Salyangoz Kreminin Faydaları ve Zararları Nelerdir? Salyangoz Kremi Nasıl Kullanılır?

Salyangoz kremi adı üstünde küçük bir böcek olan salyangozun salgısından elde ediliyor. Salyangoz, kendi kendini yenileme özelliği taşıyan Allantoin salgılar. Allantoin ise protein, vitamin ve kalsiyum zenginidir. Allantoin : Yara onarımını destekler, iyileştirici özelliğe sahiptir. Hücre yenilenmesini hızlandırır ve cilt yumuşatıcı etkisi vardır. Ayrıca antioksidandır ve cilde hasar veren ve yaşlanma sürecini hızlandıran serbest radikaller ile savaşır. Salyangoz kabuğu kırıldığı takdirde diyetinden elde ettiği kalsiyum ve Allantoin sayesinde kabuğunu yenileyebilme özelliğine sahiptir. Kozmetiklerde yapay olarak elde edilirken Salyangozun sıvısında doğal olarak bulunur.

Proteinler ve Vitaminler: Cildin yumuşamasına ve kalitesinin artmasına neden olur. Salyangoz bu madwperi yedikleri sayesinde elde eder. Vitaminler antioksidan olarak işlev görürler ve cildi serbest radikallerden korurlar. Doğal Antibiyotikler : Salyangoz sıvısındaki antibiyotikler ilaç derecesinde değildir. Fakat ciltte rastlanabilecek çeşitli bakterilere karşı etkilidir. Salyangoz doğal antibiyotik etkisi yaratan antimikrobik özellikli peptitler içerir. Bu küçük derecedeki proteinler vücutta bakterilere karşı ilk koruma mekanizmasının oluşmasını ve enfeksiyonların kontrolünü sağlar. Salyangoz sıvısında bulunan doğal antibiyotikler cildin yüzeyindeki ve gözeneklerdeki patojenleri yok eder ve bariyer oluşturarak çevresel etkilere karşı da koruma sağlamış olur. Bakteri ve virüs gibi Patojenler vücudun zayıf olduğu zamanlarda saldırır ve bağışıklık sisteminde reaksiyona sebep olur. Bu aktivite onarım ve iyileşme sürecini bozarak hücre zarlarının normal yayılma şekillerini etkiler. Buna ek olarak etkili bölge etrafında kızarıklık ve bazen de şişme gözlemlenir. Salyangoz sıvısı kan damarlarına doğru mikrobik yolu kapatarak bağışıklık sisteminin kendini onarabilmesini için ortam sağlamış olur aynen vücutta kırılan bir kemiğin kendini onarması gibi.

Kolajen ve Elastin: Cildin temel bağ dokusunda bulunan proteinlerdir. Elastin cildin esnekliğini sağlar. Kolajen ise cilde dolgun görünümünü verir. Glikolik asit: Küçük moleküler yapısı sayesinde cilt tarafından rahatlıkla emilir etkili bir şekilde eksfoliasyon sağlarken cildi zarar görmüş ölü hücrelerden arındırır. Cilt onarıcı madwperi cildin derinlerine taşır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Doğal Yollarla Meme Küçültme Yöntemleri, Egzersizleri

Salyangoz Kremi’nin Faydaları Nelerdir?

 1. Anti-aging (ciltte yaşlanmayı geciktirici etki) özelliği vardır.
 2. Sivilcelerin neden olduğu izlerin giderilmesinde yardımcı.
 3. Çatlak izlerinin iyileştirilmesinde yardımcı.
 4. Doğum sonrası cilt çatlakları
 5. Erkeklerde traş sonrası oluşan tahriş ve kızarıklıkların giderilmesine yardımcı olur.
 6. Cildin doğal rengini korumasında yardımcı.
 7. Yara izleri oluşan deride onarıcı ve iyileştirici özelliği vardır.
 8. Kırışıklıkların giderilmesinde ve kırışıklıkların önlenmesinde kullanılır.
 9. Aknelerin küçülmesine etki eder.
 10. Ölü hücrelerin atılmasına yardımcı olur.
 11. Kuru ciltteki pürüzlerin giderilmesinde yardımcı olur.

Salyangoz Kremi Nasıl Kullanılır

Gece yatmadan önce cildinizi duru su ile temizleyiniz. Temizlenmiş cildin üzerine az bir miktar salyangoz kremi sürünüz ve tamamen emilene kadar cilde masaj yapınız. Kremi yoğun olarak sürmekten kaçınınız. Sabah kalktıktan sonra cildinizi tekrar suyla temizleyiniz. Ürün cildinizdeyken başka herhangi bir nemlendirici veya kozmetik ürün kullanmayınız, gün ve güneş ışığından cildinizi koruyunuz. Ürünün etkisini alabilmeniz için akşam yatmadan önce kullanınız.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Articles