Sevgili Eşim Beni Aldatıyor mu? Nasıl Anlarım, Takip Edebilirim?

Sevgilim, Eşim beni aldatıyor mu? Nasıl Anlarım? Nelerden Şüphelenmeliyim? Belirtileri nelerdir?

Klasik gelecek ama şunu mutlaka söylememiz gerekir. Aldatmak her ne kadar zekilik gibi çok iyi bir şey gibi lanse edilmesi yanı sıra asıl gerçek aldatan insanın karakter zayıflığı demektir. Çevrenizde yaşanmış bütün örnekleri inceleyin aldatan kişi önünde sonunda aldatılan kişi olur.

reklamlar

Aldatan kişi gelecekte düzenli bir ilişki yaşayamaz. Ne kadar profesyonel olursa olsun kendisi sevgilisini, eşini ustalıkla aldattığı için bilinçaltı her zaman aynı şekilde kendisinin de aldatılabileceğini ona işleyecektir. Aşırı kıskançlık, aşırı paranoya gibi davranışlara yönelecektir. Aşırı kıskanç sevgili, aşırı paranoyak sevgili kimdir diyorsanız cevabı onun bilinmedik hikayelerinde gizli olabilir.

Aldatmanın Sebebi Nedir?

Aldatmanın sebebini bulmak sadece aldatmaya kılıf uydurmaktır. Aldatmanın hiçbir gerekçesi olamaz. Mutsuz bir ilişkiye sahip olmak, Alkol, uyuşturucu veya madde kullanımı etkisi gibi ne olursa olsun aldatmak aldatmaktır. Hiç bir şey aldatan kişiyi haklı yapmaz.

Aldatmak yerine ilişkinizi karşınızdakini de bilgilendirerek sonlandırmak gerekir.

Aldatmanın sebebi konusuna geri gelirsek eğer buna ancak hangi bahanelerle beni aldatıyor olabilir? demek doğru olur. Aldatıyorsa eğer kendine göre bir bahanesi vardır elbet.

Aldatmasına bahane olabilecek yada sebep olacağını düşündüğü konular olabilir mi? onu bir inceleyelim. (Not: Sebebi olması onu aldatmak konusunda hiçbir şekilde haklı kılmaz.)

 • İlişkinizin gidişatında bir problem, mutsuzluk ve aşırı monotonluk var mı?
 • Eşinizin, sevgilinizin bitmek tükenmek bilmeyen istekleri var ve siz bu isteklerin karşısında ona yetişemiyor musunuz? talepleri karşılamakta zorluk var mı?
 • Cinsel hayatınız nasıl?
 • Aldatma, aldatılma hikayeleri duyduğunda konuya nasıl yaklaşıyordu? Aşırı tepkisizlik veya gereksiz ve aşırı bir şiddetle karşı çıkan da bu konuda tehlikelidir.
 • Fiziksel görünümünüzden, kilonuzdan, bakımsızlığınız hakkında bir şeyler söylenmeye başladı mı?
 • İlişkinizde, huzursuzluk, sürekli gerginlik gibi durumlarda artış var mı?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Hamilelik Belirtileri Nelerdir? Hamile miyim?

Bu liste uzatılabilir. Bu soruların cevaplarındaki evet miktarlarının çokluğuna göre ilişkinizde artık yolunda gitmeyen şeyleri bahane ederek aldatmayı bir kaçış, bir kaçamak olarak görüyor olabilir.

İçinizde bir kuşku oluştu ise diğer soruların cevaplarını incelemek gerekir.

 • Sizi aldatabilecek potansiyeli onda görüyor musunuz?
 • Ona inancınız, güveniniz azaldı mı veya yok mu?
 • Çevresinde bu tip yaşantıları olan arkadaşları var mı?
 • Genel olarak maddi durumda bir kötüleşme veya önceden yeten gelirin şimdi yetmemesi durumu var mı?
 • Yatılı iş seyahatleri, sık hafta sonu mesaileri, akşam fazla mesailer vb. durumlarda artış var mı?

Evet cevapları burada da çok ise düşünmeye başlamak gerekir. Ama her zaman iyi niyetli olup konuyu abartmadan hareket etmekte yarar vardır. Bütün bunlar aldatma belirtileri gibi görünse de ortada olmayan bir aldatma olayı için yangın çıkartıyor da olabilirsiniz. Bütün bu olasılıklar aldatma konusu dışında da gerçekleşme ihtimali olan şeylerdir.

Aldatma Belirtileri Nelerdir? Yanılgıya Düşmeyin.

Önce şu konuda anlaşmakta yarar var; Klişe “aldatma belirtileri, aldatılma belirtileri neler” konularında ortaya atılan eşinizin daha mutlu, daha neşeli hareketler sergilemesi, sevgilinizin kendi bakımına daha dikkat etmeye başlaması, saç boyaması, makyaj yapmaya başlaması, size karşı ilgisiz davranmaya başlaması, cinsel istekte azalma gibi durumlar aldatmaya işaret edebilir ancak ispatlanana kadar asla bir aldatma diyemeyiz.

Eşim beni aldatıyor mu?
Eşim beni aldatıyor mu? Aldatma belirtileri

Bu tür hareketlerin sebebi insanın iş hayatındaki değişiklikler, gördüğü yaşantılar ve hatta izlediği bir filmden bile kaynaklanıyor olabilir.

Hayatın anlamını konu alan bir film izlediğinizde kendi hayatınızı da ele alıp bir takım değişiklikler yapma düşüncesine hemencecik kapılabilirsiniz. İş hayatınızdaki olumlu, olumsuz her gelişme sizin hayatınıza da aynı şekilde yansıyabilir.

Aldatıldığımı Nasıl Anlarım? Nasıl İspatlayabilirim?

Eğer paranoyak bir kişiliğe sahip değilseniz yani ortada hiç bir şey yokken aldatılıp aldatılmadığınızı aramıyorsanız bir kaç öneride bulunabileceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İnternette İfşa Olan Fotoğraflar ve Videolar İçin Yapılması Gerekenler

İletişim çağında olduğumuz bu dönemde elimizdeki akıllı telefonlar ile çok fazla seçeneklerle birlikte tabiri caizse saman altından su yürütmek çok kolay, aldatma belirtileri bulmak ise çok zor. Siz farkında olmadan eşiniz veya sevgiliniz ülkenin veya şehrin bir diğer ucundaki başka bir insanla flört ediyor olabilir.

Hani eski zaman sevgililerin birbirini aldatma hikâyelerine az rastlanır ya, aslında o zamanlar hem aldatanı yakalamak zor hem de aldatmak zor ve çaba gerektiren bir eylemdi.

Aldatma olayının temeline inmek gerekir. Eskiler derler ya “İnsanın içinde varsa yapar” diye. Aldatma konusu da tamamen bununla alakalı. Günümüzde aldatma aldatılma olaylarının artmasının sebebi de içinde potansiyel aldatma isteği olup da imkân bulamayanlara, beceremeyenlere teknoloji vasıtası ile dış dünyaya açılma imkânı doğdu.

İnternetten ne kadar vakit geçiriyor? Telefon sürekli elinde mi? Tuvalete giderken telefonu da yanında götürüyor mu? Telefonun şifresi, güvenlik kodunu biliyor musunuz? gizli mi?

Dijital çağda aldatılıp aldatılmadığınızı anlamanız, bir aldatma varsa ispatlamanızın çözümü biraz teknoloji kurdu olmaktan biraz da akıllı olmaktan geçiyor.

Whatsapp, telegram, instagram vb kullandığı uygulamaları çok gizli bir şekilde takip etseniz bile gizlemek isteyene çok fazla yol mevcut. Durumu takip etmek, hesaplarına girmeye çalışmak, şifreleri bulmaya çalışmak gibi boşa kürek çekmeniz muhtemeldir. Teknoloji konusunda yeterli bilgiye sahip değilse bu uygulamalar üzerinden yapacağınız takiple tespit edebilirsiniz.

Aldatılıp Aldatılmadığını Öğrenmenin En İyi Yolu : Ona İzin Verin

En çok önerilen yöntemler nelerdi? gizli takip uygulamaları kur, sürekli telefonunu karıştır, iş yerini arayıp sor, konum göndermesini iste, fotoğraf ve video göndermesini iste, bütün sosyal medya hesaplarının şifresini iste…

Siz siz olun bunları kesinlikle yapmayın ve de neyin peşinde olduğunuzu asla hissettirmeyin. Sizin onu takip etmeye başladığınızı, bir şeylerden şüphelendiğinizi anlarsa kendini bu konuda geliştirmeye çalışacak ve başarabilirse profesyonel bir aldatan haline gelecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Vajinismusu Yenenler! Vajinismusu Kendiniz Yenebilirsiniz.

Sizin takibinize karşılık hep yeni yol ve yöntemler geliştirmek, daha gizli hareket edebilme yöntemleri üzerine beyni devamlı çalışacaktır. Buna siz sebep olursunuz.

Hayatınızın her alanında, çocukluğunuzda veya okul hayatınızda ne kadar çok yasaklandıysanız o yasakları aşmak için hep daha iyi bir yöntem geliştirmediniz mi?

Anlayışlı bir Eş, Sevgili Olun!

Aldatma durumunun anlaşılması için çok sorgulamanın aksine onu olabildiğince serbest bırakmaktan geçer. Açık bir şekilde aldatma belirtileri aramayın. Neden sürekli telefona bakıyorsun, neden geç geliyorsun bile demeyin.

Ne kadar rahat hareket alanı bulursa savunma mekanizmasını o kadar az geliştirecek, o kadar az tedbir ve önlemler alacaktır. Ne de olsa ne desem inanıyor, ne yapsam şüphelenmiyor, bana çok güveniyor, sorgulamıyor rahatlığına kavuşturun.

Bir hata yapıyorsa eğer rahatlıktan, serbestlikten doğan özgüven ile daha çok hata yapsın. Kendini gizlemek için daha az uğraşsın.

Ancak siz her şeyi gören ama her gördüğünü söylemeyen, tepki vermeyen bir konumda sessiz takibinizi sürdüreceksiniz. Göreceksiniz ne kadar rahat olursa o kadar hata yapacak, açık verecektir. Bunu yaparken teknolojik imkanları da kullanabilirsiniz.

Örneğin; telefonunu karıştıracağınızı düşündüğü zaman telefonu saklar veya her uygulamaya her şeye şifre koyar, gizli klasör imkanları kullanır. Ama sizden öyle bir hareket beklemeyeceği için o rahatlıkla telefon ortalarda kalabilir, şifreleri basit veya şifresiz durabilir. İş yerini aramayacağınızı bildiği için iş yerindeyim diyebilir gibi..

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Articles