Sakarya Elektrik (SEDAŞ) Elektrik Fatura Sorgulama ve Ödeme

İnternetten Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş Elektrik faturası sorgulama ve online sistem ile kredi kartı ile anında ödeme işlemi hakkında bilgi vereceğiz. Bolu, Kocaeli, Sakarya ve Düzce illerinde hizmet veren SEDAŞ’a ait elektrik faturanızı tesisat numaranızı kullanarak sorgulayabilir ve borcunuzu ödeme işlemini yapabilirsiniz.

Bunun yanı sıra Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş web sitesi üzerinde planlı bakım, onarım ve elektrik kesintilerini sorgulayabilir, abonelik işlemlerini yapabilirsiniz.  Ayrıca serbest tüketici olmak için Yıllık elektrik tüketiminizin 3600 kWh’ın üzerinde olması yani ayda 125 TL üzeri fatura ödemeniz veya bu tüketimi taahhüt etmeniz gerekmektedir. Geçmişe dönük borcunuz bulunmamalı ve sayacınız elektronik olmalıdır. Gerekli belgeleri sizi ziyaret eden yetkililerimizden veya 444 5 186’dan Çağrı Merkezimizi arayarak öğrenebilirsiniz.​

SEDAŞ/SEPAŞ Hizmet Kapsamı Aşağıdaki gibidir : 

  • Bolu : Dörtdivan, Gerede, Göynük, Kıbrıscık, Mengen, Mudurnu, Seben, Yeniçağa,
  • Kocaeli : Başiskele, Çayırova, Darıca, Derince, Dilovası, Gebze, Gölcük, İzmit, Kandıra, Karamürsel, Kartepe, Körfez,
  • Sakarya : Adapazarı, Akyazı, Arifiye, Erenler, Ferizli, Geyve, Hendek, Karapürçek, Karasu, Kaynarca, Kocaali, Pamukova, Sapanca, Serdivan, Söğütlü, Taraklı,
  • Düzce : Akçakoca, Cumayeri, Çilimli, Gölyaka, Gümüşova, Kaynaşlı, Yığılca,

Sakarya EDAŞ / SEPAŞ Elektrik Faturası Sorgulama ve Online Ödeme işlemi Nasıl Yapılıyor? “www.sepas.com.tr” üzerinden online işlemler menüsüne giriş yaptığınızda aşağıdaki şekilde bir ekranla karşılaşacaksınız. Borç Sorgulamak için :

sepaş fatura sorgulama

Borcunuzu dilerseniz İşletme Kodu/Abone numarası ile veya T.C. Kimlik Numaranızla da sorgulayabilirsiniz. SEDAŞ Elektrik Fatura borcunuzu resmi web sitesi üzerinden sorgulamak için tıklayın.

Herhangi bir internet bankacılığı sisteminde kaydı bulunmayanlar için en kolay kredi kartı ile elektrik faturanızı ödeme sistemi ise aşağıda resmini gördüğünüz yapı kredi bankasının üyeliksiz ve şifresiz fatura ödeme sistemidir. Sisteme giriş yapmak için tıklayın.

sakarya sepaş elektrik faturası ödeme

Giriş yaptığınızda Hızlı kurum arama kısmında sepaş yazdığınızda aboneliğinizin bulunduğu ili (Bolu, Kocaeli, Sakarya ve Düzce) seçerek bir sonraki adıma geçtiğinizde abone/tesisat numaranız ile borçlarınızı listeyelebilecek ve seçtiğiniz faturayı kredi kartınıza güvenli bir şekilde ödeyebileceksiniz. Ödeme dekontunuzu ister mail adresinize gönderilmesini isteyebilir veya bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Puan Ver

Yorum yapın