Selülitten Kurtulmak için Doğal Elma Sirkesi Maskesi

Selülit hemen hemen her kadının korkulu rüyasıdır. Düzensiz beslenme, kahve ve çayın çok tüketilmesi, kuruyemiş gibi yağlı yiyecekler başta bacakklarımız olmak üzere vücudumuzda portakal kabuğu görünümünün oluşmasına sebep olur.

Selülittten kurtulmak için en önemlisi düzenli beslenmeye dikkat etmeli ve bol su içmeliyiz. Bunun yanında doğanın bize sağladığı imkanlardan da faydalanmalıyız. Doğada yetişen bitki, meyve gibi doğal ürünler sayesinde selülitlerden kurtulabiliriz. Bunların başında da doğal elma sirkesi gelmektedir.

Elma sirkesi ile eşit miktarda suyu karıştırdıktan sonra bir miktarda limon yağı veya biberiye yağı ekliyoruz.

Karışımı hazırladıktan sonra selülitli bölgeye sürüyoruz. Ardından streç ile karışımı sürdüğümüz bölgeyi kapatıp hava almasını engelliyoruz. Sonrasında vücudun rahatça terlemesine olanak sağlamak için, ısıtmamız gerekiyor, bunun içinde streçle kapattığımız bölgeyi bir battaniye ya da buna benzer bir bezle örtüyoruz.. Yaklaşık 1 saat beklettikten sonra streci ve battaniyeyi kaldırıyoruz. Sonra güzelce ovarak selülitli bölgeyi yıkayıp, ardından selülitli bölgeye nemlendirici krem sürüyoruz..

Bu işlemi düzenli olarak 1-3 ay arası yaparsanız selülitlerden tamamen kurtulmuş olursunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Sivilceli Ciltler İçin Yabani Çilek Çayı Tarifi

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Articles