Ozon Yağı Nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Zararları

Bugün dünyada pek çok Ozon Tedavi merkezlerinde kullanılmakta olan Ozon yağı, pek çok hastalığın tedavisinde yardımcı unsur olarak kullanılmaktadır. Hastalıkların yanı sıra estetik ve kozmetik sektöründe de pek çok ürünün hammaddesi olarak  Ozon yağından faydalanılır.

Ozon, Aktif oksijen ( Ozon O3 ) olarak bilinen doğadaki en kuvvetli ve doğal dezenfektandır, mikrop kırıcıdır. Suda ve havada mikrop, bakteri ve kötü koku bırakmaz. Ozon kararsız yapısı ve kısa süre sonra tekrar Oksijene dönüştüğü için Doğaldır. Ozon en etkili antioksidandır; kuvvetli bir mikrop, bakteri öldürücüdür; çevre dostudur, atık bırakmaz; doğaldır, koku ve renk giderilmesinde kullanılır. Hiçbir katkı maddesi yoktur.

Ozon Yağı Nedir? Nasıl Elde Edilir?

Ozon yağı aslında ozon ile zenginleştirilmiş zeytin yağıdır. Zeytinyağı içine uzun zaman aralıkları kullanılarak ilave edildiğinde, zeytinyağı ozonu içinde tutarak koyulaşır. Bu jel soğutulduğunda ozonu yıllarca içinde tutar. Ozonlanmış yağ cilde uygulandığında cilt hastalıkları üstünde çok olumlu etkiler göstermiştir. Özellikle yanıklarda bu etki çok fazladır. Kesinlikle sizi incitmez ve büyük olasılıkla mükemmel sonuçlar yaratır. Bir kez yağ ozonlandığı zaman soğutucuda bozulmadan çok uzun süre kalır.

Ozon yağı cilt bakımı konusunda devrim niteliğindedir. Bebek gibi bir tene sahip olabilmek ozon yağıyla mümkün. Sağlıklı, ışıl ışıl parlayan, güçlü bir cilde sahip olabilmek için saf oksijen molekülleri ozonlanmış zeytin yağı içinde jel olarak bekletiliyor ve kolayca deriye masaj yapılarak alınabiliyor.

Yıldırımlar sonucu oluşan ozon, havayı temizler. Özellikle yükseltilerde ve deniz kenarlarında, taze hava kokusu diye içimize çektiğimiz, havada bu hissi yaratan, yıldırımlar sırasında meydana gelmiş olan ozondur. Günümüzde, ozonun bir çok yararından faydalanmak amacı ile ozon üretim teknolojileri geliştirilmiştir ve ozon terapi Almanya, Fransa, Kanada, Rusya ve Japonya gibi birçok ülkede kabul görmüştür. Bu ülkelerde sadece ozon terapi yapan binlerce klinik vardır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Doğal Afrodizyaklar Nelerdir? 10'larca Seçenek

Ozon yağının arı ve sinek sokmalarında ağrı, kaşıntı ve acı lezyonlarını hemen geçirme etkisi vardır. Ozon yağını sürekli olarak kullanmayı gerektirecek bir durum yoksa bile sadece bu tür acil durumlarda kullanılmak üzere buzdolabında 10 yıl bekleme ömrü olduğu için evimizde bulunması gereken bir üründür.

Ozon Yağı Nerelerde Kullanılır?

 • Şeker hastalarında sebepsiz oluşan yaraların iyileşme süreçlerini hızlandırır.
 • Eklem romatizması, kas yırtılması, kas gerilmesi gibi ağrılı hastalıklara sebep olan iltihapların iyileştirilmesinde etkilidir.
 • Güneş yanıkları, cilt lekeleri, sivilce izleri, kırışıklıklar, cilt sarkmaları, sedef hastalığı, ürtiker, melanin yapı bozukluğu, ciltte renk farklılıkları ve cildin yenilenmesine ihtiyaç duyan her tip cilt hastalığında etkilidir.
 • Yaşlanmaya bağlı hücre yenilenmesinin azalması durumunda, ciltte oluşan yaraların daha geç iyileştiği durumlarda, yaşlanmanın etkilerini azaltmaktadır.
 • Oksijen seviyesinin artmasına bağlı olarak hücre metabolizmasının hızlanması selülit görünümünü azaltmakta ve yok etmektedir.
 • Zararlı alerjen ve toksinlerin vücuttan atılmasını sağlamaktadır.
 • Çürüklere neden olan bakterilerin öldürülmesinde, diş eti iltihabı gibi durumlarda iltihabı yok etmektedir.
 • Cinsel fonksiyonların düzenlenmesinde, cinsel organda oluşabilecek yaraların tedavisinde kullanılmaktadır.

Ozon Yağı Nasıl Kullanılır?

Ozon Yağı, Hem Damardan verilerek, Hem de cilt için dıştan kullanılarak veya bazı eklem rahatsızlıklarında, eklem içine enjekte edilerek kullanılabiliyor. Sizin İçin En İyi Kullanım Şeklini, Hekiminizin belirlemesi gerekiyor.

Yağı vücudumuzda kullandığımız durumlarda; mümkünse gece yatmadan önce kullanımı uygundur.

Ozon Yağının Faydaları Nelerdir?

 • Cildin yenilenmesini destekler ve canlı görünüm kazandırır.
 • Kuru ciltleri besler, nem dengesi sağlar.
 • Yanıkların tedavisinde ve güneş yanıklarında kullanılır
 • Kırışıklıkların giderilmesini sağlar. Erken yaşlanmayı önler.
 • Mayasıl, egzama, sedef ve vitiligo gibi hastalıklarında tedaviye yardımcı olur. 
 • Arı, sivrisinek ve böcek sokmalarında etkilidir.
 • Akne ve sivilce siyah nokta, cilt lekeleri problemlerinde faydalıdır.  
 • Kas ağrılarında masaj yaparak kullanılabilir. 
 • Selülit ve varis tedavisinde kullanılır. 
 • Cilt ve tırnak (Onikomikosiz) mantarların tedavisine fayda sağlar.
 • Grip-Nezle durumlarında burun yoluyla. 
 • Ağız pamukçuklarında, Aft-Uçuk tedavisinde yardımcıdır. 
 • Hemoroit tedavisinde kullanımı mevcuttur.
 • Kepek probleminin giderilmesinde etkilidir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Sivilce ve Sivilce İzi Tedavi Yöntemleri Nelerdir? Lazer, Yüz Soydurma vb.

Ozon Yağının Zararları Nelerdir?

Ozon Yağının bilinen herhangi bir zararı ve yan etkisi yoktur. Diğer kimyasal dezenfektanlara göre (örn; Klordan 3000 kat daha güçlü) çok üstündür. Herhangi bir büfe ya da marketten aldığınız suyun dahi ozonla zenginleştirilmiş hava yöntemi kullanılarak hazırlandığını biliyor muydunuz?

Ozonlanmış Yağ Vücuda Nasıl Uygulanır?

Ozonlanmış yağ; yüz, boyun, abdomen ve uyluklardaki belirli aktif noktalara uygulanarak hücrenin vital proseslerini stimüle eden ve böylece dokuları gençleştiren hücre katalizör görevi görür. Uygulandığında bölgedeki kan akışı artar ve yaşlı hücrelerin ölmesi hızlanır. Yaşlılığa ve yüz hareketlerine bağlı olarak ortaya çıkan kırışıkların düzelmesine yardım eder, göz etrafındaki şişlik ve halkaları yok eder.

Cildin elastikiyetini düzeltmek için ozonlanmış yağ birebirdir. Ozonlanmış yağ başarılı bir şekilde selülit tedavisinde de uygulanır. Ozonlanmış yağ masaj yoluyla uygulanabilir ve olumlu etkileri kısa sürede gözlenebilir.

Ozonlanmış Yağın Etkili Olduğu Rahatsızlıklar

Ozonlanmış yağ Avrupa’da yüzyıllardır deri rahatsızlıklarını yatıştırmak ve tedavi etmek için kullanılmaktadır. Sır, ozonun çok saf zeytin yağıyla birleştirilmesindedir. Çünkü ozonlanmış yağın değişimleri çok hızlıdır ve etkisini birkaç günde gösterir. Ozon, lezyonlardaki oksijen stoğunu arttırır. Yara tedavisini ilerletip hızlandırır. Bacteria, fungi , fotozoa gibi virüsleri yok eder. Bu mikroplar genellikle anaerobiktir. Oksijene aç ortamda gelişirler.

Ozonla ( oksijenin çok aktif hali ) temas ettiklerinde hücre duvarları yok olur. Ozon bunu sağlıklı hücrelere ve dokulara zarar vermeden başarır.

Ozonlanmış yağ; egzama, kesikler, yanıklar ve güneş yanıkları, mantar enfeksiyonları, bacak ülserleri, yatak yaraları, hemoroitler, arı sokmaları, böcek ısırıkları, akne gibi cilt kaynaklı rahatsızlıklarda kullanılabilir. Ayrıca soğuk aldıysanız göğsünüze masaj da yapabilirsiniz.

Akne içinYüzünüzü yıkadıktan sonra sonra günde iki kere ozonlanmış jeli uygulayın. Ozonlanmış jel yüzünüzdeki dolaşımı arttırır ve gün içerisinde karşılaştığınız zararlı toksinlerden arınmak için yardım eder.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Horlama Çözümü, Etkili, Hızlı 5 Bitkisel Yöntem

Sporcu Ayakları içinTemiz ve kuru ayağınıza günde 2,3 kere uygulayın.Ayak mantarlarını ayağınızdan uzak tutar. Çürükler; Ozonlu jeli çürüğe uygulayın. Ağrıyı azaltır, hücre dokularını iyileştirir, iyileşme sürecini hızlandırır.

Kesikler, yaralar içinOzonlu jel her türlü cilt yarası ve sıyrık için birebirdir. Çünkü mükemmel bir antiseptiktir. Çok hafiftir kesinlikle acı yapmaz, günde iki kez uygulayabilirsiniz..

Kepek ve kafa derisi problemleri içinSaçınızı yıkayın. Daha sonra ozonlu jeli saç derisine uygulayın.Derinin içerisine doğru masaj yapın. Eğer mümkünse saçlarınızı hafif sıcak bir havluyla sarıp 1 saat bekletin.

Egzema içinGünde 2 kez derinizdeki etkilenmiş bölgelere uygulayın. Lipodermic banyo için 1 çay kaşığı ozonlu jeli suya katın.

Pişik içinPişik olan yerlere uygulayın. Acıyı ve yanmayı durdurmaya, iyileştirme yardımcı olur. İyileşene kadar günde 2 yada 3 kez uygulayın. Bebeğinizin banyosuna birkaç damla ozonlu jel katmayı unutmayın.

Baş ağrısı içinAğrıyan bölgenize 1-2 damla ozonlanmış jel ile masaj yapın.

Hemoroid içinTahriş, kaşıntı ve ağrıyı azaltmak için anal bölgeye ozonlanmış jeli uygulayın. İyileşene dek günde 2-3 kez tekrarlayın.

Sinek ısırıkları ve arı sokmaları için; Ozonlanmış jeli etkilenmiş bölgeye ovarak uygulayın. Kaşıntıyı çabucak yok eder. Bir antiseptik gibi davranır. Acıyı azaltmaya ve iyileştirmeye yardım eder.

Kas Ağrıları için; Spazm, kramp ve ağrıları iyileştirmek için etkilenmiş bölgeye yavaşça masaj yapın. Ozonlanmış jel özellikle sırt ağrıları ve boyun ağrıları için birebirdir.

Tırnak mantarı için; Tırnağı mümkün olduğu kadar kesin. Sonra ozonlu jelle ovun. Mantar oksijen olan yerde yaşayamaz,Günde iki kez uygulayın.

Ter için; Ozonlu jel , hafif, çok etkili bir deodorant olarak kullanılabilir. Hassas koltukaltı dokularını tahriş etmez.

Güneş yanıkları içinOzonlanmış yağ güneş yanıklarından hemen kurtulmanızı sağlar. Kabarmaları engeller.

Çatlak Dudaklar için; Ozonlu jeli dudaklara uygulayın. Çabuk ve kesin sonuç.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Articles