüzü, Han, İnönü, Mahmudiye, Mihalgazi, Mihalıççık, Odunpazarı, Sarıcakaya, Seyitgazi, Sivrihisar, Tepebaşı,
  • Kütahya : Altıntaş, Aslanapa, Çavdarhisar, Domaniç, Dumlupınar, Emet, Gediz, Hisarcık, Pazarlar, Simav, Şaphane, Tavşanlı,
  • Uşak : Banaz, Eşme, Karahallı, Sivaslı, Ulubey

osmangazi edaş borç sorgulamaOsmangazi Edaş Borç sorgulaması yapmak için “http://www.osmangaziedas.com.tr/Borc-Sorgulama” adresini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Sayfa zaman zaman çalışmadığı için direkt link vermedik . Osmangazi Edaş ana sayfasında girdikten sonra Evrak Sorgulama kısmından giriş yaparak borç sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz.

Borç Sorgulama ve Ödeme için En kolay yöntem ise bankalara ait online ödeme seçenekleridir.

İnternet Bankacılığına sahipseniz : Bankanızın internet bankacılığı sistemine giriş yaparak ÖDEMELER menüsü altından işletme kodu ve Tesisat numarası ile borcunu sorgulayabilir ve eğer ödemek isterseniz mevduat hesabınızla veya kredi kartınızla ödeyebilirsiniz.

İnternet Bankacılığınız Yoksa  : Yine bankaların şifresiz ve üyelik gerektirmeyen fatura sorgulama ve ödeme sistemlerini kullanabilirsiniz. Örneğin Yapı kredi bankasının fatura ödeme servisi ile osmangazi edaş faturanızı sorgulayabilir ve kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz. Yapı Kredi fatura ödeme servisine ulaşmak için tıklayın.  Sayfaya ulaştığınızda aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran karşınıza gelecek.

oepsaş online fatura ödeme

Hızlı Kurum Arama Kısmına Osmangazi yazarak arattığınızda aboneliğinize ait ili (Afyon, Bilecik, Eskişehir, Kütahya, Uşak) seçerek ödenmemiş faturalarınızı listeleyebilir ve kredi kartınızla ödeme işlemine güvenli bir şekilde başlatabilirsiniz. İşlem sonunda dekontunuzu ister çıktı alabilir ister bilgisayarınıza veya mail adresinize kaydedebilirsiniz.

Osmangazi EDAŞ İşletme Kodu ve Müşteri Numarası Nerede Bulunur ? Faturanızın en üst kısmında İşletme Kodu ve Müşteri No kısımları yer almaktadır.İşletme Kodu 11 ve Müşteri Numaranız 11 karakterden oluşmaktadır.

Puan Ver

Yorum yapın